Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

питане за продажба на автомобил

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    питане за продажба на автомобил

    имам следния казус с една кола: купена кола се кара с пълномощно от предните собственици(от мъжа и от жената е) и в него изришно пише, че мога и да я продавам. Ще ходя тея дни да говоря с някой нотариус, но нямам време за сега. Та въпроса ми е: мога ли наистина без тях да я продам.
    Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
    Ex.Opel Astra

    #2
    До колкото знам с "Генерално Пълномощно" можеш всичко дори и да продадеш колата
    FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
    Единствено в България "селянин" е обидна дума.

    Коментар


      #3
      Можеш, щом го пише в пълномощното.
      Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

      Коментар


        #4
        Да, ако го пише в пълномощното, но ще е необходима и декларация от двамата (ако колата е придобита след брака), както и бележка за платен пътен данък от общината за последната година.
        Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

        Коментар


          #5
          Дам ... много бързате да отговаряте Миналата седмица го имах този казус. В София, 5-6 нотариуса ми отказаха да свършат въпросната работа, поради факта, че срока на декларациите е изтекъл. До колкото разбрах от познати адвокати, в момента данъчните ги гонят тях и ги задължават да правят доноси един вид ...
          Fiat Forum Bulgaria

          Прекаленият светец и богу не е драг !

          Коментар


            #6
            А тази декларация кой я прави или е свободен текс и аз трябва да си я направя сам и те да ми я подпишат.
            Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
            Ex.Opel Astra

            Коментар


              #7
              Зависи какво точно пише в пълномощното. Ако там има нарочна точка, която позволява на упълномощеното лице да прехвърля правото на собственост върху МПС-то, добре, но в противен случай - правото на собственост не може да бъде прехвърлено. Друго обстоятелство, на което трябва се обърне внимание е какво е било гражданското състояние на упълномощителя към момента на придобиване на МПС-то. Ако е бил семеен, то пълномощното трябва да е и от съпруг/а му. Освен пълномощното при изповядване на сделката е необходимо пред нотариуса да се представят два вида декларации - по чл.226 ДПК и по чл.25 ЗННД, които също е необходима да са подписани и нотариално заверени от упълномощителят и евентуално неговият съпруг / съпруга. Обърнете се към нотариуса, тези декларации са образци и всеки един нотариус ще Ви обясни как се попълват. Тези декларации се попълват от собственика и Вие като пълномощник не можете да ги подпишете, освен ако изрично не сте упълномощен да подписвате точно този вид декларации. Необходимо е реалният собственик да ги подпише и да ги завери нотариално - тъй като както разбирам същият няма да присъства при сключването на сделката. Ако собственка има съпруг/а е необходимо и за него/ нея декларация в 2 бр. по чл. 226. Декл. по 25 ЗННД се подписва от двамата съпрузи. Пълномощното с което сте упълномощен да продавате автомобила трябва да изхожда от двамата съпрузи. и т.н.
              Източник: http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?f=3&t=12530

              Коментар


                #8
                Благодаря за отговорите. Придобих представа каква е процедурата, сега трябва да намеря време да отскоча до нотариус.
                Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                Ex.Opel Astra

                Коментар

                Working...
                X