Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Митрополит Кирил, Линкълн и клюкарската жилка на българина.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Митрополит Кирил, Линкълн и клюкарската жилка на българина.

    В последните часове се убеждавам, че сме мноооого зле българите!http://www.btv.bg/bg/news/bulgaria/s...Толкова първосигнална реакция, особено от водещи медии и техните журналисти не съм очаквал. Всичко е пожълтяло и се е превърнало в клюкарница. В желанието си да покажат кой първи е съобщил новината и кой колко повече информация за автомобила може да даде, се получи рекламна кампания.Свалям шапка на този, който се е сетил да дари/даде/предостави за ползване колата. Ако е служител на фирмата направо си заслужи една такава за коледен подарък!За по-малко от 24 часа получи такава реклама от телевизиите и вестниците, че стойността на автомобила е направо смешна в сравнение със сумата, която би трябвало да плати фирмата, за да получи същият медиен интерес.
    Няма начин да няма начин!

    #2
    Сутринта като гледах по БТВ-то направо ми се догади...
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      И то за някакви си жалки 36 000$. То да бяха 360 000...
      Peugeot 301
      Punto 1.9 JTD - на жената

      Коментар


        #4
        Добре де, а то нормално ли е при състоянието на църквите и изобщо на всички църковни имоти владиката да кара такава кола?Или другите - дето се яхат на С класи и т.н. ?Въпроса е морален, и много правилно медиите според мен реагират, макар и не в правилната посока.А друг е въпроса че т.нар. ’фирма’, ’предоставила’ Линкълна си е живо измиване на очите...Кражбите в църквата могат да докарат световъртеж от завист на всеки уважаващ себе си ДДС-ар...Така че - айде да не ги оправдаваме.
        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

        Коментар


          #5
          Хм..., да се дарява на един от най-едрите земевладелци в България е малко странно...
          Stop giving directions, just say "Follow me."
          Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
          Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

          Коментар


            #6
            Те хубаво 36 000 долара,ама да не забравяме ,че цената е за базов модел.С екстрите един господ знае колко излиза.Ще помоля само някой дето разбира от езици и термини да ми преведе колко и е разхода на гориво.
            Lincoln MKZ is powered by a 263-hp 3.5L Duratec® 24V V6. This engine generates smooth and responsive performance while achieving excellent fuel efficiency.* The 6-speed SelectShift(TM) Automatic(TM) transmission is designed with a wide range of gear ratios for low-speed acceleration and excellent fuel economy. It also has a manual mode that lets you shift the gears like a manual, but without the clutch, for that added performance feel. *2011 EPA-estimated 18 city/27 highway/21 combined mpg, FWD.
            http://www.lincoln.com/cars/mkz/features/#page=Feature1
            FIAT FORUM BULGARIA
            Ракията е над политиката

            Видео от Италфест 2011

            Коментар


              #7
              Туй значи, Краси, че градско с един галон (3.7 литра) изминава 18 мили (29 km), на магистрала с един галон изминава 27 мили (43.5 км) и на смесено - 21 мили (33.8 км)... или обърнато в наши мерни единици:градско гори: 12.7 л/100 кмна магистрала: 8.5 л / 100 кмсмесено: 10.9 л / 100 кмАз друго си мисля...Виждал съм църквите в Гърция, дори и в най-забутаните села.Всички виждате и нашите...Виждал съм колата, в която се вози Вселенския патриарх Вартоломей в Цариград, както и микробусчето, с което пристигнаха гръцките митрополити на една служба във вселенската патриаршия...Коментарът е за вас, които сте християни.Аз не вярвам в подобни религии.Ето една църква в Гърция, в село с население 1500 човека т.е. съизмеримо с моето (и носещо същото име, между другото)...

              Коментар


                #8
                Незнам защо , но невярвам че тази кола е дадена току-така от дарител. А като слушах изказването на метрополита сутринта относно колата и нямам коментар.
                Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                Ex.Opel Astra

                Коментар


                  #9
                  Българската църква си живее на своя остров и разчита на бедните хора да пускат лептата си в кутиите й, докато най-безцеремонно и безпардонно се вози в скъпи коли, носи скъпи часовници и се тресе от скандали за земи пари. Манастирите са се превърнали в молове - ако имаш пари, може да се помолят за теб, ако нямаш - сори. Майка ми преди 2 години даде 5 лева, за да може попа да каже една молитва. Ходила съм в няколко манастира извън БГ, все православни, и такова тинтири-минтири няма. Всички са услихнати, а тук ако вида усмихнат свещенник, знаи някой му е бутнал пари - всички ходят с едни джуки напред, все едно иде второ пришествие. Много мои познати в Испания и Англия си отгледаха децата в църквата - ставят ги в местната църква, ако има някаква работа да вършат. Църквата им дава храни и дрехи. Ако имаш някакъв проблем, депресиран си или просто нещо не ти е кеф - винаги можеш да говориш с местния свещенник - не да му отидеш на крака, трябва само да му звъннеш, и той ще цъфне веднага щом може на вратата. А за тук не ми се говори - това върхът на наглостта. Били уморени... ако яде по-малко, спазва постите и свали дебелото си шкембе, може гърбът да спре да го боли. А цената е 36 000 в САЩ, докато дойде до тук.... ехееее.
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар


                    #10
                    Църквите ни са като магазини.Всичко с цена.Кръщавка-ХХлв.Венчавка-ХХлв.Опело-ХХлв.Търгашка история.
                    FIAT FORUM BULGARIA
                    Ракията е над политиката

                    Видео от Италфест 2011

                    Коментар


                      #11
                      http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=...?ересно?
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        #12
                        Малко ми е интересно тази кола да е 36000 долара в САЩ. Колко ли струват другите марки коли? 20 000, 25 000 долара
                        Фиат Панда 1.2 2006година
                        Синджира си идва ,а козата я няма...

                        Коментар


                          #13
                          Бас давам,че я е купил заради емблемата.
                          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                          Коментар


                            #14
                            коцев написа:
                            Малко ми е интересно тази кола да е 36000 долара в САЩ. Колко ли струват другите марки коли? 20 000, 25 000 долара
                            Да, един Мустанг Джи Ти например струва около 30 000 долара
                            BMW E90 320D
                            ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                            ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                            ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                            Коментар


                              #15
                              @Коцев: Да, колите в САЩ са много евтини. Почти наполовина, отколкото в Европа.Относно ценоразписите в църквите - само и единствено в България мжое да се види да се продават свещи в храма.Навсякъде където съм ходил, вкл и в българските църкви в Турция, свещите са оставени свободно да се вземат, а до тях - кутия за дарения. Можеш да пуснеш колкото ти е на сърце (или да не пуснеш).Свещениците са Свещеници. Няма да забравя как ни посрещна отец Алкесандър в Одрин... Почерпа ни чай, сладки, даде ни много ценни напътствия за Цариград (за там пътувахме)... прати един негов приятел да ни разведе из Одрин... А свещеника на нашата селска църква даже не съм го виждал. Всъщност видях го последно на венчавката ми, беше доста пийнал, да не казвам по0силна дума...

                              Коментар

                              Working...
                              X