Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Мареа за първа кола?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Мареа за първа кола?

    Здравейте. Може ли да ми кажете дали Мареата е добър избор за мен като за първа кола ?И ако не какво ми бихте препоръчали за 1ва кола?Бюджета ми се състои от 2000-3000 лева.Не ми трябва кола която да бяга много , трябва ми кола на която подръжката и е втина , да не гори много "но пък да не е и 1.1 двигател".А колкото до мареата, имам една на части , така че , ще имам от каде да вземам ако се счупи нещо.

    #2
    Re: Фиат Мареа за първа кола?

    SamyBG написа:
    Здравейте. Може ли да ми кажете дали Мареата е добър избор за мен като за първа кола ?
    . Да, Мареата е много добър избор за ТЕБ като за първа кола.

    Коментар


      #3
      Без да искам съм сложил "за мен"... няма смисъл да ми се дървиш... влязъл съм тука да питам един нормален въпрос ти се правиш на чок отворен с 1-2 лафа... ако искаш отговаряш на въпроса ако не , не пиши изобщо..

      Коментар


        #4
        Колега, не съм имал лично мареа но съм се возил малко в седан-а и да ти кажа в сравнение с купето ми направи впечатление, че има много готина возия и дори отзад е удобно за пътуване.Щом имаш една мара за части, почти няма какво да му мислиш. Какъв е двигателя на тази която имаш за части??? Ако е що годе читав и има какво да се ползва от него си потърси мареа седан ( освен ако не те кефи комби).Единственно ако е бензинов мотора да знаеш, че не са от най- икономичните. дори 1.4-1.6 си горят 8-10 в града( поне в София).

        Коментар


          #5
          Като за първа кола си вземи нещо евтино и малко за 1000 - 1500 и си изхарчи другите пари за нещо по-смислено. Като натрупаш някоя годинка опит, вземи си нещо по-голямо.
          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

          Коментар


            #6
            Мареата беше идеален избор за мен като първа кола....
            Alfa 156 2.0 TS
            Alfa 156 20VTurbo
            Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
            Locost TF1 3.0V6

            Коментар


              #7
              Фиат Мареа за първа кола?

              Аз на Ваше място бих си закупил защото :1. Имате една на части и ще си улесните много едно бъдещо обслужване ;2. Можете да разчитате на добри съвети на колеги от форумът , още повече че имате градски ( Дидо Любенов ) , който има познания явно.Успех !
              FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
              FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

              Коментар


                #8
                Не пишеш на колко години си, но ако си на толкова колкото предполагам - млад човек, то това е идеалният автомобил за теб. Ако искаш да не харчи много атмосферния дизел е подходящ, а ако е на бензин - АГУ ще те устрои. Всичко зависи от това как ще я експлоатираш, т.е. колко км на година мислиш че ще минаваш.Другите предимства за млад човек са:Голямо пространство за багаж - за преместване на квартира, прекарване на буркани и др. досадни дейности, няма грешка.Ако имаш приятелка/приятели, на морето въобще няма да те притесняват стандартните проблеми. Всеки плаж е твой, живот на чист въздух, можеш да си сложиш сгъваемите маса и столове, и палатката, и багажа, и пак ще има място.И да се ожениш пак ще ти върши чудесна работа, защото едно дете на 2-3 години има повече багаж от 2 жени!Ако се сдобиеш с имот - къща, апартамент, вила, то Мареята няма да те предаде. Цимент, лепило, теракот, фаянс и т.н. въобще не я впечетляват. Един приятел с Марея събра очите на работниците в един склад докато я товареше с материали за вилата си на село. На практика я построи с Мареяте.
                Няма начин да няма начин!

                Коментар


                  #9
                  Купи си купе-например моето.
                  FIAT BRAVO 1.6
                  FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                  LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                  Коментар


                    #10
                    nikolovvd написа:
                    Не пишеш на колко години си, но ако си на толкова колкото предполагам - млад човек, то това е идеалният автомобил за теб. Ако искаш да не харчи много атмосферния дизел е подходящ, а ако е на бензин - АГУ ще те устрои. Всичко зависи от това как ще я експлоатираш, т.е. колко км на година мислиш че ще минаваш.Другите предимства за млад човек са:Голямо пространство за багаж - за преместване на квартира, прекарване на буркани и др. досадни дейности, няма грешка.Ако имаш приятелка/приятели, на морето въобще няма да те притесняват стандартните проблеми. Всеки плаж е твой, живот на чист въздух, можеш да си сложиш сгъваемите маса и столове, и палатката, и багажа, и пак ще има място.И да се ожениш пак ще ти върши чудесна работа, защото едно дете на 2-3 години има повече багаж от 2 жени!Ако се сдобиеш с имот - къща, апартамент, вила, то Мареята няма да те предаде. Цимент, лепило, теракот, фаянс и т.н. въобще не я впечетляват. Един приятел с Марея събра очите на работниците в един склад докато я товареше с материали за вилата си на село. На практика я построи с Мареяте.
                    Еее, че то Мареа-та излиза по-добра и по-здрава от Голф двойка
                    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                    Коментар


                      #11
                      Като си викна такси с багажник, винаги ми пращат Марея, а в Голф такси никога не съм се возил. Незнам защо!А и най-старата Марея е с поне 10 години по-млада от Голф 2.На Голфа само приказките и цената му големи.
                      Няма начин да няма начин!

                      Коментар


                        #12
                        Е, аз се шегувам естествено. То Типо/Темпра, които са връстниците на Голф-а, са много по-добри от него, какво остава за Мареа, която е като космически кораб в сравнение тях :D
                        Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                        ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                        Коментар


                          #13
                          За товарене на багаж Мареата наистина е несравнима. В комбито съм събирал 70 квадрата ламиниран паркет и беше пълно наполовина. Бях качвал тука и една снимка, как го бях накамарил с дърва, за да ги пренеса на 20 метра. Изобщо, за семеен автомобил е супер. Явява се неудобство при возенето на две малки деца, защото е малко тясно на възрастен пасажер на задната седалка при наличие на столче и кошче, но това е временно.
                          Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                          Коментар


                            #14
                            Мареата си е кола от всякъде, стига да ти харесва как се кара (по-добре е от Браво и Брава) Аз като купувах моята Брава, ми казваха да гледам за Мареа, ма нали да съм "гъзар" и за това не взех комбито. Вземай я! След време ще се убедиш в добрия избор
                            "Без сърца, сме просто машини"
                            Toyota Prius 1.5 Hybrid
                            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                            Коментар


                              #15
                              И какво ще носи в тая Марея - плочки, цимент? Голямото домочадие ще вози??? Ако си млад човек, а на такъв ми приличаш, и нямаш намерение да се жениш и да гледаш семейство, вземи си нещо по-евтино и малко, което ще ти върши работа, ще е по-евтино за поддръжка и ще гори по-малко, и си изхарчи останалите пари за нещо по-хубаво. Това, че имаш марея на части не значи, че някога ще ги използваш и се надявай да не опираш до смяна на части.
                              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                              Коментар

                              Working...
                              X