Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за дефектирал фотоапарат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ за дефектирал фотоапарат

    Фотоапаратът е PENTAX OPTIO М10 - непретенциозен апарат, но ми вършеше прекрасна работа... до скоро. Изведнъж започна да прави снимки на линии, като колкото по-висока е резолюцията, толково линиите са по-нагъсто и снимката е по-лоша. Знам, че във форума има хора, които се занимават с фотография, за това моля ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да сподели - причини, възможност за отстраняване на дефекта и най-вече целесъобразно ли е при положение, че в момента фотоапарат от този, че и по-висок клас струва под 200лв.Ще опитам да кача 1-2 снимки за демонстрация дано ми се получи.Всички мнения са ценни за мен!П.П. Забравих да спомена, че когато апарата прави клип няма никакви проблеми. И още - нама значение дали снимката се записва във вътрешната памет или в картата памет /пробвано с още 2бр. карти-памет/.
    Прикачени файлове
    Peugeot 301
    Punto 1.9 JTD - на жената

    #2
    Отиваш в сервиз, носиш апарата, може и снимка, питаш колко приблиително ще ти струва ремонта, ако не ти отърва цената, си правиш подарък нов фотоапарат. Пускаш една тема тук и всички те съветват как най-добре е да си вземеш нещо професионално за 1000+, щото са най-добрите. След това отиваш в някой магазин и си харесваш нещо за под 200 лева и си готов.Това общо взето са стъпките.
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      #3
      Доста добро и примамливо предложение, ако не живеех в Ямбол. Щото тук сервизи за фотоапарати не ни се намират. А ако трябва да отида до София само за да ми кажат, че ремонта ще ми струва n лв. наистина е по-добре да се запътя към магазините за техника. Та именно за това се обръщам към колегите от форума.
      Peugeot 301
      Punto 1.9 JTD - на жената

      Коментар


        #4
        Ако е гаранционен, отиваш при търговеца, той ще го прати в оторизиран сервиз или им го пращаш на сервиза с документите и гаранцията (копие) може да им звъннеш първо. Ако не е гаранционен, няма нужда да ходи в оторизиран сервиз, а може във всеки сервиз за фотоапарати. До колкото си спомням на Търговска 16 има и на Милин камък, но не мога да си спомня номера.
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          #5
          Здрасти колега,при мен и още един приятел с Canon-ите ни го имаше точно този проблем - клиповете са си както преди , но снимките се преосветяват и излизат на линии ... Човека от сервиза ми обясни , че при нашите модели , а и не само , дори и при скъпи апарати , се появява този проблем с времето . Покрай механизма за сгъване/разгъване на обектива върви някакъв лентов кабел , който контролира блендата ( не съм сигурен точно дали така се казва ) да се отваря/затваря в зависимост от светлината . Та се случва този механизъм да закачи кабела и се къса изведнъж както си е работел и снимал до предишното включване/изключване . Вероятно на тъмно снимките ти не са толкова осветени? Моя ремонт излезе 35 лв , сменял се кабела с по-дебел неоригинален , но даде 6м гаранция , оригиналния мисля е скъп Даже се оказа фиатаджия и бъбрихме за Италфеста Успех в намирането на читав сервиз Старите апаратчета не са за подценяване , за любители като нас са си добри
          Прикачени файлове
          Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

          Коментар


            #6
            Отдавна не е гаранционен, а посочените от теб сервизи са за бяла и черна техника. За съжаление там не разбират дори и от това, пък камо ли от фотоапарати. Говоря от личен опит - имал съм проблем с повечето от сервизите. Най-близкия сервиз за оптична техника ми е в Бургас, но при по-сериозно дефекти и те не ремонтират, а изпращат в специализирани сервизи в София и тя става една... За съжаление в Бургас ходя основно в празнични дни и не съм имал възможност да посетя сервиз.
            Peugeot 301
            Punto 1.9 JTD - на жената

            Коментар


              #7
              Много благодаря, колега RoMeO_156_GTA ! Виждам на прикачената от теб снимка моя проблем. Ако става въпрос за такава цена май ще се наложи ходене до сервиза в Бургас. Още веднъж благодаря!
              Peugeot 301
              Punto 1.9 JTD - на жената

              Коментар


                #8
                Аз имах един Canon с подобни проблеми, който разглобих, но беше абсурд да сглобя...И вече знаейки какво има вътре, разбирам защо ремонтите струват скъпо...Та с кеф го наринах в кофата за боклук и сега се радвам на другия Canon, дето е за 1000+ лева, само че аз го взех за 217 долара от САЩ...В Технополис беше 1000+.
                FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
                Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

                Коментар


                  #9
                  Колко права се оказа колежката Elle!
                  Peugeot 301
                  Punto 1.9 JTD - на жената

                  Коментар


                    #10
                    venco67 написа:
                    Отдавна не е гаранционен, а посочените от теб сервизи са за бяла и черна техника. За съжаление там не разбират дори и от това, пък камо ли от фотоапарати. Говоря от личен опит - имал съм проблем с повечето от сервизите. Най-близкия сервиз за оптична техника ми е в Бургас, но при по-сериозно дефекти и те не ремонтират, а изпращат в специализирани сервизи в София и тя става една... За съжаление в Бургас ходя основно в празнични дни и не съм имал възможност да посетя сервиз.
                    Що ме караш да се ровя в интернет.... И двата сервиза са в списъка за представители на PixelGate. Какъв ти е проблемът да си занесеш фотоапарата в единия - те ще го изпратят за ремонт или ще ти дадат някакв аинформация без да се налага да ходиш до Бургас, София, Лондон, Ню Йорк....
                    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                    Коментар


                      #11
                      Не се хаби! Сервизът е в Бургас ул. "Цар Симеон I" №29. Пише си го на гаранционната карта. Благодаря все пак!П.П. Моля зя извинение! Наистина в сайта на pixelgate са дадени два сервиза в Ямбол! Впрочем това са фотостудия, за който не знаех че работят и като сервизи. Още утре ще проверя. Извинявай и благодаря, колежке!
                      Peugeot 301
                      Punto 1.9 JTD - на жената

                      Коментар


                        #12
                        RoMeO_156_GTA написа:
                        Здрасти колега,при мен и още един приятел с Canon-ите ни го имаше точно този проблем - клиповете са си както преди , но снимките се преосветяват и излизат на линии ... Човека от сервиза ми обясни , че при нашите модели , а и не само , дори и при скъпи апарати , се появява този проблем с времето . Покрай механизма за сгъване/разгъване на обектива върви някакъв лентов кабел , който контролира блендата ( не съм сигурен точно дали така се казва ) да се отваря/затваря в зависимост от светлината . Та се случва този механизъм да закачи кабела и се къса изведнъж както си е работел и снимал до предишното включване/изключване . Вероятно на тъмно снимките ти не са толкова осветени? Моя ремонт излезе 35 лв , сменял се кабела с по-дебел неоригинален , но даде 6м гаранция , оригиналния мисля е скъп Даже се оказа фиатаджия и бъбрихме за Италфеста Успех в намирането на читав сервиз Старите апаратчета не са за подценяване , за любители като нас са си добри
                        Имам абсолютно същия проблем с моя Канон.Първо почна да ръмжи, като излизаше и се прибираше обектива... а после и това.Оставих го на една полица у нас и сега ползвам на брат ми като ми потрябва.Не съм и мислел да го поправям, при условие, че е стар и не ми харесват снимките, които прави...На светкавица и на клипчета проблем няма, само на снимки без светкавица. Стават прекалено светли.

                        Коментар


                          #13
                          venco67 написа:
                          Не се хаби! Сервизът е в Бургас ул. "Цар Симеон I" №29. Пише си го на гаранционната карта. Благодаря все пак!
                          Вместо "Мерси" "Не се хаби" ли се казва вече? Фотоапаратът си е твой, тъй че - успех.
                          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                          Коментар


                            #14
                            ele написа:
                            venco67 написа:
                            Не се хаби! Сервизът е в Бургас ул. "Цар Симеон I" №29. Пише си го на гаранционната карта. Благодаря все пак!
                            Вместо "Мерси" "Не се хаби" ли се казва вече? Фотоапаратът си е твой, тъй че - успех.
                            Човекът ти е казал "Благодаря"... ще го тълкувам като спам това

                            Коментар


                              #15
                              Колега ако имаш път към Бургас до технополис е маистора,който се занимава с камери и фотоапарати.Някои от Големите сервизи работят с него без да пращат към София(ако не е гаранционно де).Много е кадърен и мисля че ще ти помогне.В Бургас не знам да има друг който да се занимава така усилено с камери и фотоапарати. 0886888929 .Това му е телефона Тошко се казва.Можеш да му звъннеш и по телефона да му обясниш какъв ти е проблема и да ти каже изобщо дали да се разкарваш и до колко пари ще ти излезне всичко.Успех. :D :D :D :D
                              FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                              Коментар

                              Working...
                              X