Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Използвате ли темпомат?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Моя темпомат съм го пускал не повече от три пъти. Не зная защо, но се чувствам много некомфортно, когато е пуснат. Имам усещането, че губя връзка с автомобила.
    преди - TIPO
    сега - VOLVO XC60

    Коментар


      #17
      Тази глезотийка е добра, но вдига разхода. Наблюдавам поведението му вече 3.5 години. Ако го изключа докато минавам през населено място и го включа на последната зададена скорост (90 км/ч), много усложливо се заема да ми даде желаната скорост възможно най-бързо. Това обаче води до вдигане на оборотите над 3000, а на баир над 4000. Естествено на тези обороти няма как да прави разход под 7 на 100.Мога да кажа, че съм му свикнал на номерата и вече успявам да постигна по-нормален разход. Карайки в район с повече населени места и чести ограничения 60 км/ч за кръстовища темпомата стои на 60. Като отмина мястото ускорявам, но като видя от далеч знака за 60 оставям колата сама да намали, а темпомата да поддържа ограничението.Често обаче на дълъг път започва да ми доскучава и ми се доспива, особено като се прибирам от морето последните 20-30 км са ми кошмарни. Тогава минавам на ръчен режим и започвам да сменям скоростите от волана, а оборотите са между 5000 и 6000. Това ми докарва малко адреналин и ме разсънва. :D Веднъж опитах да поддържам 200 (реално около 195 км/ч) на темпомат по магистралата след Стара Загора, но нямаше никой. След като свърши хубавия участък свалих на 130, а жена ми започна да ми прави забележка, че съм се влачил. Като й показах скоростта, с която се движим, защото уредите са доста надълбоко в таблото и не се виждат от страни, остана доста очудена.
      Няма начин да няма начин!

      Коментар


        #18
        Единственото нещо, което МНОГО ми липсва на Капата е темпомата. Често пътувам на дълги разстояния и определено, ама определено имам нужда от такова чудо.Карам няколко служебни коли, една от тях има темпомат и си е голямо удобство. Лошото е, че точно нея се случва да я карам много рядко.Иначе като си го закрепя на 140 на магистралата, и пей сърце.

        Коментар


          #19
          Immortal написа:
          Единственото нещо, което МНОГО ми липсва на Капата е темпомата. Често пътувам на дълги разстояния и определено, ама определено имам нужда от такова чудо.Карам няколко служебни коли, една от тях има темпомат и си е голямо удобство. Лошото е, че точно нея се случва да я карам много рядко.Иначе като си го закрепя на 140 на магистралата, и пей сърце.
          Айде айде.Като те знам какъв си нервак,не ти требе такова нещо. Иначе и на мене ми се иска да имам.А от догодина като пуснат магистралите още повече ще трябва.
          FIAT BRAVO 1.6
          FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
          LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

          Коментар


            #20
            popara801 написа:
            Immortal написа:
            Единственото нещо, което МНОГО ми липсва на Капата е темпомата. Често пътувам на дълги разстояния и определено, ама определено имам нужда от такова чудо.Карам няколко служебни коли, една от тях има темпомат и си е голямо удобство. Лошото е, че точно нея се случва да я карам много рядко.Иначе като си го закрепя на 140 на магистралата, и пей сърце.
            Айде айде.Като те знам какъв си нервак,не ти требе такова нещо. Иначе и на мене ми се иска да имам.А от догодина като пуснат магистралите още повече ще трябва.
            Щото не си опознал спокойната ми страна

            Коментар


              #21
              Аз съм карал само една кола на темпомат. Че си е удобство спор няма. Но и аз както dannybo чувствам че губя връзка с колата. Предполагам е и до привикване
              Fiat Bravo SX 1.4 12V

              Поставянето на предпазен колан отнема 7 секунди от твоят живот - изживей го целия!
              Шофирайте внимателно! Нека кажем НЕ НА ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!

              Коментар


                #22
                До навик е!Същото е, като да се качиш от кола с ръчни скорости на кола с автоматични

                Коментар


                  #23
                  Ако се движа по магистралата си включвам темпомата, иначе НЕ!
                  BMW E90 320D
                  ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                  ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                  ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                  Коментар


                    #24
                    Пффф дори в София на околовръстното..от Цар Борис към младост като отивам пускам го на 80 и забравям... ) А извънградско постоянно...на магистралата го намествам на 140 по табло (130 по ГПС) иначе по други пътища където може си го пускам на 90-100... Разхода ми винаги в надолу колкото повече го използвам...
                    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                    Коментар


                      #25
                      dobre a benzinoviq motor 1.6 ima li tazi ekstra i kak se pravi vav cialata tema natiskam gazta puskam gazta daite malko info kak se pravi i drugi .. sry za latineca ne mi raboti flexa ..

                      Коментар


                        #26
                        Аз нямам темпомат, но колата на баща ми има- Мазда 6. Не знам как е при Фиата, но при маздата може да ускоряваш с бутоните от волана. После с друг бутон връщаш първоначално зададената скорост. Екстрата е много полезна, но според мен в България ефективно може да се ползва само по магистрала.
                        Fiat Bravo 1.4 16v T-jet 120 Dynamic

                        Коментар


                          #27
                          НЕ понеже нямам, ако имах със сигурност щях да ползвам.
                          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                          Коментар


                            #28
                            batproho написа:
                            НЕ понеже нямам, ако имах със сигурност щях да ползвам.
                            +1

                            Коментар

                            Working...
                            X