Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дайте съвети - сигурна и удобна семейна кола.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дайте съвети - сигурна и удобна семейна кола.

    Нашите са решили да си сменят колата и са си набелязали Mitsubishi Space star и Toyota Corolla verso , като вдъхващи по-голяма сигурност. Приемат се предложения за други марки и модели като:- не е задължително да е ван, само да не е с 2 врати;- за предпочитане дизел, но не задължително;- задължително възглавници, АБС, ЕСП и други системи за сигурност;Колата ще се използва за семейни разходки и екскурзии, като пак - не е задължително да е ван.Въпросите са:- от предложените горе модели кой бихте препоръчали и защо?- почти всеки модел си имат по-подходящи и по-неподходящи двигатели. Какво ще кажете за горните два модела - какъв обем, бензин, дизел...?- приблизително сравнение в парите за поддръжка и разход на гориво- какъв друг автомобил бихте препоръчали?Аз си мисля за Volvo S60 - нещо за него ?

    #2
    За мен фаворит за семейна кола е Опел Вектра комби след 2004 година и компромисен вариант Опел Астра комби, заради безбрежния багажник. Навярно няма коли с по-големи багажни отделения, а и новите Опели го докарват откъм визия.
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

    Коментар


      #3
      От тези трите мисля че по добрия вариант е королата /макар че имам познат който имаше доста проблеми с такава тойота дизел / мисля че мазда премаси е надежден автомобил пак ван ,иначе мазда 6 комби също не е лош вариант, но мисля че бензинови са по добрия вариант
      TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
      UNO 1.0 FIRE

      Коментар


        #4
        С двете ръце скачам за волвото...особено дизел...имаме семейни познати с такова със мисля всички екстри и е невероятна кола...и като возия и като всичко... Давам + и за корола версо...много ми напомня за опел зафира а от нея съм доста доволен...конкретно 1,8 150кс автоматик
        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

        Коментар


          #5
          Брат ми има Спейс Стар, който е на базата на лансър, 1,9 d1d, търпа здраво и при нормално каране пада до 5 на сто разход, за семейна кола става, особени проблеми не е имал със нея, обслужването е сравнително евтино, дизела е разлработка на Рено, згобката е холадска, като на мен лично ми по харесва от зафира сценик и дино - по е удобна от сценика със неговия висок под във купето и згънати крака при коленете, зафирата ми предубеден съм към оРел, а диното нещо не ме грабна във интериора /някакви гадни мрежи на вратата вмести джоб/
          ...хладилник, карам хладилник...

          Коментар


            #6
            аз съм с две ръце за версото, страхотен автомобил карал съм няколко пъти и все пак избираите по запазения екземпляр а волвото си е доста тежкарско с тези 150 коня, по скоро бих го определил като пичеловка него

            Коментар


              #7
              А като сигурност и екстри? Разлика в цените за поддръжка?Опела по принцип е изключен от класацията. Не знам дали може да се мери по комфорт, сигурност и екстри с горните... греша ли?

              Коментар


                #8
                направо го махай тоя опел, изобщо няма място за сравнение според мен за обслужванията и частите може да си свериш часовника в сайта на евро07 въпреки че от там не е никак желателно да се пазарува, но да придобиеш представа за цените на частите долу горе става а пък труда вече както се уредиш

                Коментар


                  #9
                  кола

                  Не знам до колко ти се мисли за семейна кола На нас 3 ма с газ и ПУНТОТО ни стига .Товарим всичко което ни е нужно а пътуваме наистина много и всякъде имах преди и комби е вярно на бебето количката е слагах без да е разгблоявам ама това до време.
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    Королата или Волвото....
                    Alfa 156 2.0 TS
                    Alfa 156 20VTurbo
                    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                    Locost TF1 3.0V6

                    Коментар


                      #11
                      Колега с такава Корола версо дизел сам пътувал 2 пъти до германия+в бг около 2000км и мога да ти кажа че колата е желязна. Един приятел има такава корола и за 120 000 само масло е сменил и ремък 1 път нищо друго. Комфортно вози, смесен разход е към 6.5-7 абе надежден автомобил.
                      Fiat PUNTO 1,9jtd+remap

                      Коментар


                        #12
                        Боже боже, гледам и не вярвам на очите си....Господин Жоро... Как си , как я караш?Имам приятел с по-новата корола версо и да ти кажа чесно никак не е лоша, доста удобна и широка отвътре.Най добре е да се качиш да покараш посочените от теб автомобили, и който ти хареса него да взимат.

                        Коментар


                          #13
                          Re: Дайте съвети - сигурна и удобна семейна кола.

                          Разгледай тази http://www.cars.bg/u462373Железни са, а и комфорта е на високо ниво!
                          Fiat Marea 1.9 JTD

                          Коментар


                            #14
                            Чилиев, семейна кола за 2-ма или за 4-ма ?!Питам не за друго, а защото на мой близък родителите се разпукват от екскурзии по цяла България, а и извън нея в съседните държави, пък до сега нито веднъж не съм чул да се оплакват от ’CL 500’ Това в кръга на шегата, разбира се Аз съм на мнение, че ВАН или КОМБИ е нужен само ако се превозва повече багаж.При всички останали случаи една лимузина от горен (умишлено не казвам висок) клас е напълно достатъчна.В духа на форума и страстта към италианските автомобили, САМО КАТО ПРИМЕР ще дам ’Алфа 156’ или ’Ланчия Либра’ - нещо такова ще свърши идеална работа Ако държите на ВАН може да погледнеш и ’Нисан Алмера Тино’, само гледай да е с японска моторетка, че тия френските....Аз съм на мнение, че ’Волво’ си е ’Форд’ със скъпи части и не ти го препоръчвам.От ’Спейс Стар’ ми се драйфа, само като го погледна.А на ’Корола’-та дето си посочил ми се струва, че волана е претапициран Защо не огледаш новата ’Зафира’, ’Улис’/’Федра’/’Ц8’/’806’ ?Държиш на японска кола?

                            Коментар


                              #15
                              Re: Дайте съвети - сигурна и удобна семейна кола.

                              CHILIEV написа:
                              Аз си мисля за Volvo S60 - нещо за него ?
                              Волвото е най - добрия от трите варианта, които си дал, само че трябва да търсиш D5 мотора, защото посоченото от теб е с 2,5TDI на Ауди, а това не е двигател с който инголщадци се гордеят.Аз бих заложил на подобно V70, само че и това е с 2,5 ТДИ...
                              M-Benz E 250 TD 150hp
                              M-Benz 200d 75 hp
                              Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                              Коментар

                              Working...
                              X