Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дядо Мраз почука на гаража!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Я направо давай цената )))
    FIAT STILO 1.9JTD 2002

    Коментар


      #62
      Момчета, посипвам си главата със сол....Разхода на колата градско е бил 6,5л/100км - на бележката пише 19,74лв., а не 14,74лв. Днес го хванах при повторно засичане, защото сметката ми показа 6,8л/100км и реших, че нещо съм направил на колата от толкова ръчкане С точно 10л. изминах близо 150км. в София.Сега идва на дневен ред въпроса, от къде идва толкова голяма разлика по борд-компютър?

      Коментар


        #63
        Kuku написа:
        Сега идва на дневен ред въпроса, от къде идва толкова голяма разлика по борд-компютър?
        От чипа , без майтап . Не му се получава синхронизацията нещо Работата на празен ход компютъра също не я хваща . Попринцип си лъже малко , но след мапване почва повечко да послъгва , това са ми личните впечатления на базата на няколко коли Тъкмо това се чудехме скоро с нашенската Алфа група и стигнахме до извода, че е нормално така да се получи . Колегата oem , който се занимава с мапване , също го потвърди Кутията ти също е друга с други предавателни числа , но за нея не знам дали влияе на борд компа 6,8л зимата в София си е супер На мен Пунтото ако ми даде такъв разход .... А уж малолитражките са икономични
        Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

        Коментар


          #64
          То и аз приемам за нормално разлики около 10%, ама чак 2 /ДВА/ литра - 40% ?!

          Коментар


            #65
            Кики екстра ти е разхода като за София и то зимно време, аз със стилото от подписа правя към 8л/100км в наше село където никакво градско не е, а в Русе пак нещо от тоя род, така че споко.
            Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

            Коментар


              #66
              Хм, аз като приказвам, не говоря...Не искам да звучи като злорадство, Кики, ама такава е приятелю...Не може един табум коне да храниш с наръч сено Разхода ти е като моя, това е... Тоя мотор така си хапва. И повече може - ела на късо градско в Хасково, все студена, да видиш 10/100 на колонката като застанеш.
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #67
                Yavor написа:
                Хм, аз като приказвам, не говоря...
                Туй трябваше аз да го кажа бе !
                Kuku написа:
                То и аз приемам за нормално разлики около 10%, ама чак 2 /ДВА/ литра - 40% ?!
                Бордовия на Стилото се лъже сериозно, от каквато и да е манипулация (софтуерна или хардуерна) по ЕГР-а, само че показва повече, не по-малко.Аз затова моя го изчистих и сега зимата е пуснат
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #68
                  Тая кола физически няма ЕГР Явно всичко си идва на мястото....

                  Коментар

                  Working...
                  X