Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Служебна кола без винетка ? АКТ ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Immortal написа:
    jorko написа:
    Dido_Lyubenov написа:
    Цитирам:Чл. 177. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) (1) Наказва се с глоба от 100 до 300 лв.:1. който управлява моторно превозно средство, след като е лишен от това право по съдебен или административен ред;2. който управлява моторно превозно средство, без да притежава съответното свидетелство за управление или то е отнето по реда на чл. 171, т. 1 или 4; 3. собственик, длъжностно лице или водач, който допуска или предоставя управлението на моторно превозно средство на лице, което не притежава съответното свидетелство за управление, употребило е алкохол или друго упойващо вещество;Тоест, ако аз ти дойда на гости с колата си, почерпим се и ти в ролята си на шофьор знаещ ЗДП, допуснеш да си тръгна с мойта или друга кола в нетрезво състояние, носиш наказателна отговорност по чл. 177 ал. (1) т. 3 от ЗДПhttp://www.kat.mvr.bg/
    Според теб няма разлика между шофьор и водач, така ли ?
    Човека ти е отговорил конкретно и точно. Не търси под вола теле.Собственикът на автомобила, ако ти е предоставил колата ЗНАЕЙКИ че си без правоспособност, употребил си алкохол и т.н. също носи отговорност.Затова и за случая на Великден в Свиленград посъдими са и двамата - този, който е карал, и братовчед му, който му е дал да кара.
    Ще търся теле ... и най-вече защото колегата нещо изкривява нещата според мен ... вярно, че не е баш по темата, но ми се стори интересен казуса .. винаги можеш да я заключиш, нали ?

    Коментар


      #32
      Жаргонно му казваме шофьор. По законова терминилогия става въпрос за водач на моторно превозно средство. Такъв е всеки който притежава свидетелство за правоуправление на МПС. Управленито на МПС в нетрезво състояние е престъпление по смисъла на зкона и ако ти съзнателно допуснеш някой да управлява МПС в нетрезво състояние, ставаш съучастник в извършването на това престъпление. Според закона всеки който със своето действие или бездействие, спомогне за извършване на престъпление, носи същата наказателна отговорност, както самият извъшител на това престъпление.
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        #33
        Dido_Lyubenov написа:
        3. собственик, длъжностно лице или водач, който допуска или предоставя управлението на моторно превозно средство на лице, което не притежава съответното свидетелство за управление, употребило е алкохол или друго упойващо вещество;Тоест, ако аз ти дойда на гости с колата си, почерпим се и ти в ролята си на шофьор знаещ ЗДП, допуснеш да си тръгна с мойта или друга кола в нетрезво състояние, носиш наказателна отговорност по чл. 177 ал. (1) т. 3 от ЗДПhttp://www.kat.mvr.bg/
        Това е такава смехория, че предполагам студент по право в 1 курс ще го обори в съда Как би следвало да се интерпретира подобен текст?Трябва да те заключа в килера докато изтрезнееш? Или да ти отнема документите и ключовете?Поредното законодателно недоразумение...
        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

        Коментар


          #34
          jorko написа:
          Immortal написа:
          jorko написа:
          Dido_Lyubenov написа:
          Цитирам:Чл. 177. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) (1) Наказва се с глоба от 100 до 300 лв.:1. който управлява моторно превозно средство, след като е лишен от това право по съдебен или административен ред;2. който управлява моторно превозно средство, без да притежава съответното свидетелство за управление или то е отнето по реда на чл. 171, т. 1 или 4; 3. собственик, длъжностно лице или водач, който допуска или предоставя управлението на моторно превозно средство на лице, което не притежава съответното свидетелство за управление, употребило е алкохол или друго упойващо вещество;Тоест, ако аз ти дойда на гости с колата си, почерпим се и ти в ролята си на шофьор знаещ ЗДП, допуснеш да си тръгна с мойта или друга кола в нетрезво състояние, носиш наказателна отговорност по чл. 177 ал. (1) т. 3 от ЗДПhttp://www.kat.mvr.bg/
          Според теб няма разлика между шофьор и водач, така ли ?
          Човека ти е отговорил конкретно и точно. Не търси под вола теле.Собственикът на автомобила, ако ти е предоставил колата ЗНАЕЙКИ че си без правоспособност, употребил си алкохол и т.н. също носи отговорност.Затова и за случая на Великден в Свиленград посъдими са и двамата - този, който е карал, и братовчед му, който му е дал да кара.
          Ще търся теле ... и най-вече защото колегата нещо изкривява нещата според мен ... вярно, че не е баш по темата, но ми се стори интересен казуса .. винаги можеш да я заключиш, нали ?
          Жорко, момче младо, не си ги измислям аз тези закони. Като не ти е ясно - питай, ще ти се обясни ! Коя кола си седнал да караш след една ракия и две бири, няма значение. Щом съм те почерпил и съм те оставил необезспокояван да седнеш зад волана, нося отговорност и аз. Ако не мога да те разубедя, съм длъжен да се обадя на куките да те спрат. Но мълча ли си, значи ти помагам. Това е положението.
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            #35
            Dido_Lyubenov написа:
            Жаргонно му казваме шофьор. По законова терминилогия става въпрос за водач на моторно превозно средство. Такъв е всеки който притежава свидетелство за правоуправление на МПС.
            "Водач" е лице, което управлява пътно превозно средство или води организирана група пешеходци, което води или кара впрегатни, товарни или ездитни животни или стада по пътищата.Ето едно по-точно определение по закон ...

            Коментар


              #36
              Ами опитай ако си навит. Поне иди и питай тея дето пишат актове и слагат гривни, ще се убедиш лично. Пък и много добре разбираш за какво говоря и какво казват с този закон, така че не ми разтягай локуми. То и овчаря е водач, ама на овце. Тук става въпрос за водач на МПС.
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар


                #37
                Esper написа:
                Dido_Lyubenov написа:
                3. собственик, длъжностно лице или водач, който допуска или предоставя управлението на моторно превозно средство на лице, което не притежава съответното свидетелство за управление, употребило е алкохол или друго упойващо вещество;Тоест, ако аз ти дойда на гости с колата си, почерпим се и ти в ролята си на шофьор знаещ ЗДП, допуснеш да си тръгна с мойта или друга кола в нетрезво състояние, носиш наказателна отговорност по чл. 177 ал. (1) т. 3 от ЗДПhttp://www.kat.mvr.bg/
                Това е такава смехория, че предполагам студент по право в 1 курс ще го обори в съда Как би следвало да се интерпретира подобен текст?Трябва да те заключа в килера докато изтрезнееш? Или да ти отнема документите и ключовете?Поредното законодателно недоразумение...
                Не е смехория, Миро.Ако съм у вас със собствената си кола, няма как да ме спреш да си тръгна с колата, и не носиш никаква отговорност.Ако обаче ми дадеш твоята си кола, за да си тръгна - тогава носиш отговорност.Прочети внимателно и осмисли члена на закона:"СОБСТВЕНИК, длъжностно лице или ВОДАЧ" - тълкувам: Собственик: ако водачът управлява ТВОЙ автомобил и се докаже, че ти си му го предоставил, след като той е бил видимо пиян;Длъжностно лице - същото, ако автомобилът е служебен. Тук спадат и хората, които би трябвало да контролират шофьорите на автобуси например с дрегер, преди да напуснат гаража с автобуса.ВОДАЧ - когато ти имаш правоспособност, не си пил и си В КОЛАТА, а водачът е употребил алкохол. Изборът е твой - или караш ти, или не се качваш в колата, или ставаш съучастник.Много хубаво си е написан члена.П.П. В този смисъл, тълкуванието на Любенов не е точно. Ако дойда и се напия у вас, нищо не може да ме спре да си тръгна с мойта си кола. И отговорност нося само аз.

                Коментар


                  #38
                  Dido_Lyubenov написа:
                  Поне иди и питай тея дето пишат актове и слагат гривни, ще се убедиш лично.
                  Ама ти сериозно ли го предлагаш като източник на информация ?
                  Immortal написа:
                  П.П. В този смисъл, тълкуванието на Любенов не е точно. Ако дойда и се напия у вас, нищо не може да ме спре да си тръгна с мойта си кола. И отговорност нося само аз.
                  Я .., теленце

                  Коментар


                    #39
                    Esper написа:
                    Dido_Lyubenov написа:
                    3. собственик, длъжностно лице или водач, който допуска или предоставя управлението на моторно превозно средство на лице, което не притежава съответното свидетелство за управление, употребило е алкохол или друго упойващо вещество;Тоест, ако аз ти дойда на гости с колата си, почерпим се и ти в ролята си на шофьор знаещ ЗДП, допуснеш да си тръгна с мойта или друга кола в нетрезво състояние, носиш наказателна отговорност по чл. 177 ал. (1) т. 3 от ЗДПhttp://www.kat.mvr.bg/
                    Това е такава смехория, че предполагам студент по право в 1 курс ще го обори в съда Как би следвало да се интерпретира подобен текст?Трябва да те заключа в килера докато изтрезнееш? Или да ти отнема документите и ключовете?Поредното законодателно недоразумение...
                    И как се доказва че човек е в нетрезво състояние без дрегер? Освен ако не е на мотика пиян. Или може би си длъжен да дебнеш какво точно си е сипал в чашата.
                    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                    FIAT БРАВО 1.2 16v
                    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                    Коментар


                      #40
                      Аз предлагам,да изчакаме и да видим как ще се развие делото в Симеоновград.Според мен има разлика да носиш отговорност по ЗДП или по НК.
                      Не всичко което има две бузи ......... е лице.

                      Коментар


                        #41
                        Да, има разлика. Най-гадното е че закона се "тълкува" каквото и да означава това в областа на правото. Така че зависи как ще го "изтълкуват" съдебния състав и съдебните заседатели
                        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                        Коментар

                        Working...
                        X