Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Четири от банките пред банкрут

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    ogi28b написа:
    dudulia написа:
    Сега гледам ,че ПИБ си променят тарифата и при теглене на пари в брой, от АТМ на банката, вече слагат такса от 0,10лв. Някой ще каже 10 стотинки,какво толкова? То да бяха само тези 10 стотинки,човек да ги прежали,но за всяка една операция ти искат такса.... Просто нямам думи
    Сега гледаш... къде го гледаш? Тарифа на ПИБ, страница 31:5. Теглене от терминално устройство АТМа) на ПИБ без таксаб) на друга банка в България 0.90 лв.6. Плащане чрез ПОС-терминал в България и в чужбина - 0.15 лв.а) с карта Maestro PayPass - без таксаНямам спомен вече от колко години са актуални тези такси. Със сигурност таксата за теглене и плащане не е променяна в последните 5-6-7 години. От както ползвам карти на ПИБ.
    Оги,тази тарифа http://fibank.bg/uploads/Docs_downlo...01-02-2012.pdf влиза в сила от 01.02.2012г. Иначе казано след по-малко от месец. Промените са одебелени. Разгледай ги. :D
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #32
      Това какво ВЛИЗА и какво ЩЕ Е - е друго. Май ставаше въпрос за това, че ВЕЧЕ слагат, или поне така прочетох. А те "ВЕЧЕ" не слагат. В момента актуалното е "без такса".

      Коментар


        #33
        ФЕРАРИСТ написа:
        Nino написа:
        ФОНДА ЗА ГАРАНТИРАНЕ НА ВЛОГОВЕТЕ. В какви срокове... в закона е написано.Според мен закона е написан напълно разбираемо и ясно.
        Мда - срока трябва да започне едикогаси......не пише до кога всичко трябва да приключи - както казах може да е и след 100 години......
        Кое да приключи бе ТОЗИ ? И кое едикога си? На времето, когато банковата несъстоятелност беше част от закона за банките имаше от-до? Сега е казано ,че фонда обезщетява вложителите до 100 хил.евро или 196 хил.лева.Предполагам, че има някакви технически и процедурни срокове, в които да декларираш, че имаш депозит, да получиш удостоверение, да кажеш къде искаш да ти преведат гарантираната часто от депозита ? Какви срокове те тресат ? Имаш повече от 100 хил. евро в банка на територията на България и банката ти е фалирала, че те касаят толкова срокове ли? Кажи ми коя е твоята банка която ще фалира и аз обещавам да ти помогна да си получиш 100-те хиляди евра възможно най-скоро...Кире аман от ФЛУДЕРИ БЕ! Махнете го този брояч на постовете... мисля, че този форум това го надживя отдавна!ЧНГ на теб и цялата Фамилия, целуни Мирите от мен и Ева!S_BANKOV: Да нормално е, всичко зависи от политиката на банката, какъв профил има тя, с каква част от банковия бизнес се занимава, от какъв характер са и привлечените ресурси, от къде набира капитали, КАКВИ СА ПРОЦЕНТИТЕ на КАПИТАЛОВАТА и адекватност от много, много неща!Няма смисъл да задълбаваме в подробности, но общо взето, широко икономически, банковия бизнес е като всеки друг бизнес, само, че се занимава с пласмента на пари, а не на стоки... е парите са също особен вид стока.Ти не си ли бил в магазин, който е сложил такава цена или такива условия за продажба на нещо, сякаш не иска да го продаде. Това си е чиста маркетингова политика и няма смисъл да съдим за едно или друго решение субекта, пазарът си казва думата... ако не е тази банка има и други, ако не е този търговец има и други, ако не е тази марка кола има и други.. не виждам къде е проблемът?Също не забравяй още една дребничка подробност... доходите от лихви на физическите лица не се облагат с данъци, а бизнесът се облага!!! Дилемата банков депозит, инвестиция е въпрос на сметки, а не на форумни ЛАКАРДИИ! И ЗА ТЕЗИ СМЕТКИ СЕ УЧИ ПО ПРЕСТИЖНИ КОЛЕЖИ И БИЗНЕС УЧИЛИЩА.. ПОНЕ В НОРМАЛНИТЕ ДЪРЖАВИ ДЕ!
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар


          #34
          Nino написа:
          ФЕРАРИСТ написа:
          Nino написа:
          ФОНДА ЗА ГАРАНТИРАНЕ НА ВЛОГОВЕТЕ. В какви срокове... в закона е написано.Според мен закона е написан напълно разбираемо и ясно.
          Мда - срока трябва да започне едикогаси......не пише до кога всичко трябва да приключи - както казах може да е и след 100 години......
          Кое да приключи бе ТОЗИ ? И кое едикога си? На времето, когато банковата несъстоятелност беше част от закона за банките имаше от-до? Сега е казано ,че фонда обезщетява вложителите до 100 хил.евро или 196 хил.лева.
          ВижсябайОНЗИпонежетвърдемноговярвашнанаписанотовза конаанесисвикналдагочетешмеждуредовете,щетиразясня отновомакарчещеезагубанавреме.Фондатрябвадаизплати парите-да-нонееуточненсрокавкойтотвадабъдеипълнено.Тваетънка тауловкадрагибанкитенесаотвчераизнаяткакдагонаврат нанарода.Тваевсееднодасключишзастраховка,дапострад аш,изастрахователядатиизплати100бонакактоеподогово р.Нопонеженееуточненовдоговорачетрябвадатиизплати1 00тебонадо2-3-4месеца,тойрешавадатигоизплаща50години..когатоинфл ациятагиеизяла.......Нализнаешкаквоеинфлацияизащое измислена?...щотовсепакнееупоменатоизришнотова.... ..каписко........не.....не ми е повредена шпацията.......ОНЗИ.....
          Alfa 156 2.0 TS
          Alfa 156 20VTurbo
          Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
          Locost TF1 3.0V6

          Коментар


            #35
            Да, прав си, не е от шпацията, от друго е!
            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

            Коментар


              #36
              Според мен е нормално , няколко банки да обявят Фалити! Без това има достатъчно КРЪВОПИЙЦИ в България!

              Коментар


                #37
                VesMil написа:
                Според мен е нормално , няколко банки да обявят Фалити! Без това има достатъчно КРЪВОПИЙЦИ в България!
                Клиент на банката се става по желание, а не по задължение. Друга е ситуацията с данъци, такси, ток, вода... Ако ще фалират банки в България (което според мен е песимистична прогноза) то няма да е тази година.
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #38
                  Nino, напълно съм съгласен с мнението ти. Надявам се моето мнение, че фалит на Банки би имал полужителен ефект си го разбрал правилно, а не буквално. Радвам се се запознахме и намерихме общ език макар и виртуално. Поздрави
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #39
                    ФЕРАРИСТ написа:
                    Nino написа:
                    ФЕРАРИСТ написа:
                    Nino написа:
                    ФОНДА ЗА ГАРАНТИРАНЕ НА ВЛОГОВЕТЕ. В какви срокове... в закона е написано.Според мен закона е написан напълно разбираемо и ясно.
                    Мда - срока трябва да започне едикогаси......не пише до кога всичко трябва да приключи - както казах може да е и след 100 години......
                    Кое да приключи бе ТОЗИ ? И кое едикога си? На времето, когато банковата несъстоятелност беше част от закона за банките имаше от-до? Сега е казано ,че фонда обезщетява вложителите до 100 хил.евро или 196 хил.лева.
                    ВижсябайОНЗИпонежетвърдемноговярвашнанаписанотовза конаанесисвикналдагочетешмеждуредовете,щетиразясня отновомакарчещеезагубанавреме.Фондатрябвадаизплати парите-да-нонееуточненсрокавкойтотвадабъдеипълнено.Тваетънка тауловкадрагибанкитенесаотвчераизнаяткакдагонаврат нанарода.Тваевсееднодасключишзастраховка,дапострад аш,изастрахователядатиизплати100бонакактоеподогово р.Нопонеженееуточненовдоговорачетрябвадатиизплати1 00тебонадо2-3-4месеца,тойрешавадатигоизплаща50години..когатоинфл ациятагиеизяла.......Нализнаешкаквоеинфлацияизащое измислена?...щотовсепакнееупоменатоизришнотова.... ..каписко........не.....не ми е повредена шпацията.......ОНЗИ.....
                    Ти ми пукна главата колега26 минути го чета тва и не съм стигнал до края... Yellow_Flash_Colorz_PDT_07

                    Коментар


                      #40
                      Nino, с Ферариста ми се струва, че говорите за различни неща.И мисля, че Фераристът е прав в това, което казва.Същото е положението и при изплащане на обезщетения от работодател. Затова и случая, който даваха скоро по ТВ-то, дето един работодател решил съвсем в рамките на закона да изплаща дължимото обезщетение в срок от 10 години, всеки месец по 10 лв. Тъй като в закона наистина не е упоменат срок, в който фонда трябва да изплати сумите, а те обикновено са много, тъй като наведнъж изгарят много вложители, то (недай си боже) ще се започнат едни съвсем законни изплащания на вноски за неопределен срок. Формално фондът ще спази закона, а фактически ще преебе вложителите. Живеем в България, тъй че не ми казвай, че е невъзможно.Живял съм 40 години в това подобие на държава, и съм се нагледал на всичко.

                      Коментар


                        #41
                        Ми то тва е скапаната уловка.......тва стана ся и наскоро в америка, лумнаха няколко банки, ама не се коментира особенно кво е станало с тия с влоговете им там.......и в УСА не е по различно положението.......и там маса народ издуха тапета.......
                        Alfa 156 2.0 TS
                        Alfa 156 20VTurbo
                        Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                        Locost TF1 3.0V6

                        Коментар


                          #42
                          С две думи, по темата - НЯМА СТРАШНОНяма да бъде допуснато масови фалити на банки, никой няма да изгори с пари заради фонда за гарантиране на влоговете.И ако работите с банка волне или по задължение изберете си я сами и четете какво подписвате, зада няма после сърдити или неразбрали.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #43
                            Immortal написа:
                            Nino, с Ферариста ми се струва, че говорите за различни неща.И мисля, че Фераристът е прав в това, което казва.Същото е положението и при изплащане на обезщетения от работодател. Затова и случая, който даваха скоро по ТВ-то, дето един работодател решил съвсем в рамките на закона да изплаща дължимото обезщетение в срок от 10 години, всеки месец по 10 лв. Тъй като в закона наистина не е упоменат срок, в който фонда трябва да изплати сумите, а те обикновено са много, тъй като наведнъж изгарят много вложители, то (недай си боже) ще се започнат едни съвсем законни изплащания на вноски за неопределен срок. Формално фондът ще спази закона, а фактически ще преебе вложителите. Живеем в България, тъй че не ми казвай, че е невъзможно.Живял съм 40 години в това подобие на държава, и съм се нагледал на всичко.
                            Деяне, теб поне те мислех за пунктоален и точен човек, който обича да борави с факти! Не говорете глупости бе хора, четете, всичко е написано и го има в интернет пространството.https://dskbank.bg/repository/docume...росната брошурка, я има във всяка банка и може да я прочетете..... по закон ФГВБ започва изплащането най-късно до 20 дни след като БНБ отнеме лиценза на банката....За въпросния работодател си има съд, пък си има и изпълнителни дела, има си и ЧАСТНИ СЪДЕБНИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ (даже държавни също се мяркат тук-так) и не най-накрая по важност си има и едно понятие наречено ЗАКОНОВА ЛИХВА.. на теб ли да ги обяснявам тези неща, виж разни ламборджинисти и фераристи може и да не са чували за тях ама ти ли?Иначе сега и аз почвам за роня сълзи колко сме онеправдани, какви кръвопийци са банките, все-едно топлофикациите, лукойловете и ВСЯ ОСТАВНАЯ СВОЛОЧ ни галят с перце! Не ни ли стигат телевизията, радиото, вестниците, та трябва и във форума да четем за ЗАВЕРИ, УЖАСНИ СЦЕНАРИИ, КОНСПИРАЦИИ, изобщо НЕБИВАЛИЦИ! Ако искате пуснете една тема да разтягаме лакардии и там да се надприказваме... няма смисъл да плещим глупости за неща които са отдавна ясни!Веднага давам тема... за ГАГАЛЧО... как щял да се роди, да расте румен и засмян и един ден майка му щяла да отиде за хляб ииии ГАГАЛЧО ДА ПАДНЕ ОТ ЛЮЛКАТААААААААА Yellow_Flash_Colorz_PDT_32
                            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                            Коментар


                              #44
                              АБе аз нали писах чл.23 ама кой да чете.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар


                                #45
                                Аха, намерих притчата.......Тръгнал селянин на оран и поръчал на жена си:-- Жено, посготви за обед и ми изпрати на полето.Като сготвила жената, изпратила дъщеря си да занесе хляб й гозба на орача сред полето.Нивата била далече. Дъщерята се отбила да си почине на сянка. В това време покрай нея минала жена с БАНКОВО ДЕПОЗИТЧЕ.-- Какво хубаво ДЕПОЗИТЧЕ! -- помислила дъщерята. -- И аз, като се омъжа, ще си направя едно ДЕПОЗИТЧЕ само за чудо и приказ. Като гълъб ще гугука. Ще го нарека Гъргалчо. Ще си играе Гъргалчо край огнището по ризка И ВИСОКИ ЛИХВИЧКИ. Някой, без да ще, ще бутне КРИЗАТА от водника. Тя ще падне, ще пребие миличкото ми ДЕПОЗИТЧЕ! Аз ще викна, ще заплача: ,,Ох, Гъргалчо, ах, Гъргалчо!
                                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                                Коментар

                                Working...
                                X