Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зимен сън за BRAVO.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Зимен сън за BRAVO.

    Здравейте,оставил съм колата [Bravo HGT] от няколко седмици в гаража,припалвам я чат пат но не я карам понеже имам и друга кола с нея се возя зимата мисля да я оставя до пролетта да "заспи зимен сън".Знам че не е хубаво да се застоява на едно място колата ,но за момента нямам избор.Какво може да ме посъветвате като за опазването и?

    #2
    Свали акумулатора, напомпай хубаво гумите и ги наблюдавай да не спаднат много. За друго не се сещам. Едно време на разни зазимени москвичи и жигули гледах, че освен акумулатора, им сваляха и джантите, слагаха ги на трупчета и им покриваха с картони отстрани спирачните дискове и барабани. Ама чак пък толкова...Виж тази тема. Не е майтап работа зазимяването, ако искаш да стане както трябва : http://mercedes-bulgaria.com/polezno...vtomobila.html
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #3
      Защо да се сваля акумулатора? Нали трябва да я припалвам чат пат или няма смисъл? А дисковете вече са пораждясали малко мислех да я изкарам да я раздвижа някой друг метър ,но е с летните гуми и в тоя сняг :D....ще се сменят напролет така или иначе си имат направен ръб.... Мерси за сайта.

      Коментар


        #4
        Сваляш акумолатора или по скоро му разкачаш едната клема за да не се разреди. Няма да е лошо да източиш бензина, ако има такъв в нея защото се скапва с времето. Това за гумите ти го е казал колегата. друго няма какво да и правиш. Доста хора си прибират колите за зимата или изкарват някоя малолитражка от типа на корсичка 1.0 Аз поне имам няколко такива познати... А няма да е лошо да и направиш едно вътрешно почистване преди да я затвориш за да не се набива с прахуляк много много...
        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

        Коментар


          #5
          Ако си ходил в казарма си го виждал.Вдигаш я на облекчители от двете страни и зареждаш АБ на място на 20-ина дни .Напролет въртиш ключа и си в играта.
          Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

          Коментар


            #6
            kiselo написа:
            Сваляш акумолатора или по скоро му разкачаш едната клема за да не се разреди. Няма да е лошо да източиш бензина, ако има такъв в нея защото се скапва с времето. Това за гумите ти го е казал колегата. друго няма какво да и правиш. Доста хора си прибират колите за зимата или изкарват някоя малолитражка от типа на корсичка 1.0 Аз поне имам няколко такива познати... А няма да е лошо да и направиш едно вътрешно почистване преди да я затвориш за да не се набива с прахуляк много много...
            това с бензина не е добра идея защото бензиновата помпа ще остане на сухо (по-добре да скапеш 5-10 литра бензин отколкото бензиновата помпа)
            FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
            Единствено в България "селянин" е обидна дума.

            Коментар


              #7
              кола

              Зависи къде стой колата влага сухо най добре сложи малко гориво и е припалвай поне веднаж в седмицата и така ще мине зимата Ако всичко и е наред по колата през лятото ще си е караш или свали акумулатора и е остави така ако в гаража и е добре после като го сложиш всичко трябва да си е наред Ни е имаме кола която се пали веднъж в месеца и до сега си е наред
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                Пали си колата на две три семдици веднъж и загрявай го оптимална температура.Ако няма възможност да я изкарваш поне натискай педала на спирачката няколко пъти.Бензина от престояване не се разваля повече отколкото въртене с помпа на кола която е с АГУ.Дозареждай акумулатора всеки месец веднъж със зарядно което знае какво прави ,а не някой обикновен токоизправител.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  Намажи всичко с грес обилно,даже намажи и купето отвънка отвътре ! Няма да имаш никви ядове после :D
                  Fiat Stilo 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10
                    Larii написа:
                    Намажи всичко с грес обилно,даже намажи и купето отвънка отвътре ! Няма да имаш никви ядове после :D
                    Това е консервация-за години.
                    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                    ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                    Коментар


                      #11
                      veskobravo написа:
                      kiselo написа:
                      Сваляш акумолатора или по скоро му разкачаш едната клема за да не се разреди. Няма да е лошо да източиш бензина, ако има такъв в нея защото се скапва с времето. Това за гумите ти го е казал колегата. друго няма какво да и правиш. Доста хора си прибират колите за зимата или изкарват някоя малолитражка от типа на корсичка 1.0 Аз поне имам няколко такива познати... А няма да е лошо да и направиш едно вътрешно почистване преди да я затвориш за да не се набива с прахуляк много много...
                      това с бензина не е добра идея защото бензиновата помпа ще остане на сухо (по-добре да скапеш 5-10 литра бензин отколкото бензиновата помпа)
                      Имах в предвид да си остави малко колкото да я припалва, не по вече от 5-6л... А относно това за качествата на бензина има различни мнения...лично аз съм гледал документални филми на ББС и DC относно кризата за горива и изрично са подчертавали, че бензин в туби и резервоар неможе да се съхранява повече от няколко месеца иначе си губи свойствата....не споря просто казвам какво съм виждал и чувал... Пък колегата, ако иска да го напълни резервоара и с пълен да си я остави...
                      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                      Коментар


                        #12
                        Мерси за съветите

                        Коментар


                          #13
                          Всяка година зазимявам моя фиат, понеже не ми се сменят пружини всеки сезон и да го запазвам колкото се може повече от ръждата, разпалвам я веднъж месечно да загрее до 80-90 градуса, и натискам спирачките както каза колегата, включвам задна-първа да отлепи съединитела, акумулатора си го държа в мазето за да не мръзне и го зареждам веднъж седмично за 2-3 часа колкото да се възбуди и деня преди да паля го зареждам за 12 часа, гумите както ги оставя от есента, напролет са все същите (не спадат). Трета година вече зазимявам и мога да кажа, че е по добре особенно заради химикалите така че няма да изпуснеш много ако не я караш зимата :D Поздрави
                          Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                          Коментар


                            #14
                            кола се чупи и от некаране. По-добро консервиране от това да я караш на 2-3 седмици по 1 км из квартала- няма.
                            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                            Fiat Bravo'97 1,6 16v
                            Fiat Tempra'91 1,6 mono

                            Коментар


                              #15
                              Аз бих те посаветвал да я препалваш веднъж на седмитца и когато няма сняг и прави по едно две кръкчета.

                              Коментар

                              Working...
                              X