Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Реалност ли е "златния талон"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Реалност ли е "златния талон"

    Преди 2 дена, имах гости вкъщи (родата) и се зароди един въпрос за златен талон,който се давал на водачи без глоби и нарушения.Бихте ли ми пояснили за кво иде реч,че небях чувал за такова нещо
    Bravo 2.0 Multijet 165 2009

    #2
    Потърси, имаше такава тема преди време.

    Коментар


      #3
      Колега, освен ФФБ в интернет има и Гугъл.Ей на, чети ТУК

      Коментар


        #4
        Какво означава "златен талон"?Едно картонче с розов цвят издадено срещу един лев държавна такса и два лева комисионна за банката.Ако го притежаваш ти спестява само първото отнемане на точки при нарушение.Най-добрия "ЗЛАТЕН ТАЛОН" е полицейската служебна карта :D
        Не всичко което има две бузи ......... е лице.

        Коментар


          #5
          Екстра...близо съм
          Bravo 2.0 Multijet 165 2009

          Коментар


            #6
            Абе чувал съм,че е хубаво нещо.Ама 5 години без нарушение за отнемане на точки малко ми е ТРУДНО!!!
            FIAT BRAVO 1.6
            FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
            LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

            Коментар


              #7
              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...F2%E0%EB%EE%ED
              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

              Коментар


                #8
                Поне за два пъти се сещам, когато съм се разминал да не ме санкционират заради златния талон :D .И то при положение, че още не съм го взел.С покруса казвам, че съвсем малко ми остава да взема такъв талон и, че сега ако ми пишат акт ще се развали работата. Така подчертавам, че съм примерен шофьор и случилото се е случайно. На свестни полицаи съм попадал и ме пускат с препоръка да внимавам повече.То си е и истина, защото това лято ми изтичат шестте години без наказание.
                преди - TIPO
                сега - VOLVO XC60

                Коментар


                  #9
                  Златен талон ли? Аз син талон не съм виждал от 2010год. Вие за златен ми говорите. Тоя талон важи за нарушения от типа на настъпана маркировка или или привишена с 5 км скорост.Я мини на стоп или на червено да видиш как и платинен талон не върши работа.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    аз последно не разбрах - трябва да не са ти отнемали контролни точки през последните 6 години, или трябва и фиш даже да не са ти писали? щото според сайта на КАТ: - няма наложени наказания за нарушения по ЗДвП от първоначалното придобиване на правоспособност и има стаж не по-малко от 6 години; - няма наложени наказания за нарушения по ЗДвП през последните 6 годиниаз това го тълкувам като НИКАКВИ наказания.
                    браво 1,6/90 - 09 г.

                    Коментар


                      #11
                      slonikon написа:
                      аз последно не разбрах - трябва да не са ти отнемали контролни точки през последните 6 години, или трябва и фиш даже да не са ти писали? щото според сайта на КАТ: - няма наложени наказания за нарушения по ЗДвП от първоначалното придобиване на правоспособност и има стаж не по-малко от 6 години; - няма наложени наказания за нарушения по ЗДвП през последните 6 годиниаз това го тълкувам като НИКАКВИ наказания.
                      Става дума за наказания, които са свързани с отнемане на контролни точки. Поне аз така го тълкувам. Когато бях в КАТ, там ми казаха, че шестте години ми изтичат това лято, а през това време със сигурност съм имал фишове за плащане, но не съм имал отнети точки.
                      преди - TIPO
                      сега - VOLVO XC60

                      Коментар


                        #12
                        мерси! Аз имам един акт отпреди много време. не са ми отнемали точки, но си е наказателно постановление отвсякъде. е, и някое друго фишче тук-там, затова ще взема да им звънна тия дни да съм сигурен и после ще пиша. аз смятам, че ще имам кяр от тоя талон, щото с моята прахосмукачка никога не съм в голямо нарушение и се надявам куките да погледнат по-благосклонно ако някой път сгазя повечко лука.
                        браво 1,6/90 - 09 г.

                        Коментар


                          #13
                          И аз като колегата по горе збравих цвета на синия ,беше в мен за около месец и сега пак в кат на топло,и така от 2008.А за златен не мога и да сънувам.
                          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                          Коментар


                            #14
                            dani389 написа:
                            И аз като колегата по горе збравих цвета на синия ,беше в мен за около месец и сега пак в кат на топло,и така от 2008.А за златен не мога и да сънувам.
                            Както се казва "случва се, и се свиква"
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              S_BANKOV написа:
                              Златен талон ли? Аз син талон не съм виждал от 2010год. Вие за златен ми говорите. Тоя талон важи за нарушения от типа на настъпана маркировка или или привишена с 5 км скорост.Я мини на стоп или на червено да видиш как и платинен талон не върши работа.
                              Веднъж ме спряха за неспиране на стоп и след като видяха талона, ми казаха следващият път поне да намаля, щото щели да ми го вземат.........Наистина спасявал ме е няколко пъти, но и аз не съм рисков водач.За сметка на това ми го взеха, за превихаване на скоростта с 14км/ч извън населено място в 03:15 часа, защото нямали фишове и ми писаха акт......
                              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                              Коментар

                              Working...
                              X