Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софтуер за кафе/бар/ресторант

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Софтуер за кафе/бар/ресторант

    Здравейте колеги трябва ми някакъв софтуер за маркиране на продукти безплатен софтуер с него ще се работи в кафене ако можете да ми помогнете ще съм ви много благодарен
    Subaru B9 tribeca 3.0
    Peugeot 307 04
    Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
    Fiat Brava 1.6 16V 103

    #2
    Здравей,аз лично съм работил с два софтуера в кафе единия беше Bar BQ,а другия Microinvest,за това дали са безплатни не мога да кажа.Втория е по-разпространен,но първия е по-лесен за работа.
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

    Коментар


      #3
      Направо си подготви едно 200 лв.!
      Няма начин да няма начин!

      Коментар


        #4
        nikolovvd написа:
        Направо си подготви едно 200 лв.!
        Колега сега тези 200лв не могат да се отделят и съм подчертал безплатен софтуер ако някой може да помогне ще съм много благодаен
        Subaru B9 tribeca 3.0
        Peugeot 307 04
        Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
        Fiat Brava 1.6 16V 103

        Коментар


          #5
          Dikata_BG написа:
          nikolovvd написа:
          Направо си подготви едно 200 лв.!
          Колега сега тези 200лв не могат да се отделят и съм подчертал безплатен софтуер ако някой може да помогне ще съм много благодаен
          Абе ти безплатно кафе даваш ли ? Няма такъв софтуер, който да ти върши работа и да е безплатен. Ако имаше безплатен, никой нямаше да си купува Microinvest за едни пари
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            #6
            Dikata_BG написа:
            nikolovvd написа:
            Направо си подготви едно 200 лв.!
            Колега сега тези 200лв не могат да се отделят и съм подчертал безплатен софтуер ако някой може да помогне ще съм много благодаен
            За да използваш компютър с търговска цел трябва да имаш лицензиран софтуер, като начало:1. Windows - Можеш да закупиш лицензен такъв изгодно заедно с компютър втора употреба - лиценза се води Refurbished PC2. Безплатен софтуер за бар не съм срещал, не и такъв, който да върши работа - всичко е боклук. По-малкият боклук се нарича Microinvest Коктейл, като текущата му цена е 233лв. Какво те грози ако работиш с пиратски софтуер, цитирам закона, може с леки неточности:Затваряне на помещенията в които се извършва нарушението, изземване на техниката, 3 до 5 години затвор и 3 до 5 хиляди лева глоба.Ти сам си преценяваш дали искаш да рискуваш.
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #7
              Мдам, като сложиш компютър на обществено място всичко трябва да е лицензно, даже и Флекс-тайпа...Антивирусната - също, като не можеш да ползваш ХОУМ версия - трябва да е лицензирана или безплатна ( а всички знаем колко са калпави изцяло безплатните такива). Макар че ако няма нет, може и без антивирусна.
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #8
                Yavor написа:
                Мдам, като сложиш компютър на обществено място всичко трябва да е лицензно, даже и Флекс-тайпа...Антивирусната - също, като не можеш да ползваш ХОУМ версия - трябва да е лицензирана или безплатна ( а всички знаем колко са калпави изцяло безплатните такива). Макар че ако няма нет, може и без антивирусна.
                Колега, FlexType е една огромна простотия ! Има си майкрософтски софтуер от много време за фонетична клавиатура на ХР, а да не говорим че вече се използват по-нови версии на WINDOWS, които си имат вградени вече всякакви подредби на БГ- клавиатура. Има си Microsoft Security Essentials - антивирусна на Microsoft която е напълно безплатна за потребителите на оригинално копие на Microsoft WINDOWS и на всичко отгоре е една от двете антивирусни програми, които в момента поне според мен са перфектни. Та до момента става чсно, че на колегата Dikata_BG му е необходим компютър, какъвто предполагам вече има на разположение, оригинално копие на Microsoft WINDOS - различно от HOME версия, оригинален счетоводен софтуер от типа на Microinvest , и евентуално оригинално копие на Microsoft Office. До тук нищо от изброеното не е безплатно. Не знам колега, сега ли ще прохождаш в бизнеса, но освен компютър ти трябва и касов апарат - от порядъка на 500 лв. е , за да имаш постоянна връзка с НАП и интернет в в завението, по същата причина. Мисля че 230 лв за Microinvest са най-малкия ти разход от изброеното до тук.Успех в начинанието !
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  #9
                  Човекът пита за безплатен софтуер, пък вие бизнес план още малко ще му направите. Владовсофт има една за склад безплатна, прегледай я, може и да стане за кафенето. http://www.vladovsoft.com/bg/sklad.php
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар


                    #10
                    Една от най-приятните програмки с които съм работил на бара http://eshop.eltrade.com/one_product.php?product_id=121
                    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                    Коментар


                      #11
                      Yavor написа:
                      Мдам, като сложиш компютър на обществено място всичко трябва да е лицензно, даже и Флекс-тайпа...Антивирусната - също, като не можеш да ползваш ХОУМ версия - трябва да е лицензирана или безплатна ( а всички знаем колко са калпави изцяло безплатните такива). Макар че ако няма нет, може и без антивирусна.
                      Чакай сега? Ако ще ползва Windows 95 и нагоре - за какво му е Флекс-тъп? И има прекрасна опън-сорс антивирусна, която е и клауд-базирана. Но в общи линии си прав.@Дидо Любенов: В лицензията на Windows HOME не пише, че трябва задължително да се ползва само в домашна обстановка. Не си запознат и с останалите неща - за какво му е ОФИС пакет в БАРЧЕ? А и има Office Libre. @ele: Складов софтуер в бар е неподходящ, особено този, който си предложила. Задължително обаче е Windows да е лицензен.
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #12
                        jenshen73 написа:
                        Yavor написа:
                        Мдам, като сложиш компютър на обществено място всичко трябва да е лицензно, даже и Флекс-тайпа...Антивирусната - също, като не можеш да ползваш ХОУМ версия - трябва да е лицензирана или безплатна ( а всички знаем колко са калпави изцяло безплатните такива). Макар че ако няма нет, може и без антивирусна.
                        Чакай сега? Ако ще ползва Windows 95 и нагоре - за какво му е Флекс-тъп? И има прекрасна опън-сорс антивирусна, която е и клауд-базирана. Но в общи линии си прав.@Дидо Любенов: В лицензията на Windpos HOME не пише, че трябва задължително да се ползва само в домашна обстановка. Не си запознат и с останалите неща - за какво му е ОФИС пакет в БАРЧЕ? А и има Office Libre. @ele: Складов софтуер в бар е неподходящ, особено този, който си предложила. Задължително обаче е Windows да е лицензен.
                        Може човекът да си има лицензиран уиндоус, или може да иска удома да си чатка и да знае какви са му запасите = никъде не пита дали уиндоусът му трябва да е лицензиран или не. Съвети колко да му е високо помещението няма ли да дадеш?Това дали става или не - нека сам да прецени. За безплатна програма - толкова - едва ли очаква да има същите функции и характеристики, както някоя, струваща 200-300-400 лева.
                        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                        Коментар


                          #13
                          ele написа:
                          jenshen73 написа:
                          Yavor написа:
                          Мдам, като сложиш компютър на обществено място всичко трябва да е лицензно, даже и Флекс-тайпа...Антивирусната - също, като не можеш да ползваш ХОУМ версия - трябва да е лицензирана или безплатна ( а всички знаем колко са калпави изцяло безплатните такива). Макар че ако няма нет, може и без антивирусна.
                          Чакай сега? Ако ще ползва Windows 95 и нагоре - за какво му е Флекс-тъп? И има прекрасна опън-сорс антивирусна, която е и клауд-базирана. Но в общи линии си прав.@Дидо Любенов: В лицензията на Windpos HOME не пише, че трябва задължително да се ползва само в домашна обстановка. Не си запознат и с останалите неща - за какво му е ОФИС пакет в БАРЧЕ? А и има Office Libre. @ele: Складов софтуер в бар е неподходящ, особено този, който си предложила. Задължително обаче е Windows да е лицензен.
                          Може човекът да си има лицензиран уиндоус, или може да иска удома да си чатка и да знае какви са му запасите = никъде не пита дали уиндоусът му трябва да е лицензиран или не. Съвети колко да му е високо помещението няма ли да дадеш?Това дали става или не - нека сам да прецени. За безплатна програма - толкова - едва ли очаква да има същите функции и характеристики, както някоя, струваща 200-300-400 лева.
                          Ele, това нещо е тествано в барче от мои клиенти. В момента работят с коктейла на микроинвестиращите, същата помия, но поне има лесен модул за продажби в заведение. Тавана му трябва да е по-висок от 180санта, че да може да се побира егото на пийващите...
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #14
                            Dikata_BG написа:
                            nikolovvd написа:
                            Направо си подготви едно 200 лв.!
                            Колега сега тези 200лв не могат да се отделят и съм подчертал безплатен софтуер ако някой може да помогне ще съм много благодаен
                            Ясно е, че изобщо не си на ясно!Ако допуснем, че имаш всичко необходимо, от това което някой колеги ти изброиха, то едва ли ще стигнат тези 200 лв. Защо?Отговорът е между редовете. Само Коктейла няма да ти свърши работа. За да свържеш касовия апарат ти трябва и програмата Касов сървер. Без нея софруерите на Микроинвест няма да комуникират с касата, освен ако в края на името на програмата няма - Pro. До тук имаш 99 Евро за Коктейла и 29 Евро за касов сървер, като и двете цени са без ДДС. От друга страна, ако касовият апарат няма комуникационен порт, ще се наложи да се монтира допълнително. Ако пък имаш нещастието да работиш с каса на Елтрейд, то ще се наложи да им платиш и на тях още 70+ лв. да техния драйвер, който ако смениш фискалната памет поради препълване заплащаш отново. Всичко това ти го пиша от лични препъвания и падания във финансови и технологични дупки!В крайна сметка, щом 200 лв. са ти много в момента няма защо да се напъваш да слагаш компютър и програма. Съвета ми е да се ориентираш към комбинацията касов апарат+софтуер. В момента Датекс предлагат Касов апарат с Мистрал, един доста добър продукт на цена около 500 лв., но мисля че ако си бракуваш апарата при тях и им го оставиш, може да ти свалят още до 100 лв. Програмата си предлага с хардуерен лиценз, което е един голям плюс и ако ти се повреди компютъра няма да се налага отново да плащаш!
                            Няма начин да няма начин!

                            Коментар


                              #15
                              Межди другото във Варна има над 30 фирми занимаващи се с касови апарати. Не виждам причина да не се възползваш от ценовата войната между тях и да се сдобиеш с нов касов апарат и програма на цената на касов апарат. В крайна сметка до 31 Март 2012 година трябва да си сминиш стария касов апарат.
                              Няма начин да няма начин!

                              Коментар

                              Working...
                              X