Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електронен фиш

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Електронен фиш

    Здравейте на всички. Не прегледах дали има такава тема, за което се извинявам. Та въпроса ми е, дали тези електронни фишове от КАТ имат давност като обикновенните? Получих такава чиститка по пощата и се двоумя дали да я плащам... Благодаря предварително за информацията.

    #2
    Бягай и плащай, защото в 14 дневния срок ползваш отстъпка от 30%. Вместо 50 ще платиш 35 лв.!Плащането няма да ти се размине и може след 4-5 години да те сурвакат заедно с лихвата.
    Няма начин да няма начин!

    Коментар


      #3
      Проблема е че не са 50, а 300лв. или 210 лв с отстъпката... и ако това се води виш, зничи има давност...поне така си мисля.

      Коментар


        #4
        Колега ако не ги платиш давността им е 5 г. защото не се водят периодични плащания.Дори и да те пропуснат 5 г. като отидеш за някакъв документ където и да е излиза, че имаш задължения и примерно до като не си го платиш няма да ти издадат нова лична карта или някакъв друг официален документ до като не си платиш фиша.
        предишна:Фиат Брава-1.2 16V-малък двигател малки емоции-голям разход
        Настояща: Алфа Ромео 156 2.4 JTD 140 h.p.-върхът на сладоледа

        Коментар


          #5
          Колко време след нарушението получи фиша? Питам, защото и аз чакам честитка - преди около 2 седмици минах на червено на светофар, на който има камера. Доколкото си спомням, коментарите в медиите на промените в ЗДвП, които касаят електронния фиш, бяха, че ще има фиксиран 3-дневен срок за получаване на електронните фишове. Но пък сега прегледах закона, не се споменават никакви подобни срокове .А съвсем по темата, относно евентуалното неплащане на глобата: "За неуредените в този закон случаи по съставянето на актовете, издаването и обжалването на наказателните постановления и по изпълнението на наложените наказания се прилагат разпоредбите на Закона за административните нарушения и наказания." Явно в ЗАНН трябва да търсиш последствията, ако не платиш.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            Тая с неплащането и давността свършИ!Ходете и си плащайте. Стига с тая Андрешковщина!
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #7
              snake, може доста да се забави. На служебна кола дойде миналата седмица, а нарушението е от първата седмица на октомври.

              Коментар


                #8
                Re: Електронен фиш

                ivov написа:
                Здравейте на всички. Не прегледах дали има такава тема, за което се извинявам. Та въпроса ми е, дали тези електронни фишове от КАТ имат давност като обикновенните?
                Да, имат, избора дали да я платиш е твой......чети ЗАНН за повече инфо......
                Alfa 156 2.0 TS
                Alfa 156 20VTurbo
                Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                Locost TF1 3.0V6

                Коментар


                  #9
                  Щом са заснели колата-няма измъкване. Отидете и си платете с отстъпка, за да не плащате с лихва. Моята честитка на крака ми я донесоха двама ушковци.
                  Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                  Коментар


                    #10
                    И аз минах по този път и вече препоръчани писма няма да ходя да получавам или като видя големия плик бягам от пощата.Всички честитки са от скрити служители наврени къде ли не и качени къде ли не.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      И да бягате и да се криете все ще си платите,измъкване няма! Така че платете си в срок с отстъпка за да не озъбите някой ден! :D Като се шофира има правила и те трябва да се спазват, а пък българина най добре ще се научи да спазва правилата и закона като го ударят по джоба!
                      Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V 97г.с АГУ
                      Fiat Bravo SX 80 16V 99г. с ГИ АС

                      Коментар


                        #12
                        sacheto написа:
                        И да бягате и да се криете все ще си платите,измъкване няма! Така че платете си в срок с отстъпка за да не озъбите някой ден! :D Като се шофира има правила и те трябва да се спазват, а пък българина най добре ще се научи да спазва правилата и закона като го ударят по джоба!

                        Коментар


                          #13
                          Tornado написа:
                          И аз минах по този път и вече препоръчани писма няма да ходя да получавам или като видя големия плик бягам от пощата.Всички честитки са от скрити служители наврени къде ли не и качени къде ли не.
                          Alfa 156 2.0 TS
                          Alfa 156 20VTurbo
                          Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                          Locost TF1 3.0V6

                          Коментар


                            #14
                            sacheto написа:
                            И да бягате и да се криете все ще си платите,измъкване няма! Така че платете си в срок с отстъпка за да не озъбите някой ден! :D Като се шофира има правила и те трябва да се спазват, а пък българина най добре ще се научи да спазва правилата и закона като го ударят по джоба!
                            Така е! Но за съжаление, както беше казал Ботев, ако не греша, "Свестните у нас считат за луди...". Та и аз така. Връщам се лятото от морето, спазвам ограниченията, а някакъв вмирисан тираджия ми свири, свири, още малко ще се качи върху моята кола. И още няколко подобни истории само за едни 350 км. от Созопол до Пазарджик. Ако пътувам сам, знам какво да направя, за да го накарам да слезе от кабинката и да му набия мазната, плешива кофа. Но нали почти винаги с жена ми, а и тя ме критикува, че съм започнал да карам много боязливо. И донякъде е права. Като карам по правилата, не се вписвам в общия пейзаж. И от известно време карам като останалите. По мои сметки ме чакат 4 бр. електронни фиша.
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              #15
                              sacheto написа:
                              Като се шофира има правила и те трябва да се спазват, а пък българина най добре ще се научи да спазва правилата и закона като го ударят по джоба!
                              Когато правилата са неприложими, дават власт на всеки следящ изпълнението на тия правила да прави каквото си иска, когато тия правила и закони са написани и приложени със основната си цел да се събират все повече и колкото се може повече пари от шофьорите, и за тяхното по добро придвижване от А до Б не се прави почти нищо, а те са принудени да карат по пътища безумно регулирани, с тъпи ограничения чиято цел вече споменах, това ще дава косвеното право на всеки драйвер, считащ себе си за потърпевш от всичката тая простотия да търси начини да заобиколи ударите по джоба си........П.П - днеска влизам в един от тунелите на магистрала Люлин от БЛГР към СФ......следват ограничаващи скороста пътни знаци в следната последователност - 70, 120, 80, 60.......тва знаци през 20 метра един от друг, като всичките 4 са поставени в нарушение на правилника.......Е как да спазвам скапания правилник?
                              Alfa 156 2.0 TS
                              Alfa 156 20VTurbo
                              Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                              Locost TF1 3.0V6

                              Коментар

                              Working...
                              X