Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

С.Корея-Пиянството на един народ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Жълтурите са странни хора, поне за нас бледоликите :D . И емоциите им са странни, и кухнята, и всичко. Мисля, че на никой не му е ясно какво точно става в изолираната държава, която неизвестно защо наричаме Северна Корея или КНДР, а те самите наричат Чосон.
    jenshen73 написа:
    Колеги все така смятам, че призракът на комунизма все още влияе негативно на българският народ.
    Така е, другарю .
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #17
      С.Корея-Пиянството на един народ

      Чосон ( страна на утринната зора ) се казва и на двете Кореи ( те са разделени едва от 1953 година ).
      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

      Коментар


        #18
        Re: С.Корея-Пиянството на един народ

        Румен_Хинчев написа:
        Чосон ( страна на утринната зора ) се казва и на двете Кореи ( те са разделени едва от 1953 година ).
        Знам. Но в случая говорим за Северна Корея, затова споменах само нея. А това за Чосон ми го е казвал един състудент кореец, който искрено се дивеше на това, че в България (а и по света) наричат страната им с древното име Корея.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #19
          С.Корея-Пиянството на един народ

          Затова топонимите трябва да се изговарят така , както ги изговарят местните ....Знаеш ли например , кой град италианците наричат Монако ?
          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

          Коментар


            #20
            Нямам представа, но пък ето какво намерих в Уикипедия: Понастоящем в Корейската Народно-демократична Република (КНДР) е прието името Чосон или "Страната на утринната свежест", а в Република Корея - Хангук. Е това не го знаех.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #21
              С.Корея-Пиянството на един народ

              snake написа:
              Нямам представа, но пък ето какво намерих в Уикипедия: Понастоящем в Корейската Народно-демократична Република (КНДР) е прието името Чосон или "Страната на утринната свежест", а в Република Корея - Хангук.
              Интересно А италианците наричат Монако добре познатият ни немски град Мюнхен .
              FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
              FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

              Коментар


                #22
                http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4454611Флората и фауната в Северна Корея продължавали да скърбятМечка и нейните малки, които би трябвало да спят зимен сън по това време на годината, били забелязани да реват отчаяно край път някъде в страната.

                Коментар


                  #23
                  http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4462071 Просто ги е страх хората. Не реват на площада, защото са прости и с промити мозъци, както набързо заключиха философите в България.
                  Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                  ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                  Коментар


                    #24
                    ls1 написа:
                    http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4454611Флората и фауната в Северна Корея продължавали да скърбятМечка и нейните малки, които би трябвало да спят зимен сън по това време на годината, били забелязани да реват отчаяно край път някъде в страната.
                    Сигурно и черни лентички са имали,или те са били черни мечки.

                    Коментар


                      #25
                      Повечето във форума са млади момчета и нямат поглед върху гадния тоталитаризъм само са слушали за него. Идеята на комунизма е много добра, но трудно осъществима. Комунизъм в БГ и изобщо в света е имало много малко, а дори бих казал че сега го има само в една арабска държава, но никой не го нарича така Айде сетете се къде никой не плаща за ток и вода и много други облаги и т.н.т. Е там е комунизъм. А най-жалкото е че по времето на нашия така наречен комунизъм, чак толкова зле като сега не сме били. Какво става в наща мила родина, никой не пише, ама как били зле в Кореа е много важно Погледнете как ни обезценяват труда, как ни обират с данъци такси и прочие, колко клошари има по улиците, какво говорят по новинте - убийства, обири, палежи ... Кой е по-зле, северно-корейците или ние ?
                      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                      Коментар


                        #26
                        Dido_Lyubenov написа:
                        Повечето във форума са млади момчета и нямат поглед върху гадния тоталитаризъм само са слушали за него. Идеята на комунизма е много добра, но трудно осъществима. Комунизъм в БГ и изобщо в света е имало много малко, а дори бих казал че сега го има само в една арабска държава, но никой не го нарича така Айде сетете се къде никой не плаща за ток и вода и много други облаги и т.н.т. Е там е комунизъм. А най-жалкото е че по времето на нашия така наречен комунизъм, чак толкова зле като сега не сме били. Какво става в наща мила родина, никой не пише, ама как били зле в Кореа е много важно Погледнете как ни обезценяват труда, как ни обират с данъци такси и прочие, колко клошари има по улиците, какво говорят по новинте - убийства, обири, палежи ... Кой е по-зле, северно-корейците или ние ?
                        Абе иди ти там и ако не се кланяш на лидера, ще те заточат да чукаш камъни и да умреш. Ай не ми ги раправяй колко хубав бил комунизмът. баща ми е разправял как едно време на дядо му му взели всичко - земя, добитък, злато - едва успял да скрие малко, за благодарност го пратили в затвора. Що - ми щото цял живот бачкал като луд и имал, не се вписвал в картинката на бачкащия пролетариат, който изкарва колкото да се каже, че има. Майка ми пък от беден род. Да не мислиш, че и те много я вързали. Чак през 80-те, като им дали апартамен и заеми да си купят това, онова. Иначе ми е разправяла как, докато е учила в гимназията, е яла типов хляб със сол, защото за друго пари нямало. Баба ми с 30 лева пенсия беше, добре че гледаха животни, иначе с 30 лева пенсия колко според теб щеше да случи. Във всички строеве има страдащи, хубав е този, в който не страдаш ти. А в Коерея от 74та ако не се лъжа са премахнати данъците и заплатите и се дават дажби - ей на това ако му викаш хубав живот - здраве да е.
                        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                        Коментар

                        Working...
                        X