Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво куче да си взема?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво куче да си взема?

    Колеги, с жената въртим една идея да си вземем кученце...Ще го гледаме в апартамент.Моите предпочитания са, да няма огромна падаща постоянно козина, да не е злобарче, да не е прекалено скъпо (до 50-тина лева, ако офертата си заслужава, може да се измисли нещо), най-добре безплатно и да подлежи на елементарно обучение.Ако имате някакви преки впечатления по дадена "марка" кучета ще са добре дошли Ако пък някой може директно да ми предложи животинче, моля да го прави на лично, за да не разводняваме темата.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    #2
    Веднага ти препоръчвам Джак Ръсел...но започват от към 300-400лв...Другото което мога да препоръчам е да огледате в приютите за някой симпатичен дребосък!! Така хем ще направите добро хем ще имате хубаво животинче. Често там попадат и хубави животни които са били изгубени от стопаните им...
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    Коментар


      #3
      Аз лично харесвам най-много немските овчарки, но за апартамент ще е мъка, и за вас, и за кучето. В този случай бих взел мопс :D
      Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
      ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

      Коментар


        #4
        В никакъв случай не си взимай Джак Ръсел каквото са ти преложили. Той има падаща козина в огромни пропорции целогодишно. Ако искаш всичките ти мебели и дрехи да са в косми- ОК.И да не ме разберете погрешно. Аз имам Джак Ръсел и го обичам сигурно повече от мен самият . Просто ти казвам от собствен опит какво ще се случи, а след като го обикнеш, душа няма да ти даде да го махнеш и ще си търпиш последствията. Вземи си някой пинчер. Всички казват че са злобни, но нашите имат такъв и е с характер на котка. Всичко е до това как си го възпиташ.
        Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

        Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

        Коментар


          #5
          Re: Какво куче да си взема?

          M5kov написа:
          Колеги, с жената въртим една идея да си вземем кученце...Ще го гледаме в апартамент.Моите предпочитания са, да няма огромна падаща постоянно козина, да не е злобарче, да не е прекалено скъпо (до 50-тина лева, ако офертата си заслужава, може да се измисли нещо), най-добре безплатно и да подлежи на елементарно обучение.Ако имате някакви преки впечатления по дадена "марка" кучета ще са добре дошли Ако пък някой може директно да ми предложи животинче, моля да го прави на лично, за да не разводняваме темата.
          Най-добре е да си взмеш някое сладурче от някой приют.Лошото е че незнаеш колко голямо ще стане и дали ще се скубе.По принцип аз незнам да има куче,което да не се скубе малко или много.
          Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
          Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
          Ventura garage

          Коментар


            #6
            куче за 50 лв не знам, не съм чул да има толкова евтино породисто. Аз лично бих си взел от приют, първо са невероятни сладури, второ всяка порода има специфични болести, с непородисто в известна степен избягваш проблема. Иначе и да гледаш голямо куче в апартамент няма разлика с малко, все муе мъка, голямо или малко, какво значение има, като е затворено и само по цял ден и няма какво да прави, освен да спи... Имам ротвайлер и 4 години го гледах в апартамент, а всяка събота и неделя го водих на къща с двор, той не искаше да се разхожда през седмицата, чакаше само уйк енда, свърши работа и ме дърпа към нас... От година е на къща с двор и има внимание целодневно- разцъфна, все мята опашка, наедря... Добре си помисли дали имаш нужното време да му го отделяш, не е самод а го вземеш, па после майната му, да спи по цял ден у вас и единсвеното внимание да е сутрин и вечер.
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              Гледах Пекинез вкъщи докато се роди дребния,но той също се скубе макар и по-малко.Един комшия гледа едно дребно и с козина като на пинчер,но му забравих породата.Знам,че е същото дето играе в Мъже в черно,с ритната муцуна,мнага готино.

              Коментар


                #8
                willow75bg написа:
                Гледах Пекинез вкъщи докато се роди дребния,но той също се скубе макар и по-малко.Един комшия гледа едно дребно и с козина като на пинчер,но му забравих породата.Знам,че е същото дето играе в Мъже в черно,с ритната муцуна,мнага готино.
                Точно мопс :D
                Прикачени файлове
                Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                Коментар


                  #9
                  Аз имам голдън ретривър, но все пак живея в къща с двор. По цял ден кучето е на двора, в специално заградено за него, доста обширно пространство. Като се прибера, го прибирам в къщи (минава през банята поне за лапите, а ако се е освинила - и цялата).Пуска косми, но не е страшно - лесно се чистят с прахосмукачката А и като го сресваш по-честичко, остават на четката. Другия вариант е лабрадор - той и косми много не пуска. Характерът им е почти еднакъв. Изключително приятелски настроени кучета. И много много интелигентни... чак понякога ме изумява.Обаче за в апартамент - не знам... Може би наистина мопс-а е най-добре. Братовчед ми гледа такъв звяр... Мен хич не ме обича и все ме лае...само като ме види и ме почва - ававававававав

                  Коментар


                    #10
                    То хубаво мопс,ама паритеееее.Няма да стигнат тия 50 лв. дето ги е замислил колегата.ПП.Па на братовчед ти мопса е във втората седмица.Ще става мама по нова година.Няма ти казвам ко съм им намислил на малките
                    FIAT FORUM BULGARIA
                    Ракията е над политиката

                    Видео от Италфест 2011

                    Коментар


                      #11
                      Мопса също пуска много косми. Кофтито е че са къси и корави, така че четка не действа, само прахосмукачка . Иначе голям сладур, и страхотен характер!
                      00' Bravo 105 JTD

                      Коментар


                        #12
                        Малко се отнесохте с предложенията. Не държа да е породисто, просто да е сладко и отчасти да отговаря на горните условия
                        "Без сърца, сме просто машини"
                        Toyota Prius 1.5 Hybrid
                        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                        Коментар


                          #13
                          Колкото и да е невероятно, не се скубе пуделът! Това е най-ителигентното куче, не напразно по цирковете са толкова много. Привързва се към стопаните, не е агресивно към деца. Също не е много палаво, за разлика от териерите. Отвреме-навреме се подстригва малко, но това е 2 пъти годишно.И най-важното, лесно се възпитава.Ако ти подаряват кокер шпаньол, бягай надалеч! :D
                          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                          Коментар


                            #14
                            Имам Джак Ръсел в къщи, на 3 месеца...вече почна да си показва нрава! Няма такъв дивак! Все едно има люта чушка в г**а и е супер отмастителен, но за сметка на това е страшно умен, много любвеовилен и има страшна стойка още от бебе! Говедцето ми беше скрило обувките в 2та края на апартамента, защото го ударих с вестник! На 3 месеца се научи да връща играчките като му ги хвърля и сам си подрежда! Мисля, че при хората от които го взехме остана едно женско и го продават за около 200 - цената е ниска но се продава само на семейство, което ще се грижи много за него и ще го обича! А за твойте изисквания ти препоръчвам дакел!
                            Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                            Коментар


                              #15
                              M5kov написа:
                              Малко се отнесохте с предложенията. Не държа да е породисто, просто да е сладко и отчасти да отговаря на горните условия
                              Ами колега, в такъв случай темата ти е малко безмислена. Разгледай приютите, харесай си някое и си го взимай в къщи. 50-те лева които си заделил ги дай за ваксини, играчки и храна, за да е здраво и доволно твоето кученце Успех
                              Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                              Коментар

                              Working...
                              X