Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение за фотоапарат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Dido_Lyubenov написа:
    Вземи си такъв на който е описана скороста на затвора, както на Canon и Pentax - 1/2000 сек. Това грнтира по- добра светлочувсвитекност на матрицата при снимки на слаба светлина. Другите които нямат тази характеристика, искат по-дълго време за експониране и съответно пикселизират тъмни детайли и снимки на слаба светлина. Добри и препоръчани марки от мен лично - Praktica , Nikon, Canon. Имат модели на сносни цени. FUJIFILM също са добри, но за модел със същите параметри като на Canon или Pentax ще трябва да се пооръсиш повечко - в твоя случай с около 30 - 40 лв отгоре.
    Практика-та бяха до скоро с пластмасова оптика - т.е. лещите бяха не стъкло, а пластмаса. Пентакс не е лоша фирма, непопулярна е в България, но не е никак лоша.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #17
      Dido_Lyubenov написа:
      Вземи си такъв на който е описана скороста на затвора, както на Canon и Pentax - 1/2000 сек. Това грнтира по- добра светлочувсвитекност на матрицата при снимки на слаба светлина. Другите които нямат тази характеристика, искат по-дълго време за експониране и съответно пикселизират тъмни детайли и снимки на слаба светлина. Добри и препоръчани марки от мен лично - Praktica , Nikon, Canon. Имат модели на сносни цени. FUJIFILM също са добри, но за модел със същите параметри като на Canon или Pentax ще трябва да се пооръсиш повечко - в твоя случай с около 30 - 40 лв отгоре.
      Колега, нека само те поправя, за снимки на слаба светлина се използва по-ниска(подчертавам) скорост. 1/2000 е висока скорост! Иначе за тези по-евтини модели те нямат ръчен режим на работа(пълен), така че като го остави на АВТО, фотоапарата ще си прецени скоростта на затвора при ниска светлина, но ще вдигне и светлочувствителността, от там ще има и шум в снимката. За това още в началото обясних, че са им малки матриците, но няма как и да намери по-голяма за този ценови диапазон. По принцип коните се справят добре със шума. Успех
      Lancia Lybra '00 1.8 140hp

      Видеорегистратори

      Коментар


        #18
        dimaldim написа:
        Иначе Самсунг определено не стават за фотоапарати и много друга техника
        И защо така реши?
        Ex Fiat 126P
        Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
        Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
        Alfa Romeo 147 1.6 TS
        Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

        Коментар


          #19
          Първо да благодаря на всички за помощта! Тъкмо взех решение за Самсунга, то пък го няма в този техномаркет, та утре ще се разходя до там да видя дали ще ми го доставят от друг, или ще си избирам друг :D Ще гледам да има стабилизациите и оптичен зум.
          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
          Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

          Коментар


            #20
            dimaldim написа:
            Dido_Lyubenov написа:
            Вземи си такъв на който е описана скороста на затвора, както на Canon и Pentax - 1/2000 сек. Това грнтира по- добра светлочувсвитекност на матрицата при снимки на слаба светлина. Другите които нямат тази характеристика, искат по-дълго време за експониране и съответно пикселизират тъмни детайли и снимки на слаба светлина. Добри и препоръчани марки от мен лично - Praktica , Nikon, Canon. Имат модели на сносни цени. FUJIFILM също са добри, но за модел със същите параметри като на Canon или Pentax ще трябва да се пооръсиш повечко - в твоя случай с около 30 - 40 лв отгоре.
            Колега, нека само те поправя, за снимки на слаба светлина се използва по-ниска(подчертавам) скорост. 1/2000 е висока скорост! Иначе за тези по-евтини модели те нямат ръчен режим на работа(пълен), така че като го остави на АВТО, фотоапарата ще си прецени скоростта на затвора при ниска светлина, но ще вдигне и светлочувствителността, от там ще има и шум в снимката. За това още в началото обясних, че са им малки матриците, но няма как и да намери по-голяма за този ценови диапазон. По принцип коните се справят добре със шума. Успех
            Щом на дневна светлина експонира за 1/2000 сек. , значи матрицата в съчетание с оптиката имат добра светлочувствителност, и това е огромен + при снимане на слаба светлина. Имам HD камера, която експонира за 1/8000 и фотоапарат който експонира за 1/385 сек при снимане на един и същ обект при едни и същи условия. С камерата си правя снимки на тъмно без светкавица, докато фотоапарата на тази светлина не "вижда" нищо. Трябва му задължително светкавица за да "прогледне" .
            Прикачени файлове
            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

            Коментар


              #21
              Дидо, Любенов, колко си далеч от фотографията изобщо, ако знаеш. Скоростта на отваряне/затваряне на затвора (shutter) няма нищо общо със светлочувствителността и светлопропускливостта. За второто се грижи блендата (размера на отвора, ако е фиксиран), а за първото - чипа (CCD или CMOS). Примерно - ако снимаш слънцето директно е добре да имаш затвор със скорост 1/2000 от секундата, но придружен с бленда 1/16 примерно снимката ще е по-успешна. Ако снимаш с бленда 1/2.4 и скорост на затвора 1/25 - познай какво ще се получи, както и при 1/2000 при затвор (бленда) 1/2.4... Аз знам.Ако говорим/пишем за фотоапарат тип сапунерка - там е важно какво иска човека: - видео клипове - снимки кви да е- автономност на батерии- мп3 плеър- телефон- джипиес- невероятен дизайн..Ако някой иска хубави снимки са важни няколко неща - размера на сензора - колкото е по-голям, толкова по-малко шум, обектива - колкото по-качествен (не от пластмасови лещи като на Практика) толкова по-добре и най-вече на електрониката, която фокусира и разпознава цветовете (тъй наречената цветова екстраполация). Ама нали трябва да си мерим уменията спрямо Windows....
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #22
                dimaldim написа:
                u_bo написа:
                има една марка цифрови фотоапарати, които имат НАЙ-добро цветопредаване в ниския /до 1000 лв./ клас.но не ми плащат за да ги рекламирам който се интересува от марката - на ЛС
                И тази марка се нарича Fujifilm
                Не знам дали го казваш с ирония ,но аз съм супер доволен от Фуджи-то...Имам S3300 и се представя много добре...Има доста настройки при положение ,че не е от най-висок клас...Около 500 лева ми излезе с всичките му джунджурии с него...А е взиман от Англия ,тук беше доста повече...Иначе за нисък клас - Канон или Никон...Един приятел си взе наскоро Фуджи ,ама нисък клас и се представя също добре...
                Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                Коментар


                  #23
                  jenshen73 написа:
                  Дидо, Любенов, колко си далеч от фотографията изобщо, ако знаеш. Скоростта на отваряне/затваряне на затвора (shutter) няма нищо общо със светлочувствителността и светлопропускливостта. За второто се грижи блендата (размера на отвора, ако е фиксиран), а за първото - чипа (CCD или CMOS). Примерно - ако снимаш слънцето директно е добре да имаш затвор със скорост 1/2000 от секундата, но придружен с бленда 1/16 примерно снимката ще е по-успешна. Ако снимаш с бленда 1/2.4 и скорост на затвора 1/25 - познай какво ще се получи, както и при 1/2000 при затвор (бленда) 1/2.4... Аз знам.Ако говорим/пишем за фотоапарат тип сапунерка - там е важно какво иска човека: - видео клипове - снимки кви да е- автономност на батерии- мп3 плеър- телефон- джипиес- невероятен дизайн..Ако някой иска хубави снимки са важни няколко неща - размера на сензора - колкото е по-голям, толкова по-малко шум, обектива - колкото по-качествен (не от пластмасови лещи като на Практика) толкова по-добре и най-вече на електрониката, която фокусира и разпознава цветовете (тъй наречената цветова екстраполация). Ама нали трябва да си мерим уменията спрямо Windows....
                  ????? За какво изобщо си говорим Ти за 150 лв. какво ще му предложиш ? Ама много ми е интересно, как реши изобщо да говориш за качествена фотография с фотоапарат за 150 лв. Не виждаш ли че на повечето сапунерки от тоя клас, няма дадени кой занае какви параметри. И защо изобщо си говорим, като не ти е ясно, че щом има такова кратко време за експонация, явно оптиката и матрицата не са от конструктор ЛЕГО.
                  Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                  Коментар


                    #24
                    Predatorsi написа:
                    dimaldim написа:
                    u_bo написа:
                    има една марка цифрови фотоапарати, които имат НАЙ-добро цветопредаване в ниския /до 1000 лв./ клас.но не ми плащат за да ги рекламирам който се интересува от марката - на ЛС
                    И тази марка се нарича Fujifilm
                    Не знам дали го казваш с ирония ,но аз съм супер доволен от Фуджи-то...Имам S3300 и се представя много добре...Има доста настройки при положение ,че не е от най-висок клас...Около 500 лева ми излезе с всичките му джунджурии с него...А е взиман от Англия ,тук беше доста повече...Иначе за нисък клас - Канон или Никон...Един приятел си взе наскоро Фуджи ,ама нисък клас и се представя също добре...
                    Напротив, казвам го с чувство и кеф! Аз също съм горд собсветник с S6500fd от 4 години и си се занимавам професионално така да го наречем с фотография Но вече се оглеждам към огледално-рефлексните, ама си иска и $$ Иначе за колегата, който попита за Самсунга защо така съм решил - от личен опит и нещо повече :P А колегата, който е прикачил снимките, да обърне внимание на блендата f/9.1 на първата снимка( 1/350s ) и f/1.8 при 1/8000. jenshen73 ти го обясни повече от ясно
                    Lancia Lybra '00 1.8 140hp

                    Видеорегистратори

                    Коментар


                      #25
                      Колеги да повдигна малко темата. Оптичният стабилизатор важен ли е, или цифровият върши работа? Питам защото сега гледах този Никон http://www.technomarket.bg/products/...lver-sd-4gb-ca , но няма оптичната стабилизация, видео клип има да HD, но видеото не е толко важно. Прави добри снимки, но една май я размаза. Другият за колебание още не съм го виждал и снимал, но пък има оптичната стабилизация.Ето го и него http://www.technomarket.bg/products/...-60-grayИма ли смисъл въобще да се гледа самсунга?Приемам всякакви съвети.
                      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                      Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                      Коментар


                        #26
                        cokata_23 написа:
                        Първо да благодаря на всички за помощта! Тъкмо взех решение за Самсунга, то пък го няма в този техномаркет, та утре ще се разходя до там да видя дали ще ми го доставят от друг, или ще си избирам друг :D Ще гледам да има стабилизациите и оптичен зум.
                        бесен съм....имаше го туй фото на прИмоция в Техномаркет за 59 лева с карта Вивател клуб...канех се 5 пъти да ида и да го купя на щерката да се учи да снима - кво му плащаш - 60 кинта.... ама днес била свършила примоцията - мамка им...до днес го били скрили и го давали с промоцията - днес беше изкаран - 99 пари - черен - това в Бургас в магазина.п.п. упссссссс то бил друг модел Самсунг - ЕS -9 - сори....
                        Fiat Punto 1.1-Синята птица
                        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                        Коментар


                          #27
                          Колеги, в крайна сметка взехме това - http://www.technomarket.bg/products/...сунзите които гледах правеха много по - жълти снимките в магазина на изкуствената светлина.Надявам се да е добър, Вие кажете.
                          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                          Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                          Коментар


                            #28
                            Колеги да повдигна темата малко.И аз се оглеждам за фотоапарат, но малко по-висок клас.За сега съм се спрял на това http://www.fujifilm.eu/eu/products/d...s/Кажете си мнението относно избора ми, а също така очквам и предложения.
                            Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
                            Chevrolet Aveo

                            Коментар


                              #29
                              Ето една идея:http://www.amazon.com/Panasonic-DMC-...04KKZ0HYили от БГ (версията за Европа):http://www.plesio.bg/fotoaparati-c-6...rderSource=1А от FujiFilm 3D:http://www.fujifilm.eu/eu/products/d...d-w3/overview/
                              F31 BMW 320d

                              Коментар


                                #30
                                Kemaloff написа:
                                Колеги да повдигна темата малко.И аз се оглеждам за фотоапарат, но малко по-висок клас.За сега съм се спрял на това http://www.fujifilm.eu/eu/products/d...s/Кажете си мнението относно избора ми, а също така очквам и предложения.
                                http://www.plesio.bg/fotoaparati-c-69977547/digital-camera-slr-e-pl1-14-42-kit-silver-p-283734.htmlТова май е най доброто за тези пари.
                                Marea Weekend HLX Jtd 110

                                oO(_)____////____(_)Oo

                                Коментар

                                Working...
                                X