Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обещетение от Лев Инс

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    seninkn написа:
    а да питам при доказана вина, захтрахователя не си ли изисква парите от виновният щофьор по съдебен път!?!че тогава става една, сина ще бъде обезщетен от застраховката на баща си и после застрахователя на баща му ще си търси парите от него, къде е смисъла?
    Не,както каза колегата няма такова нещо.За това си застраховаме автомобилите,за да може като нацелиш някой твоята застраховка да покрие щетите на невинния участник в ПТП-то
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

    Коментар


      #17
      Е каква е тая тема в този раздел?! Местя я в общата говорилня, не е свързано с технически проблеми по автомобила.

      Коментар


        #18
        Punto_Manqk написа:
        ivel написа:
        при тази ситуация ти печелиш.ще ти покрият щетите
        И аз така си мислех но исках и от други да го чуя за мое успокоение :D ,ще видим какво ще измислят тея измамници
        Ще ти покрият щетите, а баща ти - техните. Споко, всичко е измислено преди да измислят и амебите дори.
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #19
          Баща му няма да покрива щети! Това е застраховка, не капаро. Като не блъскаш никой, връщат ли ти застраховката ? Стига сте плашили човека. Застрахователя си търси парите, само ако водача виновен за ПТП-то е с установеновено съдържание на алкохол в кръвата над разрешеното по закон.
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            #20
            Dido_Lyubenov написа:
            Баща му няма да покрива щети! Това е застраховка, не капаро. Като не блъскаш никой, връщат ли ти застраховката ? Стига сте плашили човека. Застрахователя си търси парите, само ако водача виновен за ПТП-то е с установеновено съдържание на алкохол в кръвата над разрешеното по закон.
            Стига бе Ти колко пъти беше ответник по подобни катастрофи? Застрахователя ще покрие щетите по увредената кола, а ще съди баща му за причиняване на щети по невнимание. Това застрахователите от кога започнахте да ги имате за благотворителни дружества не знам... Мислиш ли, че им беше хубаво, когато трябваше да плащат суми по каско на всички пострадали от градушката? Във Варна дори имаше прецеденти, че доверени сервизи отказват на застрахователя - някои стигнаха дори до съд, защото застрахователя иска да плати колкото може по-малко, сервиза иска да си вземе своето за труд, а платилият каско иска колата му да е както преди събитието...
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #21
              И коя част от фразата гражданска отговорност не разбра?
              Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

              Коментар


                #22
                vesko написа:
                И коя част от фразата гражданска отговорност не разбра?
                Това платен линк ли беше? Щото сега нали е кампания...? И все пак искам да знам, когато ТИ си виновен и поради виновните ти действия застрахователят обезщетява трето лице - самият застраховател благотворително дружество ли е, че не си ги търси от някъде? Ааа, от гаранционният фонд 10лв. ще да е. Както и да е, няма да спорим. Мой приятел и наш колега пострада преди година - все още нищо не са му изплатили застрахователите, защото до сега се чакаше да осъдят виновния, а след това - застрахователят да изплати парите и да съди същия тоя виновник...
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #23
                  Не е така.Само с най-елементарно съдебно дело никой няма да оправдае застрахователната компания ако те съди за това, че си използвал застраховката ГО.Това е и цялата идея на ГО като цяло.И ГО се изплаща от премията, която си платил при сключването й, а 10-те лева няма нищо общо с обезщетението в този вид.Аз лично съм ползвал ГО от друго лице, което ми е навредило и въобще не съм чакал абсолютно нищо.Има документи, които се изискват да представиш, аз представих абсолютно всички документи и в рамките на 15-дни от събитието (както беше по договор на застрахования) парите бяха при мен.А никоя застрахователна компания няма да съди застрахованото лице, защото идеята е такава. Ако сгафиш и нанесеш щети на някой си, то застрахователната компания да плати.Със същото основание аз ако сключа ГО и в рамките на 1 година нямам щети, то в края на годината ще съдя застрахователната компания за това, че тя нищо не е платила за евентуално събитие за 20 хиляди лева и сега искам тези пари да ми ги даде на мен.Вероятността аз да спечеля делото е също толкова голяма, колкото тя да ме съди ако аз съм виновен и тя трябва да покрива щети.Тук не говорим ако застрахователното събитие е настъпило в абсолютно твоя вина и си бил по употребата на алкохол, и всякакви други носещи вина обстоятелства, извън нормалните такива придружени от управлението на автомобила. Тогава ще си те съди като стой та гледай и ще си е в правото.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #24
                    Аз само не разбрах, след като твоята кола е пострадала в паркирано състояние и колата на баща ти няма щети, защо изобщо си го намесвал човека .....Отиваш си при застрахователната компания обявяваш си щета на паркинг, попълваш 1 протокол при тях кога как е станало има ли друи лица, за които знаеш, че са виновни. Щом ти е роднина изобщо не е трябвало да го намесваш. След 2 седмици щяха да си ти платят парите и нямаше да има виновни. Щети на паркинг реално стават всеки ден. Служебната ми кола няколко щети минаха за паркинг дори когато аз или някои от колегите я "чукнат" в някой стълб докато паркират или обръщат.

                    Коментар


                      #25
                      Insane написа:
                      Аз само не разбрах, след като твоята кола е пострадала в паркирано състояние и колата на баща ти няма щети, защо изобщо си го намесвал човека .....Отиваш си при застрахователната компания обявяваш си щета на паркинг, попълваш 1 протокол при тях кога как е станало има ли друи лица, за които знаеш, че са виновни. Щом ти е роднина изобщо не е трябвало да го намесваш. След 2 седмици щяха да си ти платят парите и нямаше да има виновни. Щети на паркинг реално стават всеки ден. Служебната ми кола няколко щети минаха за паркинг дори когато аз или някои от колегите я "чукнат" в някой стълб докато паркират или обръщат.
                      Това при каско да ама иначе по гражданска не става

                      Коментар


                        #26
                        Insane написа:
                        Аз само не разбрах, след като твоята кола е пострадала в паркирано състояние и колата на баща ти няма щети, защо изобщо си го намесвал човека .....Отиваш си при застрахователната компания обявяваш си щета на паркинг, попълваш 1 протокол при тях кога как е станало има ли друи лица, за които знаеш, че са виновни. Щом ти е роднина изобщо не е трябвало да го намесваш. След 2 седмици щяха да си ти платят парите и нямаше да има виновни. Щети на паркинг реално стават всеки ден. Служебната ми кола няколко щети минаха за паркинг дори когато аз или някои от колегите я "чукнат" в някой стълб докато паркират или обръщат.
                        Както каза колегата lubomm това е само ако имаш каско ако не с виновника (в моя случаи баща ми),при застахователя пишиш една камара документи,после заверка в полицията и пак при застрахователа за оглед и снимки.И на мене не ми е приятно да занимавам баща ми но нямам излишни 200 лева за фар,броня и капак

                        Коментар


                          #27
                          jenshen73 написа:
                          vesko написа:
                          ...
                          Това платен линк ли беше? Щото сега нали е кампания...? И все пак искам да знам, когато ТИ си виновен и поради виновните ти действия застрахователят обезщетява трето лице - самият застраховател благотворително дружество ли е, че не си ги търси от някъде? Ааа, от гаранционният фонд 10лв. ще да е. Както и да е, няма да спорим. Мой приятел и наш колега пострада преди година - все още нищо не са му изплатили застрахователите, защото до сега се чакаше да осъдят виновния, а след това - застрахователят да изплати парите и да съди същия тоя виновник...
                          Ни най-малко. Това беше един от първите резултати в гугъл (отново не е реклама), в които имаше не само оферти, а и малко обяснение що е то ГО. Ако длъжностните лица намират горния линк за неподходящ, вярвам ще вземат съответните мерки.Колкото до въпроса ти: нали затова е застраховател, за да поеме риск срещу заплащане. И не, гаранционният фонд няма общо. Той играе когато виновният няма застраховка гражданска отговорност. Когато виновният има ГО, страда застрахователят.
                          Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                          Коментар


                            #28
                            jenshen73 написа:
                            vesko написа:
                            И коя част от фразата гражданска отговорност не разбра?
                            Това платен линк ли беше? Щото сега нали е кампания...? И все пак искам да знам, когато ТИ си виновен и поради виновните ти действия застрахователят обезщетява трето лице - самият застраховател благотворително дружество ли е, че не си ги търси от някъде? Ааа, от гаранционният фонд 10лв. ще да е. Както и да е, няма да спорим. Мой приятел и наш колега пострада преди година - все още нищо не са му изплатили застрахователите, защото до сега се чакаше да осъдят виновния, а след това - застрахователят да изплати парите и да съди същия тоя виновник...
                            Женшене, пак се изказваш крайно некомпетентно. Недей да объркваш главите на хората, като не знаеш.Аз като съм виновен и ще плащам, за какво ми е изобщо да си правя застраховка гражданска отговорност!?!?!?"Виновникът" не плаща нищо, когато има застраховка гражданска отговорност. Има изключения, при които застрахователното дружество си търси парите от виновника, и те са изброени в Кодекса на застраховането и в общите условия на всяка застраховка.Сега не ми се търси, но някои от случаите са:-когато си употребил алкохол НАД разрешеното и това е доказано.-когато колата се управлява от неправоспособен водач (без книжка)и др.Във всички останали случаи застрахователите плащат и толкоз. Не са благотворителни дружества, но само да те светна, че годишно изплатените застраховки са за суми около 10% от това, което застрахователите прибират от задължителните застраховки.Тъй че за тях остават около 90% от сумите... хич не ми мяза на благотворително дружество...Понякога застрахователите се правят на луди и гледат да прекарат някой не знаещ... Пример:Кръстникът ми преди време заспал на волана и се блъснал странично в турски тир, не спирайки на стоп. За късмет нямаше сериозно пострадали, но щетите по ремаркето на ТИРа бяха големи. В болницата са му взели кръв и анализът е показал 0.2 промила алкохол, макар че той не е пил (кой знае как са взели кръвта - например натривайки мястото със спирт).След време получи писмо от застрахователя, че трябва да покрие щетите от 12.000 евро, щото бил имал "алкохол в кръвта"... умишлено цитирайки члена само частично, пропускайки фразата "над разрешеното от закона". Кръстникът хвана един познат адвокат, с когото написаха едно писмо до застрахователя, в което ги уведомяваха, че няма да платят, и че съгласно закона застрахователя няма основание да иска пари, и ако все пак иска, да си заведе дело, в което като загуби, ще покрие и хонорара на адвоката, който е 2000 лв.... И ония повече не се обадиха (това беше преди няколко години).Та така.

                            Коментар


                              #29
                              Извинявам се не съм разбрал, че нямаш каско.

                              Коментар


                                #30
                                Ето какво ми причини ситорена
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Working...
                                X