Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дайте съвети - сигурна и удобна семейна кола.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Идеята за ван си е тяхна защото изглежда по-сигурна и по-масивна. Не че имат толкова багаж за товарене. Най-често пътуват трима - с брат ми ама той си е голям вече и след някоя и друга годинка ще остава да си води гаджетата Варианта с 2 врати е отписан като неудобен. Аз лично ги разбирам да тикнеш 1-2 сака отзад си е гъзурчене. Аз примерно бих направил компромис евентаулно защото това БМВ си е красиво, но те - едва ли. Комбитата по принцип също минават за грозни Благодаря ти, Руди

    Коментар


      #47
      CHILIEV, нищо лично, ама и ти не знаеш кво искаш и кво търсиш май май....
      Fiat Punto 1.1-Синята птица
      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

      Коментар


        #48
        БМВ сигурен автомобил - Yellow_Flash_Colorz_PDT_05??? Едва ли има по-несигурен , особено зимата...особено с това задно..
        ex-Punto 1.9JTD

        Коментар


          #49
          tattoos написа:
          БМВ сигурен автомобил - Yellow_Flash_Colorz_PDT_05??? Едва ли има по-несигурен , особено зимата...особено с това задно..
          Ти ми дай едно 330xd пък нека е несигурно !
          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

          Коментар


            #50
            tattoos написа:
            БМВ сигурен автомобил - Yellow_Flash_Colorz_PDT_05??? Едва ли има по-несигурен , особено зимата...особено с това задно..
            Майтапа настрана - имахме 520i дълги години - класика - 6 цилиндъра, лека задница, тежка предница. С летни или "всесезонки" наистина няма шанс зимата, но с Гиславед и Нокиан смея да твърдя, че няма никакви проблеми върху сняг и поледици стига да се кара разумно, карал съм го по планински пътища през нощта и не съм имал проблеми. Всичко опира до това колко е стиснат човек за гуми, а не е проблема в колата.
            Fiat Coupe 1.8

            Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

            Коментар


              #51
              tattoos написа:
              БМВ сигурен автомобил - Yellow_Flash_Colorz_PDT_05??? Едва ли има по-несигурен , особено зимата...особено с това задно..
              Ама ти карал ли си? Или като в оня виц: -Знаеш ли кое е най-вкусното?-Да, топъл хляб и сирене!-Ама ти ял ли си?-Не, бе, бате гледал кат` ядат. :DТолкова е субективен избора на кола, че едва ли ще открием перфектния семеен автомобил, в поредната подобна тема.

              Коментар


                #52
                Re: Дайте съвети - сигурна и удобна семейна кола.

                Nino, 1-во: сравняваш автомобили от различни класове... 2-ро: амортисьора на Волво с ел.регулиране наистина е над 1000лв, но повечето S60 и V70 са без такова и той струва около 120лв... А ако колегата иска кола, на която смяната на амортисьора да му струва 60лв с труда трябва да се ориентира към 20-годишен Опел или ФВ, но той не е споменавал нищо такова... И накрая, но не на последно място Аз изразих мнението, че от трите алтернативи бих заложил на Волвото, защото е най - сигурно от трите... нали все пак се търси сигурност...А вановете, независимо дали японски или европейски, са всичко друго, но не и сигурни... Това, че във вана стоиш малко по - нависочко и това ти създава усещане за сигурност, не означава, че наистина е така... Най - малкото на вана центъра на тежестта е по - високо...Волво означава СИГУРНОСТ още от 40-те години на миналия век, лично аз мисля, че ако има автомобил, който може изобщо да се сравнява с Волво по сигурност, то това е вездесъщия Mercedes-Benz...Виждал съм преди 5-6 години катастрофа с Волво... Шофьорът(сам) беше заспал на волана и автомобила беше напуснал пътния участък с висока скорост... Много търкаляне беше паднало, отвън се познаваше само цвета на автомобила, но нищо друго... Отвътре НИЩО не беше трепнало, освен отворените ербегове... Водача беше невредим... Не зная, може и да е случайност, но факта, че всичко вътре беше като на нов автомобил ми направи много силно впечатление.До колегата tattoos: Точно петака 2,5 ТДИ е най - калпавия мотор на Ауди от тези години... Няма да разтягам локуми, само напиши "2,5 tdi ael проблем" и ще видиш колко "доволни" собственици на автомобили с този прекрасен мотор има. Виж 1,9 TDI 1Z е друга бира... 1Z на Audi и 601.912 на Mercedes са достойни да се нарекат "вечни"...Колегата, щом вашите разполагат с 10-ина хилки, бих дал като идея да погледнат и Toyota Avensis D4D.
                M-Benz E 250 TD 150hp
                M-Benz 200d 75 hp
                Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                Коментар


                  #53
                  donnna написа:
                  CHILIEV, нищо лично, ама и ти не знаеш кво искаш и кво търсиш май май....
                  Търси се точно автомобила от заглавието. Ти като си търсиш кола не се ли оглеждаш? Не събираш ли мнения? Това, че бюджета не е от най-малките, няма значение дали е бензин или дизел, няма значение дали е ван, комби, седан или хеч, няма пристрастия към марка отваря много възможности. Не е ли така?Важно е да е сигурен, да не е с 2 врати и да не прилича на кошница. Доста модели отговарят на това. Малко по малко се разбира кои модели какво обслужване очакват и т.н.Обслужването е решаващо до там да не е мега фрапиращо. В смисъл, че един амортесьор да е 1000лв си е фрапиращо, 120лв си се ядва за този клас. Много важно уточнение, msotiroff. Волвото е обратно в играта. Авенсиса също е вътре по мое предложение още в началото, че с тея ванове... естествено не новия, а по-стария, че новите започват от 10-12к

                  Коментар


                    #54
                    CHILIEV написа:
                    donnna написа:
                    CHILIEV, нищо лично, ама и ти не знаеш кво искаш и кво търсиш май май....
                    Търси се точно автомобила от заглавието. Ти като си търсиш кола не се ли оглеждаш? Не събираш ли мнения?
                    аз търсих Либра SW... 3 месеца търсих Либра SW...след 3 месеца намерих Либра SW... е, не беше 1.9, а 2.4 ЖТД, ама сега като я карам се усмихвам по-широко....
                    Fiat Punto 1.1-Синята птица
                    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                    Коментар


                      #55
                      Тоно за това писах "няма пристрастия към марка " камо ли към модела Дори и аз като си търсих кола миналата година не бях предубеден. Даже беше много случайно, че взех италианка.

                      Коментар


                        #56
                        Re: Дайте съвети - сигурна и удобна семейна кола.

                        msotiroff написа:
                        Nino,....
                        Може и така да е... но аре стига го близахте това МИНАЛО... "традициите не са това което бяха...", то и баба навремето беше млада... в частност и аз! Изказвам мнение за изчанчената поддръжка на една марка и говоря с факти, вярно на модел 2003-2004 година.В автомобилостроенето всичко се разми в оцеляването на пазара и в момента да се робува на марка е почти смешно.Поствал съм една диаграма преди време , кой на кого принадлежи, но и тя едва ли е актуална.Моят автомобил е най-красноречивото доказателство на това.ФИАТ СЕДИЧИ и СУЗУКИ SX-4.Два абсолютно идентичти автомобила, за радост на притежателите, взели почти най-доброто от двете марки.JAPAN ФЕНОВЕТЕ ще ти кажат едно, ние FIAT ФЕНОВЕТЕ, съвсем друго.Така, че една така поставена тема възприемам повече като ЛАКАРДИЯ, отколкото като нещо по-сериозно.За съжаление всичко е въпрос на пари и търсенето на кола от по-висок клас, при ограничен сравнително бюджет, може да донесе не дотам приятни емоции в бъдеще...Сериозно бих посъветвал постналия темата да посъберат още малко пари и да търсят кола върнат лизинг, да не взимат кола "НОВ ВНОС".... какъв АБСУРД носи само този автоджамбазки ЖАРГОН.... нещо като ДЪРВЕНО ЖЕЛЯЗО или БУЛКА НА 50-60 години...! В момента има доста приемливи предложения по дворищата на основните вносители.Ето и сайтовете на повечето... аре, УСПЕХ!!!!http://www.svab.bg/Frame_BG/Members.htm#
                        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                        Коментар


                          #57
                          Още една идея с много екстри за сигурност.http://www.cars.bg/u491095 - 1,4 ihttp://www.cars.bg/u450118 - 1,4 TDIhttp://www.cars.bg/u498180 - 1,6 FSIИ на ръба на бюджета, но 2005г.:http://www.cars.bg/u507068 - 2,0 HDIhttp://www.cars.bg/u472438 - 1,6 HDI

                          Коментар


                            #58
                            Re: Дайте съвети - сигурна и удобна семейна кола.

                            msotiroff написа:
                            До колегата tattoos: Точно петака 2,5 ТДИ е най - калпавия мотор на Ауди от тези години... Няма да разтягам локуми, само напиши "2,5 tdi ael проблем" и ще видиш колко "доволни" собственици на автомобили с този прекрасен мотор има. Виж 1,9 TDI 1Z е друга бира... 1Z на Audi и 601.912 на Mercedes са достойни да се нарекат "вечни"...
                            Колега 5 цилиндровия AEL 2.5TDI 140 к.с. е супер здрав мотор и единствения проблем от който му се случва да страда е демпферна шайба. По форумите наистина пишат за 2.5, че е проблемен , но става въпрос за следващия шестцилиндров 2.5 AFB,AKN или по-скоро поколението 97-2001. Имал съм и двата , като стария дава по-добър разход и е много по-надежден, въпреки, че не е с VTG турбо. В момента карам 2ро А6/100 2.6 quattro. В общи линии съм доста запознат с тези модели и мотори от собствен опит , а и не само.Имам и Пунто като бекъп, което мисля да изтормозя до към 150 к.с. с една турбинка от Стило, какъвто Фиат търсех по принцип...
                            =Rudi= написа:
                            tattoos написа:
                            БМВ сигурен автомобил - Yellow_Flash_Colorz_PDT_05??? Едва ли има по-несигурен , особено зимата...особено с това задно..
                            Ама ти карал ли си? Или като в оня виц: Толкова е субективен избора на кола, че едва ли ще открием перфектния семеен автомобил, в поредната подобна тема.
                            Колега, списъка с колите които съм имал е доста дълъг , като за бавареца 520, жена ми се изказа, че е кола, която само ръмжи, а не върви... За коли , които не съм карал , давам мнение само за дизайна и като предположение...иначе гледам да се качвам в почти всичко , което се кара, защото съм леко пристастен на тази тема... Аз не знам, колко от хората тук са карали 4Х4 автомобил, но това перфектния автомобил за БГ.
                            ex-Punto 1.9JTD

                            Коментар


                              #59
                              Колега, един съвет от мен - преди да решиш да купуваш каквото и да е, първо влез в съответния форум и там ще видиш истината за всеки конкретен модел. Аз в стремежа си да бъда обективен постъпих така, понеже останах без Либра-та си и реших да не слугувам на предразсъдъци, но... направо изтръпнах четейки другите форуми. Реших да порзгледам каква е ситуацията с БМВ Е46, Тойота Авенсис, Мазда 6 и Хонда Акорд - все дизелови варианти, понеже съм ги заглеждал по автокъщите и не изглеждат зле. Но след подробно разравяне из съответните форуми стигнах до извода, че за момента Либра-та няма алтернатива като съотношение цена-качество-комфорт-поддръжка-разход-сигурност. А и все пак за мен това си беше един модел който не може да ме изненада с нищо като проблеми и обслужване. Успех с избора!
                              Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                              Коментар


                                #60
                                CHILIEV написа:
                                ...Ти като си търсиш кола не се ли оглеждаш? Не събираш ли мнения?
                                Не!Само веднъж послушах хорските мнения и тези от форумите - вместо мечтаната Капа си взех Дедра, и 4 години горещо съжалявах.Не че Дедрата ми е правила проблеми, съвсем не, но сега, като вече имам Капа, знам колко съм изпуснал.Ако почна да събирам мнения - колкото хора, толкова и мнения.Щом ти си натоварен с избора на кола за вашите - избери тази, която на теб ти харесва и не слушай НИКОЙ!!!!Иначе ще съжаляваш и хората ще са ти виновни.

                                Коментар

                                Working...
                                X