Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Служебна кола без винетка ? АКТ ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Ichkin написа:
    krasio_79bs написа:
    http://www.gli.government.bg/bg/page/100На тия хора можеш да се обадиш ако искаш да си оправиш нормално отношенията.Незнайно защо, всички запяват друга песен като ги посетят.
    Напоследък всички давате едни такива съвети ... долни ... Да си видял куче да хапе ръката, която го храни ?! Не трябва така с лошо винаги ...
    Айде ся пък долни.Ичкин,прочете ли колегата по горе по какъв начин си е описал проблема и има ли решение за него???От кога да си търсиш правата се смята за долно???Като няма друго решение е така.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #17
      Fiat_Punto11 написа:
      Проблема е ,че колата е СОТ-ажиска шефани е толкова смотан и стиснат ,че не копува на никоя винетка.Щот нъли са мислят за полицай ... Работата е ,че ми е писнало от тях и мисля да напусна , проблема ,е че ми искат предизвестие 3 месеца ... пише го и в договора ,работата е там ,че като си подадеш молбата не ти дават бележка с входящ номер , а само ти го казват , в то размисъл винаги могат да я скъсат и да кажат ,че несъм подал ... И да ми го начукат ,че съм си тръгнал самоволно.След което съд и обезщетение от 3 работни заплати ...Ако си искарам 3те месеца , но неможе си намери човек да ме смени понеже техник няма си намери лесно , продължава въртежа с няма човек и няма освобождаване ... Неискам да се карам с никой просто ми писнат от глупости и циркове не диря и последни заплати искам просто да се махна ... Ма явно ще имам доста проблеми. НЕ РАБОТЕТЕ НИКОГА В СОТ !
      колега не изказваи мнение за всички фирми работя като СОТ-аджия вече 2,5 години в една фирма и шефовете са много точни хора бях решил да се махам и му казах и той ми отговори че щом са минали повече от година ще ме освободи по взаимно съгласие единственото услови беше да си доизкарам месеца за да може той да преназначи човекиначе по случая с винетката работех като шофйор на бус и ме спират а буса беше доста окаян (разнебитен външно) и искат да ми пишат акт лош външен вид и да спират буса от движение и още нещо (непомня) викам им момчета този бус не е мой шефа каза или караш или напускаш те ме погледнаха и ми казаха да му се обадя и аз му звъня и викам шефе тука двама полицаи искат да говорят с тебе и те говориха нещо след 15-20 мин шефа индва и му написаха акта на него само буса не спряха от движение от другата седмица ми даде друг в доста по добро състояние а този продаде въпрос на шефове дали са хора или гадове
      Шофирай разумно, на пътя не си сам.
      Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
      Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
      Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

      Коментар


        #18
        Един съвет от мене. Плащаш си акта без мрънкане, да не ти шатнат голяма сума. Ако колата е регистрирана на фирмата в която работиш, ще глобят и нея, поне два пъти повече от теб. Ако е на името на шефа ти - пий една студена вода и другия път си отваряй очите като ти връчат кола, която не караш всеки ден.
        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

        Коментар


          #19
          Ichkin написа:
          krasio_79bs написа:
          http://www.gli.government.bg/bg/page/100На тия хора можеш да се обадиш ако искаш да си оправиш нормално отношенията.Незнайно защо, всички запяват друга песен като ги посетят.
          Напоследък всички давате едни такива съвети ... долни ... Да си видял куче да хапе ръката, която го храни ?! Не трябва така с лошо винаги ...
          Кой кого храни е малко относителна тема...това че шефа може да си намери и друг служител и че служителя може да си намери друг шеф....мен преди час кучето ме ухапа въпреки, че 5 минути преди това му дадох парченце филе Елена...както се казва или те е*ат или ти ги е*еш или си търсиш правата...
          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

          Коментар


            #20
            Ще ги захапя не ми , главата ще им откъсна ...
            >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

            Коментар


              #21
              Dido_Lyubenov написа:
              Един съвет от мене. Плащаш си акта без мрънкане, да не ти шатнат голяма сума. Ако колата е регистрирана на фирмата в която работиш, ще глобят и нея, поне два пъти повече от теб. Ако е на името на шефа ти - пий една студена вода и другия път си отваряй очите като ти връчат кола, която не караш всеки ден.
              Ми на тъпата фирма е , пише си го в акта ... с булстат и всичко останало ...
              >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

              Коментар


                #22
                Fiat_Punto11 написа:
                Dido_Lyubenov написа:
                Един съвет от мене. Плащаш си акта без мрънкане, да не ти шатнат голяма сума. Ако колата е регистрирана на фирмата в която работиш, ще глобят и нея, поне два пъти повече от теб. Ако е на името на шефа ти - пий една студена вода и другия път си отваряй очите като ти връчат кола, която не караш всеки ден.
                Ми на тъпата фирма е , пише си го в акта ... с булстат и всичко останало ...
                Значи и те ще го отнесат. А ти може да разчиташ на по-малка глоба заради това. За съжаление оттърване няма.
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  #23
                  Според мен шефа няма нищо общо ,виновен е шофера който не си е погледнал документите.По памет-виновен е този който управлява МПС без винетен стикер а не този който го притежава.
                  Не всичко което има две бузи ......... е лице.

                  Коментар


                    #24
                    nnikin_n написа:
                    Според мен шефа няма нищо общо ,виновен е шофера който не си е погледнал документите.По памет-виновен е този който управлява МПС без винетен стикер а не този който го притежава.
                    Много добра памет. Кой е виновен - тоя дето е блъснал друга кола или тоя дето я е дал? Отговорността на пътя винаги е индивидуална, а не солидарна. Все едно мен като ме спрат пиян да пишат акт и на тоя дето ми е наливал..
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      #25
                      jenshen73 написа:
                      nnikin_n написа:
                      Според мен шефа няма нищо общо ,виновен е шофера който не си е погледнал документите.По памет-виновен е този който управлява МПС без винетен стикер а не този който го притежава.
                      Много добра памет. Кой е виновен - тоя дето е блъснал друга кола или тоя дето я е дал? Отговорността на пътя винаги е индивидуална, а не солидарна. Все едно мен като ме спрат пиян да пишат акт и на тоя дето ми е наливал..
                      Ами така е по закон. Ако този който те е черпил, знае че ще шофираш след това, също носи наказателна отговорност. А що се отнася до глобите налагани на водачите на служебни автомобили, за част от нарушенията носи отговорност и фирмата собственик на МПС-то. За целта се попълва пътен лист, а в него има едни редове в които се попълва "Разрешил излизането..." . С две думи, ако автомобила е технически неизправен, не отговаря на изискванията за извършване на дадената дейност, или водача вписан в пътния лист е употребил алкохол, диспечера не трябва да разреши автомобила да излезе от авто-парка на фирмата. Всичко обаче се свежда до компетентноста на контролните органи. Най-лошото е че в пследно време тя е под всякаква критика. Връчиха стоп-палки и кочани с актове на всички подразделения на МВР и настана какафония. Това да не може тъпото ченге да ти обясни понятието "Кръстовище" и да ти пише акт за нарушаване на пътен знак чието действие свършва до кръстовището което си подминал .... За Т-образно кръстовище ми казва "Ми той дръгия път не продължава, значи не се пресичат с тоя, а смо се събират - това не е кръстовище!" Бах ти контролните органи !
                      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                      Коментар


                        #26
                        Dido_Lyubenov написа:
                        jenshen73 написа:
                        nnikin_n написа:
                        Според мен шефа няма нищо общо ,виновен е шофера който не си е погледнал документите.По памет-виновен е този който управлява МПС без винетен стикер а не този който го притежава.
                        Много добра памет. Кой е виновен - тоя дето е блъснал друга кола или тоя дето я е дал? Отговорността на пътя винаги е индивидуална, а не солидарна. Все едно мен като ме спрат пиян да пишат акт и на тоя дето ми е наливал..
                        Ами така е по закон. Ако този който те е черпил, знае че ще шофираш след това, също носи наказателна отговорност. А що се отнася до глобите налагани на водачите на служебни автомобили, за част от нарушенията носи отговорност и фирмата собственик на МПС-то. За целта се попълва пътен лист, а в него има едни редове в които се попълва "Разрешил излизането..." . С две думи, ако автомобила е технически неизправен, не отговаря на изискванията за извършване на дадената дейност, или водача вписан в пътния лист е употребил алкохол, диспечера не трябва да разреши автомобила да излезе от авто-парка на фирмата. !
                        Би ли цитирал точно закона в тая му част ?

                        Коментар


                          #27
                          Закона си е закон ... въпроса е ,че кавала е стиснат и не си копува винекта и още не си е купил и няма си купи ... А аз ли да му я купувам ? Ако откажеш да изпълниш заповед пак гориш с пари , полицаите като те спрат пак гориш ... все си прецакан избора си е твой ... На мен през ум не ми мина тая бракма имали винетка понеже за нея се грижат редовно ... НЕ дават прах да падне върху нея и ми я връчиха на бързо да ида и да им си я върна ... Ко съм виновен , че са мисли за полицай и ,че се може да минава метър ... НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА !
                          >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                          Коментар


                            #28
                            jorko написа:
                            Dido_Lyubenov написа:
                            jenshen73 написа:
                            nnikin_n написа:
                            Според мен шефа няма нищо общо ,виновен е шофера който не си е погледнал документите.По памет-виновен е този който управлява МПС без винетен стикер а не този който го притежава.
                            Много добра памет. Кой е виновен - тоя дето е блъснал друга кола или тоя дето я е дал? Отговорността на пътя винаги е индивидуална, а не солидарна. Все едно мен като ме спрат пиян да пишат акт и на тоя дето ми е наливал..
                            Ами така е по закон. Ако този който те е черпил, знае че ще шофираш след това, също носи наказателна отговорност. А що се отнася до глобите налагани на водачите на служебни автомобили, за част от нарушенията носи отговорност и фирмата собственик на МПС-то. За целта се попълва пътен лист, а в него има едни редове в които се попълва "Разрешил излизането..." . С две думи, ако автомобила е технически неизправен, не отговаря на изискванията за извършване на дадената дейност, или водача вписан в пътния лист е употребил алкохол, диспечера не трябва да разреши автомобила да излезе от авто-парка на фирмата. !
                            Би ли цитирал точно закона в тая му част ?
                            Цитирам:Чл. 177. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) (1) Наказва се с глоба от 100 до 300 лв.:1. който управлява моторно превозно средство, след като е лишен от това право по съдебен или административен ред;2. който управлява моторно превозно средство, без да притежава съответното свидетелство за управление или то е отнето по реда на чл. 171, т. 1 или 4; 3. собственик, длъжностно лице или водач, който допуска или предоставя управлението на моторно превозно средство на лице, което не притежава съответното свидетелство за управление, употребило е алкохол или друго упойващо вещество;Тоест, ако аз ти дойда на гости с колата си, почерпим се и ти в ролята си на шофьор знаещ ЗДП, допуснеш да си тръгна с мойта или друга кола в нетрезво състояние, носиш наказателна отговорност по чл. 177 ал. (1) т. 3 от ЗДПhttp://www.kat.mvr.bg/
                            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                            Коментар


                              #29
                              Dido_Lyubenov написа:
                              jorko написа:
                              Dido_Lyubenov написа:
                              jenshen73 написа:
                              nnikin_n написа:
                              Според мен шефа няма нищо общо ,виновен е шофера който не си е погледнал документите.По памет-виновен е този който управлява МПС без винетен стикер а не този който го притежава.
                              Много добра памет. Кой е виновен - тоя дето е блъснал друга кола или тоя дето я е дал? Отговорността на пътя винаги е индивидуална, а не солидарна. Все едно мен като ме спрат пиян да пишат акт и на тоя дето ми е наливал..
                              Ами така е по закон. Ако този който те е черпил, знае че ще шофираш след това, също носи наказателна отговорност. А що се отнася до глобите налагани на водачите на служебни автомобили, за част от нарушенията носи отговорност и фирмата собственик на МПС-то. За целта се попълва пътен лист, а в него има едни редове в които се попълва "Разрешил излизането..." . С две думи, ако автомобила е технически неизправен, не отговаря на изискванията за извършване на дадената дейност, или водача вписан в пътния лист е употребил алкохол, диспечера не трябва да разреши автомобила да излезе от авто-парка на фирмата. !
                              Би ли цитирал точно закона в тая му част ?
                              Цитирам:Чл. 177. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) (1) Наказва се с глоба от 100 до 300 лв.:1. който управлява моторно превозно средство, след като е лишен от това право по съдебен или административен ред;2. който управлява моторно превозно средство, без да притежава съответното свидетелство за управление или то е отнето по реда на чл. 171, т. 1 или 4; 3. собственик, длъжностно лице или водач, който допуска или предоставя управлението на моторно превозно средство на лице, което не притежава съответното свидетелство за управление, употребило е алкохол или друго упойващо вещество;Тоест, ако аз ти дойда на гости с колата си, почерпим се и ти в ролята си на шофьор знаещ ЗДП, допуснеш да си тръгна с мойта или друга кола в нетрезво състояние, носиш наказателна отговорност по чл. 177 ал. (1) т. 3 от ЗДПhttp://www.kat.mvr.bg/
                              Според теб няма разлика между шофьор и водач, така ли ?

                              Коментар


                                #30
                                jorko написа:
                                Dido_Lyubenov написа:
                                Цитирам:Чл. 177. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) (1) Наказва се с глоба от 100 до 300 лв.:1. който управлява моторно превозно средство, след като е лишен от това право по съдебен или административен ред;2. който управлява моторно превозно средство, без да притежава съответното свидетелство за управление или то е отнето по реда на чл. 171, т. 1 или 4; 3. собственик, длъжностно лице или водач, който допуска или предоставя управлението на моторно превозно средство на лице, което не притежава съответното свидетелство за управление, употребило е алкохол или друго упойващо вещество;Тоест, ако аз ти дойда на гости с колата си, почерпим се и ти в ролята си на шофьор знаещ ЗДП, допуснеш да си тръгна с мойта или друга кола в нетрезво състояние, носиш наказателна отговорност по чл. 177 ал. (1) т. 3 от ЗДПhttp://www.kat.mvr.bg/
                                Според теб няма разлика между шофьор и водач, така ли ?
                                Човека ти е отговорил конкретно и точно. Не търси под вола теле.Собственикът на автомобила, ако ти е предоставил колата ЗНАЕЙКИ че си без правоспособност, употребил си алкохол и т.н. също носи отговорност.Затова и за случая на Великден в Свиленград посъдими са и двамата - този, който е карал, и братовчед му, който му е дал да кара.

                                Коментар

                                Working...
                                X