Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обещетение от Лев Инс

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Обещетение от Лев Инс

    Колеги преди коледа баща ми ми направи супер подарак смаза ми предницата на пунтарата .Номера е че докато е паркирал е дал газ вместо спирачки и направо в капака щетите изкривен капак,чупен фар и пукната броня а на ситоена няма драскотина бати коравата машина Та въпроса ми е ще има ли проблем пред застрахователя това че сме роднини в смисал едва ли не далавери си правим разбираш ли Утре ще ходим да се разправяме и ще се радвам да споделите мнение по въпроса Благодаря предварително и весели празници

    #2
    ако има каско ще ти покрият щетите,но ако разчиташ на задължителната застраховка-просто забрави.тя би покрила щетите на ситроена,ако разбира се има такива

    Коментар


      #3
      ivel написа:
      ако има каско ще ти покрият щетите,но ако разчиташ на задължителната застраховка-просто забрави.тя би покрила щетите на ситроена,ако разбира се има такива
      Ситроена е дал заден бе и помлял пунтото. Случва се.
      Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

      Коментар


        #4
        Ако на Ситроена му няма нищо и човека е свестен,има едни протоколи за ПТП,които ги дават като сключиш застраховка попълвате тоя протокол и пишете както е казал колегата по-горе,че Ситроена е виновен и неговата застраховка покрива твоите щети и няма да се пише акт на никой.Ако имаш каско вече то ще ти поеме разходите.
        Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

        Коментар


          #5
          при тази ситуация ти печелиш.ще ти покрият щетите

          Коментар


            #6
            ivel написа:
            при тази ситуация ти печелиш.ще ти покрият щетите
            И аз така си мислех но исках и от други да го чуя за мое успокоение :D ,ще видим какво ще измислят тея измамници

            Коментар


              #7
              ivel написа:
              ако има каско ще ти покрият щетите,но ако разчиташ на задължителната застраховка-просто забрави.тя би покрила щетите на ситроена,ако разбира се има такива
              Колега защо на ситроена тои ме удря в паркирало положение при заден ход,вината е изцяло негова би следвало неговата застаховка да оправи моита,а неговата сам се справя щото няма каско

              Коментар


                #8
                Защото, аз и колегата по-горе разбрахме че баща ти е карал пунтото. А всъщност той е бил в ситроена. В такъв случай попълвате двустранен протокол, и натам по веригата....
                00' Bravo 105 JTD

                Коментар


                  #9
                  Punto_Manqk написа:
                  ivel написа:
                  при тази ситуация ти печелиш.ще ти покрият щетите
                  И аз така си мислех но исках и от други да го чуя за мое успокоение :D ,ще видим какво ще измислят тея измамници
                  Е, защо да са измамници, читави са хората, аз не съм видял лошо от тях. Добри пари дават.
                  Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                  Коментар


                    #10
                    Днес ми казаха да чакам да ми се обадят но е малко вероятно да ми изплатят щетата щото може би било измама разбираш ли,аз нарочно съм си бутнал колата според тях мамка им педа...а

                    Коментар


                      #11
                      Еееее,попълвате двустранния протокол и ще е по-хубаво ако има някакви щети и по Ситроена били те и малки,понеже след като се попълни протокола се обаждаш в полицията и ти казват къде да отидеш и там ти дават някакъв номер,след това при застрахователя на Ситроена от там идват и правят снимки и на двете коли и вече не знам процедурата каква е дали ще ходиш в някой сервиз да видят щетите на Фиата или застрахователя ги пише и след това до 15 работни дни са ДЛЪЖНИ да ти изплатят парите.
                      Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                      Коментар


                        #12
                        бях в Лев инс да взема протоколи щото ни аз нито бащата имаше попълних ги,минах през полицията за заверка на протоколите после обратно в Лев инс за снимки и описание на щетата,и още куп декларации. Като щети ми писаха фар и броня да видим колко ще изплатят.П.П Сега проблема ми е че не се затвара предния капак пружината е изкривена от удара и сега всяка вечер акумулатора под мишницата и у дома за да не си го хареса някои

                        Коментар


                          #13
                          Не може ли да се изкриви малко с чука колкото да се затвори капака,той така или иначе може би ще се сменя не знам дали е изкривен и той,но ако е изкривен предполагам знаеш,че капак трудно се прави.На мен миналата зима за броня и калник,който беше съвсем леко сгънат ми изплатиха 300лв.
                          Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                          Коментар


                            #14
                            а да питам при доказана вина, захтрахователя не си ли изисква парите от виновният щофьор по съдебен път!?!че тогава става една, сина ще бъде обезщетен от застраховката на баща си и после застрахователя на баща му ще си търси парите от него, къде е смисъла?
                            ...хладилник, карам хладилник...

                            Коментар


                              #15
                              seninkn написа:
                              а да питам при доказана вина, захтрахователя не си ли изисква парите от виновният щофьор по съдебен път!?!че тогава става една, сина ще бъде обезщетен от застраховката на баща си и после застрахователя на баща му ще си търси парите от него, къде е смисъла?
                              Няма такова нещо. Затова гражданската отговорност е задължителна за всеки!
                              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                              Коментар

                              Working...
                              X