Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кафе-машина за домашна употреба - каква?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Aз да си призная - до скоро не пиех много кафета Имаме чисто нова шварц кафемашина Филипс от 2008 и от тогава си е все още чисто нова - купих я щото беше на промоция А у дома пиехме до скоро мляко с Нескафе. Обаче доктор Оз (водещ на токшоу от САЩ) казал на годеницата ми, че Нескафето е канцерогенно - поради начина на производство! И реших за Коледа да си направя подарък - една машина Крупс И от тогава само кафета правя .... като добавим и че сме безработни, кафетата дневно стават по 3-4 на човек. Та и за това не съм ползвал много видове все още и се консултирам с вас.
    SKODA 105L '78
    PUNTO 1.2 MPI ELX '94
    FIAT 126p '89
    TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
    GRANDE PUNTO 1.2 '06

    Коментар


      #62
      за коледа и аз се обурудвах със SAECO HD-8325, НО, ели аз не мога да я карам или просто не е това което исках, имам чуството, че е слабо откъм топлина /слабо загрява водата/, при светване на лампата за готовност на половин кафе трябва я спирам пак да загрява, не знам аз ли бъркам или така си работи....?Иначе предпочитам кафе дозите, че по лесно, слагаш вариш и изхвърляш, чисто и не се чудишш къде да хвърлиш кафето /в мивката не става, че циментира канала/
      ...хладилник, карам хладилник...

      Коментар


        #63
        damianoff написа:
        ...
        Само ще ти "издам" една тайна. Нескафето познато у нас си е "инстантно" кафе и се прави от истинско кафе. Има различни технологии за извличането на кофеина и другите съставки от него. От същото кафе, от което се прави инстантно кафе, се прави и кафе без кофейн. Да кажеш че инстантното кафе е канцерогенно, означава, да кажеш че кафето е канцерогенно. Всъщност кофеина е в челната десетка по смъртност, но пред него с доста голяма дистанция е дори аспирина. Да кажеш на жена ти, че всичко е канцерогенно, та да не се притеснява

        Коментар


          #64
          Аз като ходя до Македония си взимам малки опаковки за проба. Разлика с продаваните в България кафета е огромна. Аз тук не пия всеки ден кафе, а където знам че го правят както ми харесва. В Скопие дори и в най-западналото кафене кафето е... Там пия по 2, по 3, докато не се разтреперя :DИли наистина за всяка държава го нагаждат според масовия вкус или просто техните кафета са от различни борси/тържища.Davidoff има поне 2-3 вида...

          Коментар


            #65
            Кафемашината ми е ’DeLonghi EC150’.Кафето е мляно ’illy 100% Arabica’ и направо ме разтапя....A по принцип не съм кафеджия Мисля, че e към 20лв., обаче си струва всяка стотинка!
            Прикачени файлове

            Коментар


              #66
              seninkn написа:
              за коледа и аз се обурудвах със SAECO HD-8325, НО, ели аз не мога да я карам или просто не е това което исках, имам чуството, че е слабо откъм топлина /слабо загрява водата/, при светване на лампата за готовност на половин кафе трябва я спирам пак да загрява, не знам аз ли бъркам или така си работи....?Иначе предпочитам кафе дозите, че по лесно, слагаш вариш и изхвърляш, чисто и не се чудишш къде да хвърлиш кафето /в мивката не става, че циментира канала/
              Хм, че и аз такава купих преди нова година и две чаши по-дълги кафета са си горещи доста. Аз почти не пия, но приятелката ми всяка сутрин си прави и не се е оплакала, казва, че е страхотно кафето. Имаме и една Солак, но вече губи налягане и затова взехме новата.
              The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

              Коментар


                #67
                Доволни сте от SAECO?Нали тя беше на PHILIPS?Трябва ми за подарък и се двоумя между 8323 и 8325, че разликата си е 60лв.

                Коментар


                  #68
                  Ами аз съм доволен, приятелката ми, която я ползва всеки ден - също. Аз повече си правя капучино и парата прави сериозен каймак на млякото. Кафето втора цедка му пускам за пробата и то с гъст каймак Колежка има от доста време такава (по-евтината) и е много доволна. Аз взех от по-скъпата. Разликата май е само, че по-скъпата има котлонче отгоре за чашите. Има една още по-скъпа, тя е метална почти цялата, но е 290 лева.П.С. Филипс са купили Саеко и на всичко машини вече пише PHILIPS SAECO.
                  The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                  Коментар


                    #69
                    Kuku написа:
                    Доволни сте от SAECO?Нали тя беше на PHILIPS?Трябва ми за подарък и се двоумя между 8323 и 8325, че разликата си е 60лв.
                    Точно като първата взех миналата година. Разликата между двете е само козметична - по скъпата е с иноксови панели отпред и под чашата, докато евтината е изцяло пластмаса. Като техника са 1:1. Аз съм мого доволен. Прави кафе убиец. Все пак всичко е въпрос на вкус де.
                    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                    Коментар


                      #70
                      Да знаеш случайно, дали разликата между 8323 и 8325 е само иноксовия панел и подгряването на чашите?Вътре нещо разлики по помпата, главата, цедките?А и не пише, по колко вода събират - 1л. или 1,5л. П.П.Мерси, Явка - изпреварил си ме с отговора

                      Коментар


                        #71
                        Kuku написа:
                        Кафемашината ми е ’DeLonghi EC150’.Кафето е мляно ’illy 100% Arabica’ и направо ме разтапя....A по принцип не съм кафеджия Мисля, че e към 20лв., обаче си струва всяка стотинка!
                        ти не познаваш парите! Ние сме с DeLonghi комбинирана (еспресо и шварц), каната за шварца е чисто нова, ама цетката за еспресото не е спирала вче 4 години машинката си е ок.Дадох 2008 г. 360 лв.
                        Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                        Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                        Коментар


                          #72
                          Случайно съм бил във фабриката на illy, близо до словенската граница. Мениджърите, с които разговарях твърдяха, че е абсолютно невъзможно да има пропуск в качеството. И наистина аз не намирам разлика с кутии, подаръци от тях и купувани оттук.Лично аз го предпочитам пред Лаваца.

                          Коментар


                            #73
                            Mupo написа:
                            damianoff написа:
                            ...
                            Само ще ти "издам" една тайна. Нескафето познато у нас си е "инстантно" кафе и се прави от истинско кафе. Има различни технологии за извличането на кофеина и другите съставки от него. От същото кафе, от което се прави инстантно кафе, се прави и кафе без кофейн. Да кажеш че инстантното кафе е канцерогенно, означава, да кажеш че кафето е канцерогенно. Всъщност кофеина е в челната десетка по смъртност, но пред него с доста голяма дистанция е дори аспирина. Да кажеш на жена ти, че всичко е канцерогенно, та да не се притеснява
                            Това, което др. Оз е казал, е че проблема не е в самото кафе, а в начина/процеса и използваните химикали за извличане на екстракта от кафето и правенето на гранулките. Та затова препоръчва обикновенното кафе.А иначе горещо ви препоръчвам, ако имате възможност да си вземете кафеавтомат - чиста работа - всичко само си прави
                            SKODA 105L '78
                            PUNTO 1.2 MPI ELX '94
                            FIAT 126p '89
                            TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
                            GRANDE PUNTO 1.2 '06

                            Коментар


                              #74
                              Е то пак си зависи от фирмата. Някой фирми гледат да се дистанцират от използването на химикали, при екстрактирането на кофеина. За други е непосилна тази инвестиция и залагат на малко по-"стари" методи. Важното за мен за едно кафе, е то да ми бъде вкусно. Това е. Има моменти в които ми се пие горчиво кафе има и моменти когато ми се пие ободряващо леко на вкус кафе.

                              Коментар

                              Working...
                              X