Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електронен фиш

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    ////Punto//// написа:
    На мен ми е интересно този борец за правда Торнадо, който не веднъж е плюл работата на милиционери, лекари и други държавни органи, които не са облечени в камуфлаж, как хитрее на дребно Нали ти беше ЗА спазването на закона. Защо няма да ходиш да си получиш фиша от пощата? Ще чакаш някой ушат да ти го донесе на крак ли? И после ще викаш "защо ги няма като ги викна и идват след 1 час" Ами защото освен теб, има още 1-2 милиона тариката, които ще чакат милицията да се занимава с пощенска дейност Хвала на борците за правда
    Размишлявах доста на това което си написал по-горе и питам:Защо електронните фишове за нарушения са от такива места които позволяват скрито разполагане на камерата ,маркировката е изтрита и знака за опасност или ограничение на скоростта е обрасъл с храсти или има надвиснаали клони?Правилник и закон има само за водачите на МПС всички останали каруцари ,велосипедисти и пешеходци са неприкосновенни и нямат вина.Защо същите нарушения възлизат отново на такива места където поради несъобразена скорост няма нито един погубен живот?Визирам - мобилната камера на Въглевци не опасен участък и точно когато нямаше патрул извършиха опит за грабеж със стрелба ВНИМАНИЕ с автоматично оръжие.Визирам - входа преди Гурково много апетитен разклон с паметник удобен за криене след права с ограничение 90 изведнъж 50 ,а върви намаляй скоростта след като вече си засечен.Визирам - завоите преди влизане във В.Търново вместо да са горе на стесняването от еднопосочно в двупосочно камерата е долу на отбивката за завод Ивайло т.е. ако си успял да не се удариш ще те снимаме.В крайна сметка този борец който визираш по-горе досега няма огънати ламарини помагал е при автопроизшествия докато семейството му е в колата и като управлява автомобила си мисли защото вози още 4 живота освен неговия и освен това се е нагледал на какви ли не травми и кървища по пътищата.Колкото и да ти е интересно моите средства с които хитрея отиват за образование и отглеждане на 3 деца и не си ти човека който ще ми дириш сметка и наричаш борец или хитрец.Ако имаш нещо лично продължи на лични никой не е длъжен да ни гледа сеира.Извинявам се ,че в навечерието на новата 2012 трябваше да напиша това и весели празници.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #32
      Stefanaki написа:
      ФЕРАРИСТ написа:
      nikolovvd написа:
      Преди години ми разказваха случки в Сърбия, как полицаите стоели в двата края на отсечка на магистралата и засичали времето, за което автомобилите минавали през нея. Същото се е случвало на отсечката край село Скравена Ботевгрдско.Догодина от Февруари започва същото и в България, но в по съвременен вариант - с камери без радари.
      Предполагам не си повярвал на това дето са ти разправяли за Сърбия, не знам и защо вярваш на нещо такова което някой си е казал по някоя медия че ще стане и в БГ.....Представи си само ситуацията в Сърбия както уж са ти я описали - в началото на магистралата стоят двама и засичат времето на всяка кола която е минала оттам - записват марка, номер и цвят........трафика не коментирам, базата данни дето ще се събере за час също.......през същото време те трябва да предадът същото инфо на колегите си от другия край на магистралата който ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да имат същите данни като първите..........после тия вторите трябва да запишат всяка преминала през тях кола, марка и номер, и да я сравнят с базата данни от първите........след това трябва да калкулират времето за което колата е минала това разстояние.....междувременно докато трае тая калкулация колата е километри напред........те трябва да предадът на трети пост инфото че едикой си е нарушител........тва не може да мине при сръбските граждани, щото няма как да се докаже......значи остават чужденците........в случая само третия екип ще прибере пари, а първите два ще лапат мухи........демек 3 екипа куки ще се ангажират с нещо така сложно, вместо да си спират селективно колици, и да вадят лесни парици........Е няма как да го повярвам че това е станало, тия дето са ти го разправяли са били твърде стресирани ми се струва......Това със средната скорост го има в Унгария да речем, и то само в някой от тунелите им.......
      Тоя тип легенди за Сърбия са ми го разказвали и на мен, ама малко по по-друг начин:На путарината преди Белград по отсечката Ниш-Белград стоят полицаи, които произволно проверяват талона, който си си взел като се качваш на магистралата до Ниш. Разстоянието между двата пункта е 210км, като при ограничение 120км/ч трябва да го изминеш за час и 45 минути. Заради тези форумски легенди с полицаите, голяма част от пътуващите почнаха да правят почивки от по 15-20 мин на OMV Lapovo или Лукойл Врчин. Важното тук е че по цялата отсечка няма наложени други ограничения на скоростта и това е приложимо на практика. А това със средната скорост го има(ше) в Гърция по Е-79 преди да почнат да строят магистралата, където също за отсечки от по 20-30 км имаше такива камери, но там отново нямаше наложени допълнителни ограничения на скоростта.Според мен този тип камери са неприложими в България за момента, защото са много малко отсечките (или въобще няма такива) без наложено допълнително ограничение. И по темата: пич сгрешил си - плати си глобата. Да не стане като отидеш да плащаш данъци да ти вземат и тези пари или ти да си мислиш, че плащаш данъци пък внесените от теб пари да отидат за покриване на фиша.
      Имам и обикновенни фишове написани от служителите на реда, които не съм плащал. Този месец си платих данъка на колата...познай дали са излезнали?

      Коментар


        #33
        ivov написа:
        ..........
        Радвай се, че живееш в България-в нормална страна можеше вече да си на "топло".
        SEAT Leon Cupra 300
        Triumph Street Triple 765 R

        Коментар


          #34
          Tornado написа:
          ////Punto//// написа:
          На мен ми е интересно този борец за правда Торнадо, който не веднъж е плюл работата на милиционери, лекари и други държавни органи, които не са облечени в камуфлаж, как хитрее на дребно Нали ти беше ЗА спазването на закона. Защо няма да ходиш да си получиш фиша от пощата? Ще чакаш някой ушат да ти го донесе на крак ли? И после ще викаш "защо ги няма като ги викна и идват след 1 час" Ами защото освен теб, има още 1-2 милиона тариката, които ще чакат милицията да се занимава с пощенска дейност Хвала на борците за правда
          Размишлявах доста на това което си написал по-горе и питам:Защо електронните фишове за нарушения са от такива места които позволяват скрито разполагане на камерата ,маркировката е изтрита и знака за опасност или ограничение на скоростта е обрасъл с храсти или има надвиснаали клони?Правилник и закон има само за водачите на МПС всички останали каруцари ,велосипедисти и пешеходци са неприкосновенни и нямат вина.Защо същите нарушения възлизат отново на такива места където поради несъобразена скорост няма нито един погубен живот?Визирам - мобилната камера на Въглевци не опасен участък и точно когато нямаше патрул извършиха опит за грабеж със стрелба ВНИМАНИЕ с автоматично оръжие.Визирам - входа преди Гурково много апетитен разклон с паметник удобен за криене след права с ограничение 90 изведнъж 50 ,а върви намаляй скоростта след като вече си засечен.Визирам - завоите преди влизане във В.Търново вместо да са горе на стесняването от еднопосочно в двупосочно камерата е долу на отбивката за завод Ивайло т.е. ако си успял да не се удариш ще те снимаме.В крайна сметка този борец който визираш по-горе досега няма огънати ламарини помагал е при автопроизшествия докато семейството му е в колата и като управлява автомобила си мисли защото вози още 4 живота освен неговия и освен това се е нагледал на какви ли не травми и кървища по пътищата.Колкото и да ти е интересно моите средства с които хитрея отиват за образование и отглеждане на 3 деца и не си ти човека който ще ми дириш сметка и наричаш борец или хитрец.Ако имаш нещо лично продължи на лични никой не е длъжен да ни гледа сеира.Извинявам се ,че в навечерието на новата 2012 трябваше да напиша това и весели празници.
          Подкрепям те Торнадо,абсолютно прав си.Ако можех и аз щях да избягвам тия честитки.
          Не всичко което има две бузи ......... е лице.

          Коментар


            #35
            Няма как да те вкарат на топло за данъци, ако те не са от 5 цифрени суми нагоре но могат да ти взема всичко което притежаваш освен дрехите на гърбати.

            Коментар


              #36
              Kaква война по пътищата , какви 5 лева...Медийна пропаганда и начин да оиправдаят по-високите глоби и рестрикции, както и начин да наслагат устройства , с които да ни събират повече и повече пари...От лекарска грешка умират много повече хора отколкото на пътя, на всичкото отгоре държавата там допълнително орязва парите, но нали няма от кой да се събират глоби и рушвети...
              ex-Punto 1.9JTD

              Коментар


                #37
                А за какво са ти го писали този фиш 300 лв? Вижда ми се доста голяма сума, фишовете не бяха ли до 50 лв?
                http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                FIAT БРАВО 1.2 16v
                ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                Коментар


                  #38
                  Ся го видях в друг форум и не се сдържах да го пусна тука......
                  Тодор Николов написа:
                  ТРЕТИ ЗАКОН НА НЮТОН - НА ВСЯКО ДЕЙСТВИЕ СЪЩЕСТВУВА РАВНО ПО ГОЛЕМИНА И ОБРАТНО ПО ПОСОКА ПРОТИВОДЕЙСТВИЕ!СЛЕДСТВИЕ ОТ ТРЕТИЯ ЗАКОН НА НЮТОН: - НЕ ПОДЛЕЖАТ НА ПЛАЩАНЕ ГЛОБИ, НАЛОЖЕНИ С НАКАЗАТЕЛНИ ПОСТАНОВЛЕНИЯ, КОИТО НЕ ПОДЛЕЖАТ НА ОБЖАЛВАНЕ!
                  Alfa 156 2.0 TS
                  Alfa 156 20VTurbo
                  Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                  Locost TF1 3.0V6

                  Коментар


                    #39
                    40 км./ч. отгоре, при 50 ограничение. глоба 300лв.

                    Коментар


                      #40
                      А при ограничение 60 извън града профучавам със 124.Колко е глобата,че скоро трябва да плащам(Питам тук,щото никой не знае колко е акта,освен куките.Аз съм извън страната)

                      Коментар


                        #41
                        ivov написа:
                        40 км./ч. отгоре, при 50 ограничение. глоба 300лв.
                        Леле, сериозно ли е толкова голяма глобата???
                        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                        FIAT БРАВО 1.2 16v
                        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                        Коментар


                          #42
                          ivov написа:
                          Имам и обикновенни фишове написани от служителите на реда, които не съм плащал. Този месец си платих данъка на колата...познай дали са излезнали?
                          нсъ радвай...данъка за колата е местен данък и го събира общината по местоживеене и регистрация на колата.фишовете и актовете са републикански вземания и ги събира НАП
                          Fiat Punto 1.1-Синята птица
                          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                          Коментар


                            #43
                            Баси кефа е това - скубят те със всякакви и разнообразни данъци, едните местни, общински, другите държавни......ДДС, плащаш акциз за горива и разни други неща дето пак у държавата отива, плащаш винетка като реално не получаваш нищо срещу нея, тва много издържливо племе сме ей.....Сега надявам се че никой няма да започне да ми обяснява че данъка към общините и държавата са две различни неща, акциза е трето, четвърто и пето са били разните други взимания по разни други пътеки.......много важно как се наричат, важното е че човек плаща толкова много данъци под различна форма на тая държава, че чак може свят да му се завие ако знае колко е крайната сума.....а някак си нещата не стават по добре.......
                            Alfa 156 2.0 TS
                            Alfa 156 20VTurbo
                            Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                            Locost TF1 3.0V6

                            Коментар


                              #44
                              ФЕРАРИСТ написа:
                              Баси кефа е това - скубят те със всякакви и разнообразни данъци, едните местни, общински, другите държавни......ДДС, плащаш акциз за горива и разни други неща дето пак у държавата отива, плащаш винетка като реално не получаваш нищо срещу нея, тва много издържливо племе сме ей.....Сега надявам се че никой няма да започне да ми обяснява че данъка към общините и държавата са две различни неща, акциза е трето, четвърто и пето са били разните други взимания по разни други пътеки.......много важно как се наричат, важното е че човек плаща толкова много данъци под различна форма на тая държава, че чак може свят да му се завие ако знае колко е крайната сума.....а някак си нещата не стават по добре.......
                              на прав път си с разсъжденията...в крайна сметка нещата с данъците са точно така от доста време - разбирай поне 4-5-6 г. вече съм спрял да ги броя...
                              Fiat Punto 1.1-Синята птица
                              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                              Коментар


                                #45
                                Dilyan-Z написа:
                                А при ограничение 60 извън града профучавам със 124.Колко е глобата,че скоро трябва да плащам(Питам тук,щото никой не знае колко е акта,освен куките.Аз съм извън страната)
                                По спомен 450...За 50км отгоре 300лв извън населено място и после за всеки 5 км отгоре по 50лв. Поне при мен беше така...
                                ex-Punto 1.9JTD

                                Коментар

                                Working...
                                X