Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво куче да си взема?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Улично куче отговаря най-добре на изискванията ти. С тия 50 лв. ще го ваксинираш, и ще му извадиш паспорт. Гледал съм 12 години такова, падна ми се невероятно умно куче с благ характер, за цялото време се е изпишкала 4-5 пъти на килима, и веднъж изяде една тава с Руло Стефани, което бяхме оставили на пода на балкона. Други бели не е правила. С много мъка се разделихме преди две години.

    Коментар


      #17
      Мистър Петков,май не си наясно колко пари ще трябва да си приготвиш за "обслужване"и"подръжка" на кучунцето.Това лято за моя Пекинез хвръкнаха 300 кинта за операция,инжекции и т.н.,че те имат проблеми с очите.Ако си мислиш,че няма да се привържеш към него се лъжеш жестоко,не можеш го изхвърли после,че и на никой няма да го дадеш да го гледа.Нали се сещаш,че ВСЯКА божа сутрин и вечер е задължително на разходка,няма дъжд,пек или сняг.Ако пък имате и деца,малиии.Моя дребосък е като дявол за кученцето след като си отидем на село при нея.П.С.Булонката също не е лош вариант.

      Коментар


        #18
        За парите ми е ясно, че гълта много, за това гледам да е фрий. Аз ако няма да се привързвам, изобщо няма да го взимам Разхождането е гърча, но ще се преживее Май трябва да си взема гупички...
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #19
          Може и костенурка.

          Коментар


            #20
            M5kov написа:
            За парите ми е ясно, че гълта много, за това гледам да е фрий. Аз ако няма да се привързвам, изобщо няма да го взимам Разхождането е гърча, но ще се преживее Май трябва да си взема гупички...
            Правилно си се насочил. Вземи си друг любимец - папагал, хамстер, рибки. Дори и кучето ти да е фрий, и да е малко и да не яде много, ако опреш до ветеринар, което рано или късно ще стане, няма да ти е много еФтино и ще разбереш, че гърчат не е в разхождането, а в съпътстващите разходи. Може винаги да отидеш при някой ветеринар да се информираш за разходите. Разбира се, ако наистина искаш куче, това няма как да те спре да си вземеш, затова мисли преди, не след като си го взел.
            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

            Коментар


              #21
              Е вие го наплашихте човека. Моя пес яде между 25 и 30 кила гранули месечно, отделно доста човекшка храна. Купувах му скъпа храна едно време, по 8-10 лв килограма /докато е подрастващ трябва скъпа храна/, обаче не му харесваше, сменях марките, но класа все висок, не ги хареса, докато случайно не открих, че му харесва една от най-евтините- Дарлинг от метро, не съм гледал колко пари е точно, ама мисля 30-40 лв са 15 кг. Ветеринаря взема около 30 лв за ваксина, казвам някаква средна цифра естествено, разни манипулации за почистване, рязане на нокти и т.н. са по 10-20 лв, вече операциите почват от 100 до безкрайност. Много груби цифри са това де. Обезпаритяващи са по 15-20 лв да кажем за 3-4 месеца. В заключение ще ти кажа, че и 1000 да ми струва на месец, пак ще си взема.
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #22
                Що да го плашим човека, нека да знае за какво иде реч, да не остане после изненадан. Иначе за храната е вярно - моето куче също не яде скъпите храни, яде най-евтината, някаква българска, сега не се сещам марката. Сега я смених с евтината на карфур.
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #23
                  Не съм чел всички мнения.Препоръчвам ти да си вземеш куче от приют. Имам предвид нещо, ако имаш желание пиши ми ЛС.

                  Коментар


                    #24
                    Вземи си някое с хубава козина, и да е мъжко.
                    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                    FIAT БРАВО 1.2 16v
                    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                    Коментар


                      #25
                      Ма’нете ги тия кучета, бре! Като ви се гледа нещо, правете и гледайте деца
                      Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                      Коментар


                        #26
                        pakumba написа:
                        Е вие го наплашихте човека. Моя пес яде между 25 и 30 кила гранули месечно, отделно доста човекшка храна. Купувах му скъпа храна едно време, по 8-10 лв килограма /докато е подрастващ трябва скъпа храна/, обаче не му харесваше, сменях марките, но класа все висок, не ги хареса, докато случайно не открих, че му харесва една от най-евтините- Дарлинг от метро, не съм гледал колко пари е точно, ама мисля 30-40 лв са 15 кг. Ветеринаря взема около 30 лв за ваксина, казвам някаква средна цифра естествено, разни манипулации за почистване, рязане на нокти и т.н. са по 10-20 лв, вече операциите почват от 100 до безкрайност. Много груби цифри са това де. Обезпаритяващи са по 15-20 лв да кажем за 3-4 месеца. В заключение ще ти кажа, че и 1000 да ми струва на месец, пак ще си взема.
                        В София с такива цени ли ви дерат?!Не че нещо, но посещаваме най-реномирания вет в града и досега най-много съм плащал 30 лв - Адвантикс + ваксина + хапче за вътрешни паразити... Имам кучето от 10 месеца, средно на месец ми струва около 60-70 лв с храната. а и следващата ваксина е чак през май догодина. Вярно, че не се е разболявала до сега де... На една мацка голдън-а са му правили операция от най-разпространената сред тях болест - дислексия - с монтаж на изкуствена става... Общо е струвало 300 лв... Бе не е чак толкова страшно. Но си е разход де.

                        Коментар


                          #27
                          Immortal написа:
                          pakumba написа:
                          Е вие го наплашихте човека. Моя пес яде между 25 и 30 кила гранули месечно, отделно доста човекшка храна. Купувах му скъпа храна едно време, по 8-10 лв килограма /докато е подрастващ трябва скъпа храна/, обаче не му харесваше, сменях марките, но класа все висок, не ги хареса, докато случайно не открих, че му харесва една от най-евтините- Дарлинг от метро, не съм гледал колко пари е точно, ама мисля 30-40 лв са 15 кг. Ветеринаря взема около 30 лв за ваксина, казвам някаква средна цифра естествено, разни манипулации за почистване, рязане на нокти и т.н. са по 10-20 лв, вече операциите почват от 100 до безкрайност. Много груби цифри са това де. Обезпаритяващи са по 15-20 лв да кажем за 3-4 месеца. В заключение ще ти кажа, че и 1000 да ми струва на месец, пак ще си взема.
                          В София с такива цени ли ви дерат?!Не че нещо, но посещаваме най-реномирания вет в града и досега най-много съм плащал 30 лв - Адвантикс + ваксина + хапче за вътрешни паразити... Имам кучето от 10 месеца, средно на месец ми струва около 60-70 лв с храната. а и следващата ваксина е чак през май догодина. Вярно, че не се е разболявала до сега де... На една мацка голдън-а са му правили операция от най-разпространената сред тях болест - дислексия - с монтаж на изкуствена става... Общо е струвало 300 лв... Бе не е чак толкова страшно. Но си е разход де.
                          Дадените от мен цени са нисички за Сф, защото с вета станахме приятелчета и я не ми вземе никакви пари, я си измисли нещо от рода на 20 лв и бегай... За другите цените са около Х2. Ама и в провинцията не е кой знае колко по-евтино, наскоро за включване на система с физиологичен разтвор на коте и не знам каква инжекция за да му помогне да излезе от упойка- 65 кинта, със заплащане да дойде доктора 1 час по -рано от работното му време /20 лв/ в тях.Ето някакви, които намерихhttp://www.avicenavet.com/index.php?...ележете без консумативите.
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #28
                            Като че ли живеем в различни държави... Това само ме радва де Преди време котката ми на главата получи някакво възпаление, поду й се главата като топка и беше пред умиране. Сутринта рано в неделя я заведох на доктора, който живее там, където му е и кабинета. Антибиотици, упойки, цепване на подутината да изтече гадната гной, 3-4 визити през ден за да й бие нова инжекция... Цялата работа ми излезе 25 лв всичко.Чета из нета цена за поставяне на чип на куче - едни цени, свят да ти се завие.Моя доктор взима 30 лв общо за чип и поставяне. Както казвам, яко ви дерат.

                            Коментар


                              #29
                              +1 за приюта, брат ми си взе от там и стана едно симпатично малко сладурче.Ние си взехме едно от лозето (беше новородено и се беше оплело в едни храсталаци), цялото в кърлежи с отровена кръв, но след дълги лечения кучето е добре, вече е на 4 години и е 1 педя и половина висока.И слуша много, ама много.

                              Коментар

                              Working...
                              X