Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дайте мнение за ЦКБ (CCB) от потребителска гледна точка.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дайте мнение за ЦКБ (CCB) от потребителска гледна точка.

    Ами, темата е ясна от заглавието.Интерсува ме ЦКБ от потребителска гледна точка - обслужване на частни лица. В смисъл: начин, бързина, организация на обслужане, разходки по гишета, печати, подписи, таксички и др. губи време процедури за елементарни операции.Дано да съм бил ясен. Не ме инетересуват мнения за стабилност, фалити, собственост и т.н. "много важни" въпроси за убиване на време и чесане на езици.Благодаря на отзовалите се!
    Lupo - The Monster
    Е83 3D

    #2
    Аз съм доволна от ЦКБ, клиент съм от много време. По едно време направих опит да ги сменя, обаче се сблъсках с препятствия, които не бих могла да преживея, така че си останах клиент на цкб. За бързина на обслужване според мен е най-бързата банка, върху която съм имала поглед. Например парите от пейпал пристигат на 2рия или 3тия ден, докато в ПИБ пристигат след 5-6 дни. В това отношение най-недоволна съм от райфайзен банк, която е и единствената банка, в която съм ходила да търся къде са изгубили превод. Колкото до таксите, можеш да си ги видиш от тарифата, но като цяло месечно което плащам като такси, не е по-различно от това, което плащам и плащах в другите банки. Онлайн банкирането им е стабилно, за 3 години съм имала 1 проблем. ЦБК са единствената банка, от която са ми се обаждали да питат дали съм си купила самолетен билет и почивка преди да преведат парите. Това от отдел за сигурност. От банката ми се обаждат, ако направя някаква по-голяма транзакция. Депозитите им са с добра лихва.Като минус ще отчета, че няма достатъчно банкомати и не са на добри места, като бензиностанции или молове, и често се налага да тегля от чужд банкомат или да се разхождам до техен банкомат, ако има такъв наблизо. За онлайн банкирането ти трябва електронен подпис, за разлика ПИБ, където можеш да активираш неактивно банкиране, което изисква само парола. Но за сметка на това можеш да регистрираш картата в ипей и да си проверяваш баланса безплатно.
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      #3
      Re: Дайте мнение за ЦКБ (CCB) от потребителска гледна точка.

      geo_g написа:
      Ами, темата е ясна от заглавието.Интерсува ме ЦКБ от потребителска гледна точка - обслужване на частни лица. В смисъл: начин, бързина, организация на обслужане, разходки по гишета, печати, подписи, таксички и др. губи време процедури за елементарни операции.Дано да съм бил ясен. Не ме инетересуват мнения за стабилност, фалити, собственост и т.н. "много важни" въпроси за убиване на време и чесане на езици.Благодаря на отзовалите се!
      Бил съм им бизнес клиент, бил съм и съм частен клиент. За момента не намирам банка, която да ми отговаря на изискванията, сравнявайки това, което правят ЦКБ и другите. Докато в ОББ/ПИБ/Райфайзен трябва сам да си пиша платежните - в ЦКБ сядам, казвам какво и как искам да направя, обслужващите ми го правят, а аз отивам на касата само. Електронният ми подпис се подновява всяка година при тях - всичко ми е бързо и без никакви проблеми към мен. Електронното им банкиране е едно от най-добрите сред тези, които съм виждал и/или ползвал.
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #4
        много е добра банката в областта обслужване на частни лица: начин, бързина, организация на обслужане, разходки по гишета, печати, подписи, таксички. на фона на ОББ, райфайзен, ПИБ и уникредит - най-добрата.от 10 години ги ползвам и с топ не можеш ме премести в друга банка! а, и вярно, че из големи магазини и молове няма техни банкомати, затова пък кварталната им мрежа е много добре развита, което за мен е по-важно, щото в големите магазини така или иначе плащам директно с картата, докато за едните цигари си трябва кеш.
        браво 1,6/90 - 09 г.

        Коментар


          #5
          още една идея за размисъл, НЕ е толкова важна банката колкото обслужваия те служител. Ако си доволен от него и смяташ че можеш да му се довериш - твоята банка е тази в която работи той.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            S_BANKOV написа:
            още една идея за размисъл, НЕ е толкова важна банката колкото обслужваия те служител. Ако си доволен от него и смяташ че можеш да му се довериш - твоята банка е тази в която работи той.
            това е повече въпрос на фирмена култура. по мои наблюдения в ЦКБ текучеството е изключително ниско, за разлика от други банки, и затова с времето всички стават много добри в работата си.
            браво 1,6/90 - 09 г.

            Коментар


              #7
              Аз съм имал допир до ЦКБ по повод сметката на клуба - категорично НЕ съм доволен.Да, обслужването става, но определено може да бъде около два-три пъти по-добро, конкретно в клона до ’Кооперативния пазар’ и от части на ’Ломско шосе’.Наи-изненадан останах от политиката на разделение на клоновете - сметката е открита в ’Клон 1’ и може да бъде обслужвана само там С предварителна заявка може да се прехвърли копие от досието в още един клон по избор Някак си не мога да си представя, че ако съм на морето не мога да си свърша никаква работа в тамошните клонове Вече може да не е така, но...Иначе мои познати са доволни от обслужването по принцип, а и от лихвите по потребителски кредити, както и от таксите за физически лица.

              Коментар


                #8
                Kuku: За фирмените е така, но за физическите лица няма проблем да ги обслужваш и в други клонове.slonikon +1
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #9
                  И моите всички сметки са в ЦКБ ... с изключение на някоя и друга служителка в цикъл, не съм имал други проблеми ... Малко не ме кефи ел. банкирането им, там ел. подписи и т.н. , като го сравнявам с банкирането на прокредит, но ... всичко си има косури ... До момента това са 2те банки, които стават за мен ... цкб и прокредит ... с други не бих си играл за сега ...
                  Fiat Forum Bulgaria

                  Прекаленият светец и богу не е драг !

                  Коментар


                    #10
                    От години лично и служебно ползвам ЦКБ, ОББ, Алианц и Райфайзен. Най доволен съм бил винаги от ЦКБ, а най недоволен - от Райфайзен (там някак си клиента е длъжен... Просто длъжен... )С ОББ работя защото работодателя ми превежда фианси там - не са китка. В Алианц ми е ипотеката, доволен съм, но са малка банка с всичките негативи произтичащи от това. ЦКБ са били винаги най бързи, любезни и отзивчиви, макар и с не най добрите условия като лихви и такси, но това не винаги е най важното.
                    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                    Коментар


                      #11
                      Yavor написа:
                      а най недоволен - от Райфайзен (там някак си клиента е длъжен... Просто длъжен... )
                      Абсолютно си прав, аз затова тази банка я изтрих просто за себе си.

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря на всички отзовали се.А по повод Райфа, споделям общото мнение и мисля, че може да си съперничи единствено с ДСК, но това е една друга тема!
                        Lupo - The Monster
                        Е83 3D

                        Коментар


                          #13
                          От както преди 4 год ,отсвирих Райфайзен съм много доволен. За ЦКБ не мога да кажа кой знае колко.Извадих си дебитна карта при тях заради ePay, понеже са една от банките оператори и таксите са малко по-ниски, но рядко ползвам услугите им!

                          Коментар


                            #14
                            Аз съм изключително доволен от любезното и почти винаги компетентното обслужване в ЦКБ, за разлика от други банки!
                            Fiat Punto 1.7 TD

                            Коментар


                              #15
                              Имам дебитна защото:1 давали 4% лихва а не както другите 0.04%?2 можело да се тегли от нея в ЕС?Нито едното нито другото съм го проверил дали е вярно
                              LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                              ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                              Коментар

                              Working...
                              X