Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно регистрацията на газова уредба.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно регистрацията на газова уредба.

    Весели празници колеги ! Това беше хубавото, сега въпроса ми . Изпадна ми на оферта една кола, но проблемът е че е с газова уредба на която няма паспорт и преглед , следователно и лепенката на задното стъкло. Та въпросите ми са:1. Мога ли да я регистрирам тази газова при положение че нямам документи за нея? 2. Също така ако не я регистрирам ще имам ли сериозни проблеми с полицаите? Тази кола ще се кара максимум 1-2 години (освен ако не се скапе преди това) . Момчето от което мислех да я взема(мислех защото като научих за газовата и се разколебах) го познавам и ми каза че скоро са го спирали за проверка но не са правили проблем за тази газова. Та това е проблема ми. Отново весели празници .

    #2
    Всяка уважаваща парите фирма/собственика и/с удоволствие ще ти вземат парите за узаконяването на твоето АГУ.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Никакъв проблем-25лв.,5 мин.,и си готов.
      Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
      ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

      Коментар


        #4
        То проблема е че не знам да съществува такава фирма за прегледи на газови уредби в Свищов ама ще разпитам(виж майстори на газови уредби знам). И съм забравил да попитам колко ще струва ама колегата е казал 25лв. И едно въпросче още, ако отида примерно в Русе(там уча и ми е удобно) и искам да ми регистрират тази газова ще бъде ли проблем защото съм от друг регион ?

        Коментар


          #5
          Според мен няма да е 25лв. Толкова е прегледа. А теб трябва да ти издадат паспорт на уредбата, стикерче...още някой лев отгоре.

          Коментар


            #6
            По принцип за да си спокоен какво си купил, а и по закон - следва да се направи воден тест на бутилката и да проверят за течове на газ с едно уредче.След това се издава паспорт и си легален. Естествено ако не се пръсне бутилката. Голямо шоу е...
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #7
              http://www.facebook.com/media/set/?s...pe=1Ходих там преди няколко години,за преглед на АГУто на една Панда.АГУто взех от една починала Жигула,на бутилката имаше някакви данни и годината на производство 1974.Казах на техническото лице,че съм за ГТП на АГУ и той ми поиска паспорта на газовата и каза че ще струва 13 лева,след като му казах че нямам никакви книжа и че АГУ взех от една бракувана кола,служителят ми каза че ще трябва да издаде и паспорт но цената ще е вече 20 лева.Може да пробваш когато си в Свищов,ако от тогава не са се променили нещата ще стане бързо и безпроблемно.Мисля че беше гаража с бялата кола отпред.Успех.
              FIAT500.1.1.1997

              Коментар


                #8
                Re: Въпрос относно регистрацията на газова уредба.

                nelegalniq написа:
                Весели празници колеги ! Това беше хубавото, сега въпроса ми . Изпадна ми на оферта една кола, но проблемът е че е с газова уредба на която няма паспорт и преглед , следователно и лепенката на задното стъкло. Та въпросите ми са:1. Мога ли да я регистрирам тази газова при положение че нямам документи за нея? 2. Също така ако не я регистрирам ще имам ли сериозни проблеми с полицаите? Тази кола ще се кара максимум 1-2 години (освен ако не се скапе преди това) . Момчето от което мислех да я взема(мислех защото като научих за газовата и се разколебах) го познавам и ми каза че скоро са го спирали за проверка но не са правили проблем за тази газова. Та това е проблема ми. Отново весели празници .
                Аз питах същия въпрос преди 1 година колега. Закупих газова уредба без документи. Следователно отидох... Извадих без никакъв проблем взеха ми 25 кинта и нямах проблеми.А относно въпроса ти дали ще имаш проблеми с куките, ако те спрат и видят че нямаш документи за газовата. Считай че акта ти е сигурен който не е никак малко. Поздрави.
                Продавам части след суапа: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=969475#969475
                Punto. 1.2 16v. 86hp+

                Коментар


                  #9
                  Регистрация и преглед може да направиш из цяла България.Моята кола е със сливенска регистрация,а регистрацията на ГУ я направих в Ст.Загора.Януари месец,тази година за узаконяване/паспорт/,преглед,стикер и т.н.-за всичко 25лв.Колата я купих с метанова уредба,монтирана в Италия.Всички,които са лицензирани да монтират ГУ могат да ти издадат паспорт и да извършат преглед.Че кой бяга от пари кеш?!
                  Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                  ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря на всички колеги за информацията. Почти се бях отказал, ама то щом било толкова лесно ще се пробвам. Като я огледам в сряда колата, ще ви информирам дали съм я взел. И разбира се какво е станало с газовата, ама ако искат повече от 30-35лв малко ще се замисля, защото самата кола е 600лв . А ако някой е любопитен колата е ескорт 1,6 16V-90коня 94набор разбира се с обикновена газова. Умолявам ви не ме проклинайте, че не съм си намерил фиат .

                    Коментар


                      #11
                      кола с газова

                      Не знам при вас как е но тук на много места не зареждат ако не видят стикера с прегледа
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        #12
                        Re: кола с газова

                        kluchar написа:
                        Не знам при вас как е но тук на много места не зареждат ако не видят стикера с прегледа
                        Или поне се заяждат, най-малко.
                        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                        Коментар


                          #13
                          Единственото място, на което са ми се заяли, че ми е изтекъл прегледа на метана е в София на ЕКОто в Дружба. Проблемът се реши срещу 1 лв "за почерпка". Иначе никой не гледа никъде за стикери. А почти няма град, в който да не съм зареждал.Но е добре да си имаш всичко де. Аз си имам паспорти на бутилките, минат тест на херметичност до 2015-та, само е трябвало да се мине годишен преглед през август, а не е минат. От нова година вече няма да има прегледи за газовите, така че не мисля да давам грешни пари и за това.

                          Коментар


                            #14
                            Утре е "денят на страшният съд" и ще видим дали ще успея безпроблемно да се оправя. И разбира се вие ще сте първите хора който ще научат.

                            Коментар


                              #15
                              Благодаря отново на всички за помощта и информацията. Днес взех колата и веднага я минах на "преглед" и регистрация на газовата. Еми да ви се похваля - без никакви затруднения ми я регистрираха и завериха, и относно газовата уредба съм изряден. Но имам едно въпросче допълнително. Тъй като с момчето се познаваме и си вярваме, решихме че за толкова евтина кола няма смисъл да я прехвърляме(щеше да ми стъпи на над 100лв) и направихме генерално пълномощно на мое има. Та въпроса ми е : оригинала на това пълномощно да нося с мен в колата или може и копие(да си го преснимам) да си направя и него да нося, а оригинала с големия талон вкъщи? Благодаря отново и весело посрещане на Новата 2012 година.

                              Коментар

                              Working...
                              X