Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Двустранен протокол

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Двустранен протокол

    Така колеги.Основния ми въпрос е при ПТП в което аз съм виновен,например ударил съм някой отзад.Мойте щети са предна броня,фарове,халогени решетка а на другата кола много по леки,например одраскана задна броня само.Имам ли право да сключим двустранен протокол,като на другата кола и няма нищо ама пък мойта отпред е доста зле,разбира се при съгласие на другия шофиор.И каква е процедурата после,как се заверяват тези протоколи за да мога да си зема парите от каското,трябва ли да ходя в кат и да съобщя за ПТП-то ,и втория въпрос дали ще ми напишат акт като отида после в кат.Ако някой колега е минал по този път и знае как се процедира,нека изкаже мнение и обясни подробно,ще бъда благодарен
    Фиат Типо 1.4 i
    Алфа ромео 156 1.8TS 16v 144ks

    #2
    Протокол се съставя в случаите, когато:1. Има само двама участници в ПТП-то2. Когато има само материални щети, само по участващите в ПТП-то автомобили.Заверява се в КАТ, по телефона, не се ходи там. Дават ти номер, не ти пишат акт. В коя компания ти е каското?

    Коментар


      #3
      Имаше и някакво изискване, че когато и двете коли са в движение.Демек не може да се размаже един от двамата (да не може на собствен ход да си тръгне) и да си съставиш протокол.Задължително след протокола се ходи до КАТ.Някой застрахователни компании имат изискване за мобилни групи. Без значение какво е станало те идват, за да видят щетите. Най-добре им звънни и ги питай, за да бъде минимален шанса да не ти платят нищо.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        ..

        значи каското е във армеец.Говорим когато колата е на ход,двама участници които са живи и здрави,но на мойта кола предницата е сплесккана,защото се е завряла под някой джип с ролбари по тия заледени улици,а на джипа му няма нищо освен драскотинки.При това положение мога ли да попълним двустранен протокол,при положение че аз съм виновен а и той е съгласен на него.Взимаме номера от кат пиша го в протокола и след това с него при застрахователя,въпроса е дали ще ми го зачетат защото на мен щетите са ми 7-8 детайла,но пък викна ли кат и как съм останал с 4 точки ,може и без книжка да си тръгна.А колегата който беше писал за някакви мобилни групи,какви са те всъщност
        Фиат Типо 1.4 i
        Алфа ромео 156 1.8TS 16v 144ks

        Коментар


          #5
          При всички случаи когато имате каско си звънете на асистънса/телефона за спешни случаи или както там се води при различните застраховетели.

          Коментар


            #6
            Обаждаш се на един телефон, казваш им какво е станало и те се изсипват при теб и започват да снимат колата и да описват щетите. За това са тия мобилни групи.Това е независимо от КАТ.Това е с цел хем уж по-добро обслужване, хем възможността за измама се намалява.Ама при Каското, когато си го сключвал е трябвало да ти се обясни какво да правиш, за да спазваш всички условия, които имат застрахователите.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              За Армеец точно това е процедурата -- звъниш на 112 и си вземаш номер. Звъниш на телефона на Армеец да ти пратят мобилна група. Идват, оглеждат, пишат. В моя случай (беше по тъмно) писаха и "допълнителен оглед в сервизни условия". Това е целта на тия двустранни протоколи и ако условията, споменати по-горе, са изпълнение (без пострадали, само 2 участници и т.н.) не би трябвало да има проблеми.
              Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

              Коментар


                #8
                ....

                мерси за отговора,сега вече ми стана ясно
                Фиат Типо 1.4 i
                Алфа ромео 156 1.8TS 16v 144ks

                Коментар


                  #9
                  BO написа:
                  Имаше и някакво изискване, че когато и двете коли са в движение.Демек не може да се размаже един от двамата (да не може на собствен ход да си тръгне) и да си съставиш протокол.Задължително след протокола се ходи до КАТ.Някой застрахователни компании имат изискване за мобилни групи. Без значение какво е станало те идват, за да видят щетите. Най-добре им звънни и ги питай, за да бъде минимален шанса да не ти платят нищо.
                  Не е вярно Бобка,не се ходи до КАТ,само се обаждаш,те ти дават входящ номер на протокола,и оттам се оправяте двамата собственици.Аз съм го правил вече 3 пъти,и 3-е пъти бях виновен,и съм много доволен от това,минава си пред застраховател и всичко е ОК.П.С.Друго изискване е,да няма ранени
                  Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
                  Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
                  Ventura garage

                  Коментар


                    #10
                    Mury написа:
                    BO написа:
                    Имаше и някакво изискване, че когато и двете коли са в движение.Демек не може да се размаже един от двамата (да не може на собствен ход да си тръгне) и да си съставиш протокол.Задължително след протокола се ходи до КАТ.Някой застрахователни компании имат изискване за мобилни групи. Без значение какво е станало те идват, за да видят щетите. Най-добре им звънни и ги питай, за да бъде минимален шанса да не ти платят нищо.
                    Не е вярно Бобка,не се ходи до КАТ,само се обаждаш,те ти дават входящ номер на протокола,и оттам се оправяте двамата собственици.Аз съм го правил вече 3 пъти,и 3-е пъти бях виновен,и съм много доволен от това,минава си пред застраховател и всичко е ОК.П.С.Друго изискване е,да няма ранени
                    А щом казваш, че не се ходи, значи е така.Ама за огледи и другите изисквания със сигурност е така.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #11
                      ....

                      е това със сигурност ли е че идват мобилни групи на мястото
                      Фиат Типо 1.4 i
                      Алфа ромео 156 1.8TS 16v 144ks

                      Коментар


                        #12
                        Не всички застрахователи имат мобилни групи. И не идват при всички ситуации. Например при "паркинг щета" най-вероятно няма да дойдат. При ПТП идват със сигурност.

                        Коментар


                          #13
                          vital написа:
                          Не всички застрахователи имат мобилни групи. И не идват при всички ситуации. Например при "паркинг щета" най-вероятно няма да дойдат. При ПТП идват със сигурност.
                          По принцип е точно обратното,защото ако имаш протокол няма нужда да ги викаш.Поне в Булинс е така,аз не съм ги викал никога,когато имам протокол,после си ходиш на оглед горе в Бояна или на Ст.гара.Иначе искат да ги викаш точно за щети на паркинг,тва е сигурно,защото Булинс не ми платиха една щета за задна броня,точно защото не бях извикал мобилна група.П.С.Повтарям,това е в Булинс,за другите незнам,сега съм в ДЗИ,и тепърва ще се уча на техните правила.................
                          Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
                          Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
                          Ventura garage

                          Коментар


                            #14
                            Колега, щом каското ти е в Армеец, те съветвам първо да се обадиш на дежурния телефон на застрахователя и да ги питаш какво да правиш. Това евентуално при следващо произшествие, защото това вече е минало. Дали двустранен, дали ще чакаш мобилната група, дали на КАТ (112) да звъниш. Като им обясниш, те ще ти кажат.Имал съм една паркинг щета и първо се обадих на Армеец. Дойде мобилна група - снимаха, описваха и чак тогава ми казаха да звънна на КАТ. С мой приятел процедурата е била същата - пак в Армеец.
                            Alfa 147 JTD 115 hp
                            ex Punto SX 1,2 (73 hp), 1994 +LPG

                            Коментар

                            Working...
                            X