Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колеги да ви питам нещо .....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колеги да ви питам нещо .....

    Някои знае ли дали е разрешено смяната на изгоряла крушка например когато ни спрат полицаите че немога да намеря в закона за движение по пътищата дали е разрешено или не Благодаря педварително

    #2
    кола

    Не знам законно ли е и дали пак няма да те глобят ама като са ме спирали и не е светила някоя крушка и си е оправя не протестират повече Може да ти кажат че колата е неизправна Единствено ако въобще ако не са пуснати фаровете /са сега нали е задължително /Нали и трябва да се носят от всички видове по една крушка
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      ако имаш крушка в теб и я смениш не могат да те пипнат
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Колега , аз мога да кажа какво ми се случи на 7ми вечерта около 23 ч. Тръгвам да се прибирам към къщи ама гледам дясната крушка на фара не свети . Викам си аре сега близо съм няма да има полиция . Стигам кръговото на Надежда и с много газ взимам наклона,и в тоя момент ги видях - доброто и лошото ченге. Спря ме доброто ченге , претърча 2 ленти за да ми пусне палката . Отбих спрях , поиска ми документите и на бързо ми каза защо ме спира . Аз предложих да сменя крушката , 2рото (лошото) ченге каза че сега не е момента да си ремонтирам колата . В крайна сметка с лошото ченге отигохме до патрулката където набързо ми написа фишчето за 30 лева . По живо по здраво , кой от каде е - попитах го дали ше ме глобяват пак , той каза вече си санкциониран . Аз си бях виновен признавам.Днес отидох до най-близкия ми клон на известна банка и си внесох 30те лева . :D Е още вчера сутринта си купих Osram Night Breaker Plus . Преди това бях с някакви евтини , евтиното винаги излиза скъпо :D
        Fiat Bravo 103 1996

        Коментар


          #5
          Имаш ли крушка си в правото си да я смениш и нищо не може да ти каже, това е нещо което може да изгори по всяко време. Имал съм няколко разправий с катаджий и винаги аз съм си държал на правата.Друг е въпроса ако нямаш резервна, отнасяш си глобата. Преди три години ме спря патрул в Унгария, човека нещо ми говореше но аз като типичен кретен нищо не разбирах. След 10 мин полицая явно рабра че с мен няма да се разбере и ме накара да изляза, човека пусна дълги и изненада единия не светеше. Накара ме да карам по тях до една бензиностанция и от там си купих крушки, накрая ми светеше с фенера докато си я меня. Пожела ми приятен път, аз му теглих една заради цената дето платих и така се прибрах.
          Ex: Alfa Romeo 156 1.8ТS
          Ex: Fiat Bravo 1.4 12V 80 к.с.

          Коментар


            #6
            На мене мн пати ми се случва да неми свети левия фар ама с едно потупване светва :Д и преди 1 седмица ме спряха викат ела да видиш за какво те спряхме ударих фара светна и имаше ае карай ,преди малко същата случка но ми казаха да си отстраня повредата да не е така да се оправя с удар че сами били прощава ли бля бля и аз с голямата си уста еми аз винаги съм изряден и имаше цялостна проверка :Д но аз съм си редовен и мие кеф да се дразня с тях и затова реших да потърся в правилника дали е възможна поправка на неизправност при положение че имаш резервна част Също така един фр мн пъти му писаха но фишове заради фар при положение че има резервна крушка и докато каза на полицая ще я сменя той каза нямаш право ще ти пишем фиш ... и така няколко пъти за месец

            Коментар


              #7
              Ще ми е интересно смяната на крушка на фар на стило пред полицаи. Особенно левият фар ...
              Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
              Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
              Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

              Коментар


                #8
                dimitrof9009 написа:
                Колега , аз мога да кажа какво ми се случи на 7ми вечерта около 23 ч. Тръгвам да се прибирам към къщи ама гледам дясната крушка на фара не свети . Викам си аре сега близо съм няма да има полиция . Стигам кръговото на Надежда и с много газ взимам наклона,и в тоя момент ги видях - доброто и лошото ченге. Спря ме доброто ченге , претърча 2 ленти за да ми пусне палката . Отбих спрях , поиска ми документите и на бързо ми каза защо ме спира . Аз предложих да сменя крушката , 2рото (лошото) ченге каза че сега не е момента да си ремонтирам колата . В крайна сметка с лошото ченге отигохме до патрулката където набързо ми написа фишчето за 30 лева . По живо по здраво , кой от каде е - попитах го дали ше ме глобяват пак , той каза вече си санкциониран . Аз си бях виновен признавам.Днес отидох до най-близкия ми клон на известна банка и си внесох 30те лева . :D Е още вчера сутринта си купих Osram Night Breaker Plus . Преди това бях с някакви евтини , евтиното винаги излиза скъпо :D
                прекарали са те
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  Sev написа:
                  dimitrof9009 написа:
                  Колега , аз мога да кажа какво ми се случи на 7ми вечерта около 23 ч. Тръгвам да се прибирам към къщи ама гледам дясната крушка на фара не свети . Викам си аре сега близо съм няма да има полиция . Стигам кръговото на Надежда и с много газ взимам наклона,и в тоя момент ги видях - доброто и лошото ченге. Спря ме доброто ченге , претърча 2 ленти за да ми пусне палката . Отбих спрях , поиска ми документите и на бързо ми каза защо ме спира . Аз предложих да сменя крушката , 2рото (лошото) ченге каза че сега не е момента да си ремонтирам колата . В крайна сметка с лошото ченге отигохме до патрулката където набързо ми написа фишчето за 30 лева . По живо по здраво , кой от каде е - попитах го дали ше ме глобяват пак , той каза вече си санкциониран . Аз си бях виновен признавам.Днес отидох до най-близкия ми клон на известна банка и си внесох 30те лева . :D Е още вчера сутринта си купих Osram Night Breaker Plus . Преди това бях с някакви евтини , евтиното винаги излиза скъпо :D
                  прекарали са те
                  Е какво трябваше да направя колега , нямам представа какво трябваше да направя за да се размина , при положение че нямах крушки и при положение че ме хванаха в нарушение и с почукване на стъклото фара нямаше да светне . П.С. във фиша той написа алинеите и точките ппо които ми налага глоба с фиш и в ЗЗДП бяха - технически неизправно МПС застрашаващо участниците в движението ....
                  Fiat Bravo 103 1996

                  Коментар


                    #10
                    Преди години на Чибурашка омах нагоряла клема на левия фар и гаснеше от време на време късия. Бяха ме спирали веднъж на околомръсното, не светел фара... НАбързо му казах, че съм сменял крушки днес и докат се усети отворих капака и натиснах клемата да светне фара. Дадоха ми документите без думичка, казаха лека вечер и си ме пуснаха... Зависи на кой попаднеш май наистина

                    Коментар


                      #11
                      е това че си нямал крушка е друг въпросзащото беше почнал с това - "ще я сменя"...аз го разбирам че си имал
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        Явно е често срещано - при мен десният стоп се оправя с потупване :D Какво е техническото обяснение за това? Италианският произход?
                        Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                        ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                        Коментар


                          #13
                          dikanio написа:
                          Явно е често срещано - при мен десният стоп се оправя с потупване :D Какво е техническото обяснение за това? Италианският произход?
                          При мен е десния габарит...и вероятно обяснението е това - произхода. :D

                          Коментар


                            #14
                            Прекарали са те. Преди две години, пак зимата, по сред бял ден ме спряха, и вика левият фар не ти свети. Наистина не знаех, че е изгоряла крушката. Извадих резервната, смених я, и по живо по здраво. Още си спомням думите му: резервна имаш ли?п.п. са видях че си нямал крушка, лошо.
                            00' Bravo 105 JTD

                            Коментар


                              #15
                              Абе май всичко зависи от това колко им се ядат дюнери (колко са гладни) на полицаите . :D
                              Fiat Bravo 103 1996

                              Коментар

                              Working...
                              X