Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дайте съвети - сигурна и удобна семейна кола.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Re: Дайте съвети - сигурна и удобна семейна кола.

    msotiroff написа:
    CHILIEV написа:
    Аз си мисля за Volvo S60 - нещо за него ?
    Волвото е най - добрия от трите варианта, които си дал, само че трябва да търсиш D5 мотора, защото посоченото от теб е с 2,5TDI на Ауди, а това не е двигател с който инголщадци се гордеят.Аз бих заложил на подобно V70, само че и това е с 2,5 ТДИ...
    Ужасяващи цифри за поддръжка, имаме ги четири служебни - S-80.Един брой амортесьор-1600лв, ако искаш ще ти сканирам фактурки от Карл-ХАЙНЦ-МОТОПФОЕТО! След скъсан ангренажен ремък на мотора D5 (беше сменяван в техния сервиз и не беше минал много километри), ремонта беше "САМО" 12 000.(ДВАНАДЕСЕТ ХИЛЯДИ ЛЕВА). Бягай много далеч от това!!!Добър (според мен) /бюджетен вариант е ОПЕЛ-КОМБО, ОПЕЛ-ЗЕФИРА, SUBARU OUTBACK. Ако същият (бюджета) ,разполага с повечко пари и е само за вашите, автомобилът в подписа ми.4.5 години го търкалям и досега ми е дефектирала само една лампичка на осветлението в купето.Гледам, че ги има в "мобилето"-бензинови, за около 14-15 хил.лв вече.Разходите за поддръжка са поносими.Успех!
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #32
      Абсолютно, забравих и аз да напиша, че при Волво подръжката не е за всеки...Цените на повечето части изправят косите...Имах Ягуар X-type и в Мото-Пфое амортисьорите му бяха по-евтини от на Волво...
      ex-Punto 1.9JTD

      Коментар


        #33
        Re: Дайте съвети - сигурна и удобна семейна кола.

        Nino написа:
        Ужасяващи цифри за поддръжка, имаме ги четири служебни - S-80.Един брой амортесьор-1600лв, ако искаш ще ти сканирам фактурки от Карл-ХАЙНЦ-МОТОПФОЕТО! След скъсан ангренажен ремък на мотора D5 (беше сменяван в техния сервиз и не беше минал много километри), ремонта беше "САМО" 12 000.(ДВАНАДЕСЕТ ХИЛЯДИ ЛЕВА). Бягай много далеч от това!!!
        Колега, ти направо ме застреля Поддръжката на японките и тя ли е толкова жестока?Бюджета е до около 10к с регистрации и т.н. Примерно до 8.000 - 8.500 за автомобила.Година няма като изискване.Ще разгледам отзивите за Мазда Премаси и Ауди А6, мерси За ситриен-а Ц5 нищо не казахте?

        Коментар


          #34
          Разгледай и предложенията за Зафира. Доста хора познавам с такива коли, никой не е казал лошо за тях. Добри мотори, просторно купе, евтина поддръжка. И като оборудване са добри.Мой познат кара една такава 1,8 4х4 и за 3 години съм му сменял накладки, масло и биалетки. Като я взе, правихме ходова част. Само мотора да е поне 1.8, че 1.6 е хем слаб, хем масларник.
          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

          Коментар


            #35
            Има си Ситроен форум евентуално.Сестра ми имаше такъв, но автоматик комби. Много трудно се продава после.Вози като лодка. Не е екстремно скъп за подръжка (въпреки Хидро активното окачване).Преди да я купиш един преглед в Ситроен сервиза, за да ти кажат дереджето в момента (почти 100 лв. за преглед).Ето няколко по-свежи оферти:http://www.stock-center.bg/index.php?type=cars&id=520 Октавиаhttp://www.stock-center.bg/index.php...rch=1&offset=0 Вектра http://www.stock-center.bg/index.php...rch=1&offset=0 астра
            F31 BMW 320d

            Коментар


              #36
              Re: Дайте съвети - сигурна и удобна семейна кола.

              CHILIEV написа:
              Колега, ти направо ме застреля Поддръжката на японките и тя ли е толкова жестока?Бюджета е до около 10к с регистрации и т.н. Примерно до 8.000 - 8.500 за автомобила.Година няма като изискване.Ще разгледам отзивите за Мазда Премаси и Ауди А6, мерси За ситриен-а Ц5 нищо не казахте?
              Не аз, безумците и обезкоствачите от ФОРД-МОТОПФОЕ...Апропо, маздата не беше ли и тя марка на ФОРД ? Колегата ми си взе миналия месец SUBARU OUTBACK, пълно обслужване вкл.и маслото на автоматика и накладки, около 600лв.Това относно поддръжката на японките е мит.
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #37
                Не е точно мит. Пробвай с по специализирани неща. Например маркуч за двигателя на Мазда Демио - над 600лв. и няма алтернатива. Виж дискове и накладки на цени народни.
                F31 BMW 320d

                Коментар


                  #38
                  Колега, Щях да ти предлагам, много често пренебрегвания мой фаворит за семейна кола, VW Touran с който и да е дизелов двигател, ама с това ограничение в бюджета си отпада автоматично.Все пак, ако имаш възможност пробвай някой екземпляр.
                  Lupo - The Monster
                  Е83 3D

                  Коментар


                    #39
                    Тurbodieselcomby написа:
                    Не е точно мит. Пробвай с по специализирани неща. Например маркуч за двигателя на Мазда Демио - над 600лв. и няма алтернатива. Виж дискове и накладки на цени народни.
                    Преди месец-два проверявах за специализиран маркуч на ПУНТО-1 бензин, не помня какъв точно..май беше свързан нещо с въздуха, имаше отвори за датчици. Отговориха ми на 280 лева... Предложих на засегнатите, "бишоп" за 8 лева ролката....
                    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                    Коментар


                      #40
                      Re: Дайте съвети - сигурна и удобна семейна кола.

                      CHILIEV написа:
                      Поддръжката на японките и тя ли е толкова жестока?Бюджета е до около 10к с регистрации и т.н. Примерно до 8.000 - 8.500 за автомобила.Година няма като изискване.Ще разгледам отзивите за Мазда Премаси и Ауди А6, мерси
                      А6 забрави, за този бюджет... няма на какво да попаднеш читаво, освен ако не намериш някое супер запазено А6/100 модела 94-97 с 2.5 ТДИ. Имам 70 000км на следващото от 97ма нататък с шестцилиндровия 2.5 и не бих казал, че това е автомобила , който се търси в случая. Почти всичко на пазара е на половин милион км и е с 2.5 ТДИ . Пасата , който имам предвид е със същото окачване като на А6 и А8...перфектно влиза и в този бюджет. Просто за тези пари , по-добър и доказано здрав и евтин за подръжка автомобил не можеш да намериш. http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...334&f1=details
                      ex-Punto 1.9JTD

                      Коментар


                        #41
                        Жоро, не обърнах внимание до колко пари иде реч, ама като искаш сигурност(защото фактите говорят) защо не се качиш на едно такова :http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...226&f1=details Или на седана :http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...548&f1=details

                        Коментар


                          #42
                          Re: Дайте съвети - сигурна и удобна семейна кола.

                          CHILIEV написа:
                          За ситриен-а Ц5 нищо не казахте?
                          Един колега от София продава точно такъв ситроен, със същия двигател и същото ниво на оборудване. Преди седмица ми го предложи, а за цената каза: "6000-7000, не съм мислил сериозно, но няма да е повече". Ако искаш, ще те свържа с него.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #43
                            Аз бих попитал първо на какви години са родителите ,че има разлика дали колата е до 100 коня или над 150.За хора от моята категория около 60 и повече години е важно конете да са по малко .Така си мисля аз имайки в предвид, че когато съм със КИАта която е 83 коня карам много по спокойно, а когато карам Стилото от 115 коня съм на тръни, защото се изстрелва за секунди и си изисква пълно съсредоточаване на пътя.
                            Фиат Панда 1.2 2006година
                            Синджира си идва ,а козата я няма...

                            Коментар


                              #44
                              Ще разгледам Зафира и Пасат. Новата Вектра може би баща ми няма да я хареса Виж Subaru-to вероятно ще стане претендент в списъка.Както и Пасат-а. Нашите сега си карат Кордоба 1.6 TDI май мотора е същия.Димо, тя не е за мен, а за нашите - ще си сменят колата и нали знаеш как е п.п. Сааб не фалираха ли ? Благодаря, Венко, ще го имам предвид. Засега само свиваме кръга от модели. Ще видим какво ще кажат те в крайна сметка. Вероятно от предложените от мен ще отпаднат част и ще е по-лесно. едит: Коцев, баща ми иска нещо под 100 коня, но е малко на кантар. За дълъг път е по-добре малко повече кончета, може би 130-140. Като решиш да изпревариш да изпревариш, а не да се засилваш от 5 завоя по-назад. По-мощната кола се кара по-комфортно и по-удобно. Аз с Алфата например се родих за трасето София-Варна, като реша да си се прибирам, в сравнение с Типо-то. Пак си карам в ограниченията, но си е друго.

                              Коментар


                                #45
                                Колега Чилиев, и аз да си напиша мнението. Прочетох, че варианта с две врати отпада. Според мен, ако повечето време пътуват само двамата, кола с 2/3 врати не е толкова невъзможно предложение. Трябва ли им, наистина, ван или комби? Колко багаж взимат при пътуване? http://www.cars.bg/u433415 - ASC-блокаж, тракшън контрол-система против поднасяне, 6бр. air bagshttp://www.cars.bg/u350937Едната кола, в службата ни, е такова БМВ-1,6 бензин. Возията е приятна - стегната, но не прекалено. Седалките и облегалките се сгъват много лесно и се отваря достатъчно място за багаж. Проблемите, естествено, зависят от конкретния екземпляр, независимо от марка и модел. На други колеги, търсещи семейна кола, почти винаги съм предлагал Мазда Примаси, но си мисля, че за родителите ти семейната кола може и да е компактно БМВ.Естествено изборът си е ваш. Аз само исках да погледнеш и от друг ъгъл нещата и да прецениш.

                                Коментар

                                Working...
                                X