Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Услуга за оглед на Мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    S_BANKOV написа:
    Емо, нали щеше да му ставаш фен, какво те разубеди?
    Aз съм го казвал много пъти, бърза кола може да те затрие, но може и да те спаси.Метан и бърза кола са 2 несъвместими неща. Факт.п.с. само с метанов ижекцион не съм карал ама ... знам ли и там как е.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #32
      Явка, не ти са верни сметките много, щото сравняваш Бравата с Алфата (156 комби).Аз съм написал по-горе разходите на една и съща кола. Имам голяма база за сравнение, коли покрай мене бол.И се оказва, че разликата не е 5 лв, а 7 лв. При едни 10.000 км годишно градско, става една разлика от 700 лв на година (това е LPG сравнено с дизел). Къв изпарител, ти цялата уредба ще си купиш наново.За сравнение с метана няма изобщо да говорим, там става 1600 лв за 10.000 км градско. Като прибавим и извънградското, и за една година спестяваш пари за още една кола Каквито и неудобства да има, си струва. Нямало много мощ - ми няма, тръгнал съм работа да върша, не състезание да правя. А и копчето за превключване на бензин ми е на 10 см от волана И за да не го обръщаме на спор за горивата - пак съветвам колегата - добре да си прецени колко километра, къде и при какви условия минава - от там и избора на гориво.

      Коментар


        #33
        Immortal написа:
        И за да не го обръщаме на спор за горивата - пак съветвам колегата - добре да си прецени колко километра, къде и при какви условия минава - от там и избора на гориво.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #34
          emzo написа:
          S_BANKOV написа:
          Емо, нали щеше да му ставаш фен, какво те разубеди?
          Aз съм го казвал много пъти, бърза кола може да те затрие, но може и да те спаси.Метан и бърза кола са 2 несъвместими неща. Факт.п.с. само с метанов ижекцион не съм карал ама ... знам ли и там как е.
          Ми да ти кажа за първите два реда и аз съм на това мнение, факт е че метан който съм карал не е нищо впечатляващо като ускорение и поведение.ФАКТ е обаче че когато беше срещата на Равногор с Fihi пътувахме заедно и до 160 си стоеше залепнал зад Бравото, поне в началото, после го мъчих понеже влязох в авариен режим почти от Траянови Врата.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #35
            Immortal написа:
            И за да не го обръщаме на спор за горивата - пак съветвам колегата - добре да си прецени колко километра, къде и при какви условия минава - от там и избора на гориво.
            А и темата беше за конкретната кола ...
            I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

            Коментар


              #36
              emzo написа:
              Метан и бърза кола са 2 несъвместими неща. Факт.
              Е хубу де. Бравото е 147 к.с. на бензин. Метана да скопява, да го скопява, колко да го скопява? 100 к.с. все му остават.И пак казвам - в рискова ситуация превключването на бензин отнема по-малко от 1/2 секунда. Налагало ми се е и знам от опит.Аз например, ако ще изпреварвам ТИР по нагорнище, задължително си превключвам на бензин Ако си с метанов инжекцион - това може да става автоматично, при надхвърляне на 4500 оборота, например.

              Коментар


                #37
                Много му помагате на колегата. Нафта, бензин, газ, метан, пр**ня.Стига врели некипели, не му помагате на човека, а си водите вашите спорове, което съм сигурен няма да е за последен път.Ай със здраве!Наздраве!
                Manowar - Татко
                Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
                Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
                Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
                Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

                Коментар


                  #38
                  И все пак на Дидо ако му се е налагало да превключва при мене не ми се е налагало,въпреки че моята беше по-скопена с цел нисък реазход.Ама килограмите на самата кола също са от значение.За кви изпреварвания за кви 5лв говорим.Караш си нормално,а не рисково и метана ти се изплаща в пъти,пъти,пъти.Това нокой не може да го обори.Колега,вземай марея 1.8 с метан и се раждаш.
                  FIAT BRAVO 1.6
                  FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                  LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                  Коментар


                    #39
                    Колега, минах да огледам въпросната Мареа. Отпред и на една от снимките се вижда, че бронята е ожулена и точно там е счупена при халогена. Също така отзад на бронята малкото стопче и то е счупено. Предния капак си личи, че е бит от градушка(има вдлъбнатинки). Пише, че е на 96 000 км, а волана е доста изтъркан, иначе волана е с управление за касетофона. Салона си е доста запазен. На въпросните в автокъщата им казах за забележките та от 2 600 отиде на 2350 като крайно, така че както решиш. Не са сериозни външните дефекти, само не сме я палили да видиме как работи. Ами това е от мен, дано съм ти помогнал
                    Lancia Lybra '00 1.8 140hp

                    Видеорегистратори

                    Коментар


                      #40
                      И един съвет.Като купуваш гледай така да водиш разговора,че ти да определиш цената.Ако стане стане.Аз на моята казах,че повече от 3000лв няма да дам и така стана.А беше обявена за 3700.Реално за тази кола тази цена е нищо,но си задай план максимум и го следвай спрямо състоянието на колата и компромисите,които си склонен да направиш.
                      FIAT BRAVO 1.6
                      FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                      LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                      Коментар


                        #41
                        виждам, че докато ме няма е станала голяма темаза, затова ще пообяснявам малко.Имах брава тд100.... съпер доволен съм от тази кола, но ми изпадна оферта за един пасат 150коне и го взех.Но нещата се стекоха така, че излизам с него само събота и неделя на дълго, а през седмицата го карам по 5-6 км в най добрия случай.И раззхода ми е 11-13 макс 14 само градско газ, което е добре за стила ми на каране.Но просто не е това колата за мен.Искам си талянка и туй е.Доста ремонти напраих по тоя пасат, но частите му са изключително ефтини в сравнение с бившето ми ТД100.Ся както и да ги смятам 25лв за гориво от понеделник до петък каране ме изкарват.Събота и неделя и навъртам между 50 и 400км, различно е всяка седмица.

                        Коментар


                          #42
                          Дизел, но вземи някой разбирач, за да провери, маховик/съединител, дебитомер и да види турбината за луфтове.
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #43
                            Приятел с Марея 20v на газ 15/100 градско плюс около 2/100 бензин. Ако 2.4jtd харчи 9/100 не виждам смисъл от газ. Или метан или печка
                            Marea Weekend HLX Jtd 110

                            oO(_)____////____(_)Oo

                            Коментар


                              #44
                              emzo написа:
                              Дизел, но вземи някой разбирач, за да провери, маховик/съединител, дебитомер и да види турбината за луфтове.
                              Има ли начин да се провери турбината за луфтове при нищо неразглобено?
                              I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                              Коментар


                                #45
                                Не, сваляш маркуча и гледаш, ако още там има голям луфт .... далече от тая кола.
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X