Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търси се кабел

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Търси се кабел

    Моля за идея къде в София мога да намеря следния кабел:USB A to 2xUSB A.Кабелът е от кутийка за хард диск 2.5 инча. Загубих го, купих един обикновен-по едно USB А от двата края. Но не тръгна. След известно щурене насам-натам, се оказа, че трябва да е точно същият- с три конектора. Защо-не знам. Търсих на няколко места-магазини и специализирани онлайн магазини, но няма.Може би трябва някакво много специализирано магазинче.Прилагам една снимка, но само за добиване на представа. На снимката кабелът не е с 3 x USB А конектора, но на външен вид прилича точно на този, който ми трябва.
    Прикачени файлове

    #2
    На теб ти трябва много хубав и обикновен кабел, който си закупил.Просто другото УСБ (което се бута в друг ЮСБ порт на компютъра) е само за допълнително захранване на диска.Обикновено ако кабела е хубав (дебел), то стига захранването само от единия ЮСБ порт.Купил си китайски с прекалено тънки жички в него и просто тока не му стига, за да запали диска първоначално.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      BO, не съм сигурен, че те разбирам.Ползвах кабела, като единият край (с един usb) се включва с компютъра, а другият в кутията на хард диска. Така третият конектор си седеше неизползван. Важно е, че дискът работеше само, ако е включен в единия конектор (на края с два). На другия не работеше. Т.е. няма как да има допълнително захранване през третия конектор, защото той никога не е включван където и да е било.Дискът е още в гаранция, занесох го за проверка, защото се съмнявах, че в него има проблем. Но той е наред. А в сервиза ми казаха, че за някои кутии трябва точно такъв кабел, като оригиналния, с три края.И в един магазин ми казаха същото, без да питам, само като видяха кутията.Иначе може и да си прав-купих първия кабел в магазина, който видях, не съм гледал колко е дебел.Ако не намеря кабел, подобен на оригиналния, ще търся по-дебел обикновен кабел за проверка.А накрая-нова кутия.

      Коментар


        #4
        Или .... ако връзваш харда на предния панел на кутията, а той е с тънки проводници .... ето още една причина.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          emzo написа:
          Или .... ако връзваш харда на предния панел на кутията, а той е с тънки проводници .... ето още една причина.
          Е, да , но докато си ползвах оригиналния кабел с три края си работеше. С друг кабел не иска. Явно проблемът е в кабела, не в кутията.Едно уточнение- в момента хардът е чисто нов, междувременно ми го смениха гаранционно.

          Коментар


            #6
            Ще използвам темата за да попитам и аз, надявам се, че авторът няма да се сърди. Кабелът, който търся, е следния:USB Micro B (male) --> HDMI + USB Micro B (female)Кабелът се използва за свързване на мобилни телефони от типа на Galaxy S2, HTS Sensation, Xperia Pro Arc, към телевизор през HDMI. Не мога да му намеря снимката. Нещо като това, само че е само кабел, без кутийката. Виждал съм го в Андроид-форума, но сега не мога да го намеря.
            Прикачени файлове

            Коментар


              #7
              cheruna написа:
              emzo написа:
              Или .... ако връзваш харда на предния панел на кутията, а той е с тънки проводници .... ето още една причина.
              Е, да , но докато си ползвах оригиналния кабел с три края си работеше. С друг кабел не иска. Явно проблемът е в кабела, не в кутията.Едно уточнение- в момента хардът е чисто нов, междувременно ми го смениха гаранционно.
              Виж сега, Емзо ти посочва причината, но неправилно - не защото е с "тънки" проводници, а защото предните USB портове нямат достатъчно ток, че да захранят диска. За да ползваш чекмеджето правилно трябва да имаш малко над половин ампер ток на 5те волта от USB порта. За да стане номера - ти трябва КЪС кабел, та бил той и А-А само Къс - колкото оригиналният ти - 20 санта.
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                jenshen73 написа:
                [Виж сега, Емзо ти посочва причината, но неправилно - не защото е с "тънки" проводници, а защото предните USB портове нямат достатъчно ток, че да захранят диска. За да ползваш чекмеджето правилно трябва да имаш малко над половин ампер ток на 5те волта от USB порта. За да стане номера - ти трябва КЪС кабел, та бил той и А-А само Къс - колкото оригиналният ти - 20 санта.
                Добре. Мерси. Мисля, че нещата се изясниха. Ако не намеря кабел с три края ще търся възможно най-късия. И още нещо-пишете за предни usb портове. Аз ползвам лаптоп, а не настолен комп. При лаптопа има ли предни и задни usb портове по отношение на ампери, напрежение и т.н.? Моят лаптоп има два отзад и един отстрани.

                Коментар


                  #9
                  Не само най-късия, а и възможно най-добре екраниран да е.И пак работата опира до проводника, предни-задни, на дънната платка и е все тая.
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    cheruna написа:
                    jenshen73 написа:
                    Виж сега, Емзо ти посочва причината, но неправилно - не защото е с "тънки" проводници, а защото предните USB портове нямат достатъчно ток, че да захранят диска. За да ползваш чекмеджето правилно трябва да имаш малко над половин ампер ток на 5те волта от USB порта. За да стане номера - ти трябва КЪС кабел, та бил той и А-А само Къс - колкото оригиналният ти - 20 санта.
                    Добре. Мерси. Мисля, че нещата се изясниха. Ако не намеря кабел с три края ще търся възможно най-късия. И още нещо-пишете за предни usb портове. Аз ползвам лаптоп, а не настолен комп. При лаптопа има ли предни и задни usb портове по отношение на ампери, напрежение и т.н.? Моят лаптоп има два отзад и един отстрани.
                    На лаптопа няма значение. Но понеже диска се захранва от USB порта - там тока е много малък (стандартно 500 милиампера), които са достатъчни да захранят диск, но когато кабела е дълъг - захранват и кабела. Тока и напрежението са 500 милиампера и 5 волта - познай при един кабел 20 см. какво се получава и при един кабел 1 метър. При настолните компютри схемата вече е опорочена от 20-30 сантиметровите кабели на кутията - от дъното до предните портове, а има кутии с по 50см. кабели. Моите специално съм ги рязал по размер и всичко си е точно с оригиналните кабели на външните дискове - работят и на предните и на задните ми USB входове.
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      #11
                      Аз имам такъв кабел, дойде с флашката на глобул за интернет. Флашката вече я няма, кабелът никога не съм го ползвала и мислех да го изхвърлям. АКо искаш, ще ти го пратя.дължината му е 0,5м, тъй пише на етикета, мога да кача снимка, ако искаш
                      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                      Коментар


                        #12
                        ele написа:
                        Аз имам такъв кабел, дойде с флашката на глобул за интернет. Флашката вече я няма, кабелът никога не съм го ползвала и мислех да го изхвърлям. АКо искаш, ще ти го пратя.дължината му е 0,5м, тъй пише на етикета, мога да кача снимка, ако искаш
                        Добро предложение, мерси. До момента намерих кабел с минимална дължина 0.8м., оказа се, че кабели 0.2-0.3 м. не намирам. Нека да потърся още няколко дена, ако намеря-няма нужда да те занимавам да го пращаш до София. А ако не намеря-ще се възползвам от предложението ти.

                        Коментар

                        Working...
                        X