Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Камина на Биоетанол

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Immortal написа:
    Топлоинженер съм, и според мен си е КОЩУНСТВО да изгаряте ракия.Всякакви горива, свързани с БИО за мен са крайно недопустими, предвид гладния народ в Африка.А и е скъпо. Много скъпо. Много много скъпо.Колега, аз лично не те разбирам. Тия камини са САМО за гъзария, за нищо друго.
    Аз обаче те разбирам какво ми казваш. Уверих се, че е скъпо. Относно гладния народ в Африка - ами там има диаманти, петрол и ако нямаха такива водачи може би нямаше и да са гладни. Глада съществува и тука - в родната ни България, не само в провинцията но и в богата София и Варна, но това е друга тема.Сега да ме разбереш защо искам такова чудо - харесваме огъня. Винаги ми е харесвал, първоначално в дома на родителите ми имаше малка печка каминка с фомата на пирамида, голям кеф е да запалиш огъня и да го гледаш, да се топлиш, да гледаш котарака как се усуква около нея и мърка. След това имахме камина с водна риза, топли цял апартамент, бойлер .... абе уют в дома. Основен проблем са обаче дървата, когато се живее в апартамент, в блок, без асансьор. Аз от миналата година съм в ремонт, горе-долу около 5-6 тона материал (плочки, мазилки, стара дограма, стари врати, стара подова замазка, мозайка) ги свалих на гръб с помощ и от брат ми и горе-долу още толкова качих на горе - иначе казано аз моето вече съм си го пренесал, повече не искам. 4 етажа, яко, гръб не ми остана. Не съм с кой знае каква физика и не съм кален за този труд. Та хем искам огън, хем да не ми тежи
    Fiat Coupe 1.8

    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

    Коментар


      #17
      Immortal написа:
      А и е скъпо. Много скъпо. Много много скъпо.
      Една лека сметчица показа, че да се топлиш на биоетанол, ако го купуваш по 2.50 лв/литъра, идва повече от 2 ПЪТИ по-скъпо от това да се топлиш на дизелово гориво с акциз.Всичко останало, което ти го говорят търговците са търговски трикове.Един литър нафта (2.50 лв/л) като изгаря, ти дава около 10 kWh енергия, т.е. 1 kWh топлина ти струва около 0.25 лв.Един литър биоетанол (2.50 лв/л) изгаряйки, дава 4.7 kWh енергия, т.е. 1 kWh топлина ти струва 0.53 лв.Един kWh електроенергия ти струва 0.15 лв.Ако си с добър климатик със среден СОР=3, то 1 kWh ще ти излезе 0.05 лв. (т.е. над 10 пъти по-евтино от биоетанола, и то ако го купуваш на цена 2.50, каквато, поне съдейки по сайтовете на които попадам, е крайно нереална. Цената, на която се предлага е около 5-6 лв за литър, тъй че 1 kWh топлина ще ти излезе над 1 ЛЕВ.)Затова казвам, че е само за гъзария, не искам да обидя никой. Красиво гори като ти дойдат гости, ма да се топлиш на това трябва да си най-малкото милионер (или казанджия).

      Коментар


        #18
        siluro написа:
        Относно гладния народ в Африка - ами там има диаманти, петрол и ако нямаха такива водачи може би нямаше и да са гладни. Глада съществува и тука - в родната ни България, не само в провинцията но и в богата София и Варна, но това е друга тема.
        А, за това говоря... Щото биоетанола, дето евентуално ще си го купиш, няма да е правен в Африка, ами някъде из полетата на Добруджа...вместо хляб. И затова после хляба ни ще стане 2 лв. Ама това наистина е друга тема.

        Коментар


          #19
          Освен малката калоричност, много ме съмнява, че на тази цена е смесен с метанол - просто е нереална за етанол, или етилов спирт, даже и да е от химичен синтез.
          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

          Коментар


            #20
            Камина на Биоетанол

            muns61 написа:
            Освен малката калоричност, много ме съмнява, че на тази цена е смесен с метанол - просто е нереална за етанол, или етилов спирт, даже и да е от химичен синтез.
            Разбира се , че и по метода на химическият синтез се получава етанол Просто тия търговци и журналя продажни съвсем се окъкаха с тези наставки БИО ...
            FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
            FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

            Коментар


              #21
              Извинявам се на автора на темата за спама, но вместо ракия, не може ли да се гори синтетичен етанол ?

              Коментар


                #22
                mnpenchev написа:
                Извинявам се на автора на темата за спама, но вместо ракия, не може ли да се гори синтетичен етанол ?
                Предполагам, че няма да е проблем произхода на етанола.
                Fiat Coupe 1.8

                Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                Коментар


                  #23
                  [quote="Immortal"]
                  Immortal написа:
                  А и е скъпо. Много скъпо. Много много скъпо.
                  Бе като за 2-3 часа секс пред камината върху меча кожа 5 лв. за гориво са нищо. :D
                  Няма начин да няма начин!

                  Коментар


                    #24
                    [quote="nikolovvd"]
                    Immortal написа:
                    Immortal написа:
                    А и е скъпо. Много скъпо. Много много скъпо.
                    Бе като за 2-3 часа секс пред камината върху меча кожа 5 лв. за гориво са нищо. :D
                    Е те тука стигнахме до истината...Кво се занимаваме с разход и ефективност...Наздраве!
                    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                    Коментар


                      #25
                      Много бързо ме разкрихте
                      Fiat Coupe 1.8

                      Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                      Коментар


                        #26
                        Бе ако този литър етанол, дето ще го изгорят, го изпият, гарантирам че пак ще им е топло, а и секса ще е по-интересен

                        Коментар


                          #27
                          Камина на Биоетанол

                          Светът е оцелял не само защото се е смял .Биоетанол поредният е карамбол .Вместо на технологии загубени да се бодваме ,давайте со булките да се онодваме !!!
                          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                          Коментар


                            #28
                            Immortal написа:
                            Бе ако този литър етанол, дето ще го изгорят, го изпият, гарантирам че пак ще им е топло, а и секса ще е по-интересен
                            Това е аналогично да се напиеш и да легнеш да спиш. И в двата случая се събуждаш с тежка, но празна глава. В смисъл нямаш спомени. :D
                            Няма начин да няма начин!

                            Коментар


                              #29
                              Immortal написа:
                              Бе ако този литър етанол, дето ще го изгорят, го изпият, гарантирам че пак ще им е топло, а и секса ще е по-интересен
                              Дидо,мое па жена му да е убава и разкрепостена!За чий му е тогава да пие етанол и да не помни нищо после :D
                              Bravo 1.2 16v
                              Lancia Dedra 1.8 16v
                              Suzuki GSXR250R

                              Коментар


                                #30
                                Ти пък! Това е все едно да си купиш диня от магазина и да отидеш на бостана да я изядеш.
                                Няма начин да няма начин!

                                Коментар

                                Working...
                                X