Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да нося ли големия талон за ГТП в колата?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да нося ли големия талон за ГТП в колата?

    Вчера минах на преглед с Чинкуечентото. Дадоха ми голям и малък талон. Той въпроса ми е малко тъп, ама да попитам, че да съм сигурен : големия талон за прегледа трябва ли да го нося в колата или да стой в къщи? В пункта за ГТП не знаеха със сигурност
    FIAT Marea ex
    FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

    #2
    По принцип не ти го искат при проверка,но е хубаво да си стои в колата.Аз моя си го държа при документите.
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

    Коментар


      #3
      До момента ВИНАГИ са ми искали и големия талон, стига ГТП да е поне малко от малко реален а не просто фиктивно претупване.
      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

      Коментар


        #4
        batproho написа:
        До момента ВИНАГИ са ми искали и големия талон, стига ГТП да е поне малко от малко реален а не просто фиктивно претупване.
        Колега концентриирай се, става дума за протокола от прегледа.Дръж си го в колата че при ПТП /да не дава господ/ ще ти трябва.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Вярно бе, малко съм се отнесъл четейки п.с. но сефте чувам че този протокол (или голям талон) както го нарекохте трябва да се носи въобще в колата
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар


            #6
            Има един талон, който се носи задължително от шофьора на колата. Няма голям и малък. Може ли снимка на т. нар. "голям" талон, че ми стана интересно как изглежда такова нещо? Досега винаги са ми давали само един талон. На талона, който трябва да носиш, на гърба, е отбелязана датата, на която е извършен прегледа, както и печат на пункта. На лицето му е указано с перфорация кой месец и година да бъде направен следващия преглед. Друг задължителен документ/знак за извършен ГТП е залепен на предното стъкло, в долната лява част. Лепи се от председателя на комисията. Ако става въпрос за протокола - носи го където искаш, той не е задължителен за носене нито у колата, нито у водача, освен ако няма нещо ново от миналата седмица. Ако нямам протокол за ГТП в колата при ПТП, да не ме карат да си ида до вкъщи да си го взема? Местя темата в правилния раздел. Този раздел е за технически въпроси по автомобила. Редактирам заглавието, за да отговаря на правилата на форума.

            Коментар


              #7
              ogi28b написа:
              Има един талон, който се носи задължително от шофьора на колата. Няма голям и малък. Може ли снимка на т. нар. "голям" талон, че ми стана интересно как изглежда такова нещо? Досега винаги са ми давали само един талон. На талона, който трябва да носиш, на гърба, е отбелязана датата, на която е извършен прегледа, както и печат на пункта. На лицето му е указано с перфорация кой месец и година да бъде направен следващия преглед. Друг задължителен документ/знак за извършен ГТП е залепен на предното стъкло, в долната лява част. Лепи се от председателя на комисията. Ако става въпрос за протокола - носи го където искаш, той не е задължителен за носене нито у колата, нито у водача, освен ако няма нещо ново от миналата седмица. Ако нямам протокол за ГТП в колата при ПТП, да не ме карат да си ида до вкъщи да си го взема?
              +1

              Коментар


                #8
                Вече ти дават една бланка близо А4 от която да си отчупиш(както е при сим-картите) малко талонче което да седи в тебе ... другия отрязък не е задължителен да е в колата ... минах преди ГТП завчера в държавно учреждение така ми казаха склонен съм да им повярвам че вършиха всичко стриктно включително мин 30 мин прегледа ...
                Bravo 1.6 16V GT `00

                Коментар


                  #9
                  Никъде, в нито един закон или наредба, няма задължение водачът да носи каквото и да е талонче за преглед в себе си.Единственото изискване е в Наредбата за техническите прегледи:Чл. 32д. (Нов - ДВ, бр. 105 от 2002 г.) (1) Когато представеното на технически преглед превозно средство отговаря на изискванията на ЗДП , актовете за прилагането му и на БДС, прегледът се заверява от назначеното лице върху знак за технически преглед (ЗТП) по образец (приложение № 2), като се определят месецът и годината за представяне на първи периодичен преглед.(2) Знакът за технически преглед е задължителен и се поставя от вътрешната страна на предното стъкло. Където това не е възможно, ЗТП се съхранява в свидетелството за регистрация.Става дума за лепенката, която се лепи на стъклото.Всъщност винаги съм недоумявал, защо са тия хиляди бумащини... особено за гражданската отговорност.... един път стикер на стъклото, още веднъж картонче, още веднъж самата полица... не е ли достатъчно едно от всичките!?! ТАка и за прегледа... стикера на стъклото е достатъчен.

                  Коментар


                    #10
                    Immortal написа:
                    Никъде, в нито един закон или наредба, няма задължение водачът да носи каквото и да е талонче за преглед в себе си.Единственото изискване е в Наредбата за техническите прегледи:Чл. 32д. (Нов - ДВ, бр. 105 от 2002 г.) (1) Когато представеното на технически преглед превозно средство отговаря на изискванията на ЗДП , актовете за прилагането му и на БДС, прегледът се заверява от назначеното лице върху знак за технически преглед (ЗТП) по образец (приложение № 2), като се определят месецът и годината за представяне на първи периодичен преглед.(2) Знакът за технически преглед е задължителен и се поставя от вътрешната страна на предното стъкло. Където това не е възможно, ЗТП се съхранява в свидетелството за регистрация.Става дума за лепенката, която се лепи на стъклото.Всъщност винаги съм недоумявал, защо са тия хиляди бумащини... особено за гражданската отговорност.... един път стикер на стъклото, още веднъж картонче, още веднъж самата полица... не е ли достатъчно едно от всичките!?! ТАка и за прегледа... стикера на стъклото е достатъчен.
                    Хм, интересно, сега верно прегледах изискванията в ЗДП за тва какво трябва да носят водачите и действително не пише че трябва да се носи талона за технически преглед......бих бил учуден ако това не е дефинирано никъде......някой виждал ли е къде точно е казано че той трябва да се носи.......
                    Alfa 156 2.0 TS
                    Alfa 156 20VTurbo
                    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                    Locost TF1 3.0V6

                    Коментар


                      #11
                      Ето как изглеждат новите талони за ГТП.Въпроса беше, големия талон в колата ли да стой или в къщи. Не става въпрос за диагностичния лист. Извинявам се ако въпросът в началото е бил подвеждащ или непълен
                      Прикачени файлове
                      FIAT Marea ex
                      FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
                      Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

                      Коментар


                        #12
                        Това е нещо ново.Поне декември 2011г. нямаше такива талони.
                        Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                        ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                        Коментар


                          #13
                          iliyan написа:
                          Това е нещо ново.Поне декември 2011г. нямаше такива талони.
                          Определено е нещо ново, понеже и аз началото на Декември минавах бензиновото BRAVO, но нямаше такива документи (освен разпечатката за техническото състояние).
                          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                          Коментар


                            #14
                            това са новите докумети за ГТП от познат който бачка в пункт за ГТП ми каза за тях и е хубаво "Големия талон" от ГТП да е в колата защото винаги полицая може да се заядялиначе така вече ще изглеждат документите за ГТП (поне за сега)
                            Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                            Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                            Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                            Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                            Коментар


                              #15
                              Това са новите протоколи при ГТП.Има мълва, че вече няма да може кола да минава фиктивно, защото също всяка кола се снима по време на прегледа.А дали е така ще разбера след около 2 месеца, когато ще минавам с Мареата на преглед.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар

                              Working...
                              X