Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гражданска и смяна на талони въпроси.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гражданска и смяна на талони въпроси.

    Утре смятам да сменя талоните на Зетата като неин собственик.Номерата няма да се сменят защото и аз съм по лична карта във Велико Търново.Автомобила има ГО на името на предишния собственик с последна вноска февруари месец.Трябва ли да променя името в полицата на застрахователната компания ,че вече се води на мен за да ми признаят ГО в КАТ.Автомобила нужен ли е да е в КАТ с мен?
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    Задължително трябва да ти издадат Добавък на твое име. Срока беше една или две седмици, след това я обявяват за невалидна. Същото важи и за каско, както и за вноските, като се правят трябва да се изисква добавък за платена вноска иначе пак се правят на ощипани при щета.
    Fiat Coupe 1.8

    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

    Коментар


      #3
      В същия КАТ по район (Велико Търново в твоя случай) не е нужно да ходиш с автомобила, щом няма да се сменят регистрационните табели.Към Г.О. ще се издаде добавък на твое име СЛЕД прехвърлянето на собствеността, защото ти все още не фигурираш в регистрационния талон.Отиваш в КАТ само с документите и после с новия талон при застрахователите И със здраве да си я караш

      Коментар


        #4
        една седмица е срока за добавъка, след тази седмица обявяват застраховката за невалидна,ако има каско трябва да отидеш с колата при застрахователите
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          Аз отидох при позната брокерка и чрез нея ми издадоха анекс към полицата, че се прехвърля на мое име. Би трябвало да не ти искат колата в КАТ , но ако ти направят някакъв проблем пиши... голямо приятелче съм със шефа на сервиза на КАТ Велико Търново . Ще помогнем
          Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
          Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
          Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

          Коментар


            #6
            veselin10 написа:
            голямо приятелче съм със шефа на сервиза на КАТ Велико Търново . Ще помогнем

            Коментар


              #7
              Ади бе! Верно ли срокът за смяна на името на гражданската е 1 седмица?!?!Ако е така, съм загазил... трябва да правя нова, че и в чужбина ще излизам... аз си мислех да ходя утре да ми сменят имената и да взема зелена карта, но май ще трябва нова застраховка да правя... то не че кой знае каква разлика де...

              Коментар


                #8
                Immortal написа:
                Ади бе! Верно ли срокът за смяна на името на гражданската е 1 седмица?!?!Ако е така, съм загазил... трябва да правя нова, че и в чужбина ще излизам... аз си мислех да ходя утре да ми сменят имената и да взема зелена карта, но май ще трябва нова застраховка да правя... то не че кой знае каква разлика де...
                Не се шашкай, виж първо какво ще ти каже застрахователя. Прави се на тапа и това е...Макар че се очудвам, точно ти да допуснеш нередности... Законови приятелю Ники, иди си с колата в КАТ, не се глези. При нас правят задължителна сверка на номерата на рама и двигател, не знам как е в Търново...След това ще оправиш застраховката, за пред КАТ колата си има такава.
                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                Коментар


                  #9
                  coolboby написа:
                  veselin10 написа:
                  голямо приятелче съм със шефа на сервиза на КАТ Велико Търново . Ще помогнем
                  Бате Герги... познаваш ли го?
                  Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                  Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                  Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                  Коментар


                    #10
                    Yavor написа:
                    Immortal написа:
                    Ади бе! Верно ли срокът за смяна на името на гражданската е 1 седмица?!?!Ако е така, съм загазил... трябва да правя нова, че и в чужбина ще излизам... аз си мислех да ходя утре да ми сменят имената и да взема зелена карта, но май ще трябва нова застраховка да правя... то не че кой знае каква разлика де...
                    Не се шашкай, виж първо какво ще ти каже застрахователя. Прави се на тапа и това е...Макар че се очудвам, точно ти да допуснеш нередности... Законови приятелю Ники, иди си с колата в КАТ, не се глези. При нас правят задължителна сверка на номерата на рама и двигател, не знам как е в Търново...След това ще оправиш застраховката, за пред КАТ колата си има такава.
                    Ми а де... Всичко съм оправил, но застраховката не съм сменил. Ама щото ще пътувам в чужбина сега за Коледа, и си викам, за всеки случай да си е на мое име, че не се знае знае ли се...И се оказва, че съм в нарушение май... макар че проверих в регистъра онлайн, колата си е с валидна застраховка според него... пък вече е прехвърлена от близо 2 месеца.Иначе вчера ме спираха катаджии (изплуваха от най-гъстата мъгла гадовете), провериха ме само де, но нищо не казаха, че застраховката е на друго име... Пък може и да не са забелязали в мъглата

                    Коментар


                      #11
                      Отиваш при застрахователя и ти издава анекс към вече съществуващата застраховка. Може да си носиш всички документи по закупуването и регистрацията, да са в теб ако нещо ти ги поискат.
                      Bravo 1.6 / 16

                      Коментар


                        #12
                        Immortal написа:
                        Yavor написа:
                        Immortal написа:
                        Ади бе! Верно ли срокът за смяна на името на гражданската е 1 седмица?!?!Ако е така, съм загазил... трябва да правя нова, че и в чужбина ще излизам... аз си мислех да ходя утре да ми сменят имената и да взема зелена карта, но май ще трябва нова застраховка да правя... то не че кой знае каква разлика де...
                        Не се шашкай, виж първо какво ще ти каже застрахователя. Прави се на тапа и това е...Макар че се очудвам, точно ти да допуснеш нередности... Законови приятелю Ники, иди си с колата в КАТ, не се глези. При нас правят задължителна сверка на номерата на рама и двигател, не знам как е в Търново...След това ще оправиш застраховката, за пред КАТ колата си има такава.
                        Ми а де... Всичко съм оправил, но застраховката не съм сменил. Ама щото ще пътувам в чужбина сега за Коледа, и си викам, за всеки случай да си е на мое име, че не се знае знае ли се...И се оказва, че съм в нарушение май... макар че проверих в регистъра онлайн, колата си е с валидна застраховка според него... пък вече е прехвърлена от близо 2 месеца.Иначе вчера ме спираха катаджии (изплуваха от най-гъстата мъгла гадовете), провериха ме само де, но нищо не казаха, че застраховката е на друго име... Пък може и да не са забелязали в мъглата
                        не се шашкай,може само на ДЗИ да са им такива изискванията ,на мен в Пловдив така ми казаха като купих кола ,а иначе на сайта излиза, че е валидна защото сигурно нямат връзка с КАТ
                        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                        UNO 1.0 FIRE

                        Коментар


                          #13
                          Току що си извадих такъв добавък.Колата я купих на 25.11,минах КАТ в началото на декември,а чак сега на 21.12 минах през SDI да ми извадят тоя добавък.Нищо не ми казаха за закъснението,НО момичето каза,че е задължително да се извади такова нещо.Ново зелено картонче и лепенка ми казаха,че не ми трябва-на следващата вноска ще ми дадат с новия номер вече и така.Упражнението коства 7-8мин.
                          EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                          Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                          Коментар


                            #14
                            С нови талони съм вече и добавък си взех от застрахователа.Всичко в КАТ Велико Търново излезе 23 лв. + 30 лв. газ за прехода от Казанлък до Търново и обратно с разходки във В.Търново.
                            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                            Коментар


                              #15
                              Immortal написа:
                              Ади бе! Верно ли срокът за смяна на името на гражданската е 1 седмица?!?!Ако е така, съм загазил... трябва да правя нова, че и в чужбина ще излизам... аз си мислех да ходя утре да ми сменят имената и да взема зелена карта, но май ще трябва нова застраховка да правя... то не че кой знае каква разлика де...
                              Споко и да е 1 седмица те не знаят че колата си е сменила собственика тъй че немогат да я обявят за невалидна. На мен тоя добавък ми го бяха издали 4 месеца след като бях сменил номерата и никой не ми каза нищо.
                              http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                              Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                              FIAT БРАВО 1.2 16v
                              ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                              FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                              Коментар

                              Working...
                              X