Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

GSM номер - на кого е ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    nikolovvd написа:
    Dido_Lyubenov написа:
    бяха нашумели случаи с клонирани СИМ карти.
    Това не е възможно. Всъщност клонирането е възможно, но няма начин и двете карти да са активни в мобилната мрежа. Ведна щом системата засече две карти с еднакви IMAI (мисля това бе съкращението) и двете карти се спират автоматично.
    IMEI е номера на телефона, не на картата.Не знам дали си прав, само ще кажа каквото съм видял.Колегата Радо (www_) от Ланча форума има 2 СИМ карти с един и същ номер. Едната му е на апарата, другата е в телефона в колата. Двете звънят едновременно. Двете карти са едновременно активни. Естествено, при него си е законна услуга на МТЕЛ, за което плаща допълнително 5 лв към абонамента си. Но го казвам, щото все пак явно е възможно и двете да са едновременно активни.

    Коментар


      #17
      nnikin_n написа:
      Отиваш в офис на М-тел,на касата диктуваш номера ,все едно,че ще плащаш сметката.След като чуе и набере номера ,служителката обикновенно ти казва две имена на титуляра на номера.Чуваш ги и се извиняваш,че сигурно е станала грешка и си тръгваш от офиса.Ако казаните имена не ти говорят нищо пак има вариант да разбереш кой стои насреща. :D
      Точно така.....
      Alfa 156 2.0 TS
      Alfa 156 20VTurbo
      Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
      Locost TF1 3.0V6

      Коментар


        #18
        Immortal написа:
        nikolovvd написа:
        Dido_Lyubenov написа:
        бяха нашумели случаи с клонирани СИМ карти.
        Това не е възможно. Всъщност клонирането е възможно, но няма начин и двете карти да са активни в мобилната мрежа. Ведна щом системата засече две карти с еднакви IMAI (мисля това бе съкращението) и двете карти се спират автоматично.
        IMEI е номера на телефона, не на картата.
        Объркал съм го! Май е IMSI. Някакъв номер с много цифри, който е уникален.На практика освен него има и един номер ICCID, които на практика с номера на телефора правят всяка карта уникална. С други думи тези три номера не могат да съвпадат и както при колегата номера на телефона е един, но другите два номера са различни. В противен случай системата ще изклучи и двата телефона, дори телефонните номера да са различни.
        Няма начин да няма начин!

        Коментар


          #19
          Благодаря за отговорите, поясненията и идете Наистина полезна информация . Ще я използвам и дано разреша тази загадка. Ако има развитие ще пиша.
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            #20
            Dido_Lyubenov написа:
            Няма го в гугъл, номера е избиран от телефона на сина ми ( 18 годишен) който твърди че не му е познат. При опит да се свържа със съответния номер от телефона на сина ми, оня ми затваря. Преди години изгубихме телефон със СИМ карта в него и после ни дадоха нова СИМ, но със същия номер. До скоро нямаше грижи, обаче се съмнявам да не би да има чалъм да са я хакнали и да я използват с този номер, който ние плащаме. Не знам възможно ли е, но с тези карти не съм запознат. Само знам че преди време бяха нашумели случаи с клонирани СИМ карти.
            Не може да се клонира SIM карта и да се ползват 2те карти едновременно. Тази която сте загубили е с уникален сериен номер, а новата - с нов такъв. Ако ставаше дума за клонирани карти - на синът ти телефона по него време трябва да е бил дерегистриран от мрежата на оператора.
            Immortal написа:
            IMEI е номера на телефона, не на картата.Не знам дали си прав, само ще кажа каквото съм видял.Колегата Радо (www_) от Ланча форума има 2 СИМ карти с един и същ номер. Едната му е на апарата, другата е в телефона в колата. Двете звънят едновременно. Двете карти са едновременно активни. Естествено, при него си е законна услуга на МТЕЛ, за което плаща допълнително 5 лв към абонамента си. Но го казвам, щото все пак явно е възможно и двете да са едновременно активни.
            Това е друга бира - 2те SIM карти са с различни номера, но на един телефонен номер. Както сам каза - законна услуга от МТЕЛ. Системата е така написана, че няма как да допусне едновременна регистрация на два уникални ID вързани към различни IMEI.
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #21
              Re: GSM

              kluchar написа:
              Това може да стане ако ти е приятелка иначе казваш им номера и те те питат на кой се води и ти казваш на кой е иначе не те обслужват
              Зависи аз като си плащам моя в Easy Pay не ме питат на кой е а ми казват името, иначе в магазините на виваком питат на кой е и не казват.Но и да разбереш 2 имена какво ще получиш?По хитрия начин е да звъннеш от друг номер и да проявиш някаква самоинициатива използвайки въображението си. И недей му звъни от номера на сина ти защото ще му стане ясно че се опитваш да разбереш кой е.
              http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
              Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
              FIAT БРАВО 1.2 16v
              ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
              FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

              Коментар


                #22
                Абе дай го тоя номер, досега 1000 пъти да сме звъннали да разберем на кой е. Прати един смс с текст: "Звънни ми спешно, че имам един проблем. Жоро (Примерно; или Иван)."

                Коментар


                  #23
                  И аз мисля, че сина знае добре с кого е говорил, но те блъфира
                  "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                  ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                  Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                  Коментар

                  Working...
                  X