Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Заваряване на метал с цветен припой?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Заваряване на метал с цветен припой?

    Здравейте колеги, имаме ли специалисти по заваряване тук? Трябва за залепя няколко водача за маркучи, огънати от 4мм тел (eлектрод) върху планка от 3мм ламарина.И водачите и планката са стоманени.Дали че успея да ги заваря едно към друго с медно-цинков припой?Имам предвид дали е възможно лепене на стоманени детайли с цветен припой?Имам пръчки припой, флюс за него (най е на някаква киселинна основа), горелка, пропан-бутан, кислород...Преди няколко години правих инсталация за пропан-бутан на 2 етажа в къща с медни тръби и са ми останали консумативи.Тоест имам всичко, ама преди да разпъвам отново цялата постановка, реших да попитам дали има сми...
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    #2
    Може, разбира се. Спойка с бронз се прави без проблем с горелка и боракс. Сребърният припой е пак бронз със сребро малък процент. Предимството е, че се разлива хубаво.Инак може и заварка с СО полуавтомат.
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

    Коментар


      #3
      Ми аз тогава търсех боракс ама нямаха та ми набутаха някакъв корекомски флюс.Както и да е - просто не бях сигурен, че цветният припой ще се разлее по стомана.Сега като се замисля, след като съм нанасял калай по стоманена повърхност ( пак с подходаш флюс ), няма причина да не хване и меден припой.Мерси, ще разпъвам маркучите тези дни явно.Дано да е останал малко кислород, де...
      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

      Коментар

      Working...
      X