Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кафе-машина за домашна употреба - каква?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    muns61 написа:
    Предпочитам стандартна еспресо - машина, аз да си дозирам кафето. Не да купувам скъпи капсули.От 4 - 5 години имам тази, работи безупречно. Никакви проблеми, само 2 - 3 пъти в годината се налага да чистя цедката с игличка, заради ситно смлени кафета. Страхотен каймак, малък шум. Около 200 лв май беше.
    Ползвам такава може би от 7 години. Много интензивно. Прави много хубаво кафе.За крема-диска-може би е добре първо да пробваш някъде с и без такъв.За мен крема-дискът е голям минус.Имай предвид, че всяка машина си иска кафето да е смляно по определен начин, за постигане на максимален ефект

    Коментар


      #17
      Tornado написа:
      http://www.technomarket.bg/products/09007654/delonghi-bar-14cd-crema-disk
      Нашите имат такава кафе машина и прави чудесно кафе. Тествал съм и едно по-голямо Делонги няколко годинки и също се държеше прекрасно.Сега служебната е Сингер. Прави уникално кафе - много наситен и плътен аромат и хубав каймак за разкош

      Коментар


        #18
        Re: Кафе-машина за домашна употреба - каква?

        Yavor написа:
        Бюджета който условно съм приел е до към 200лв, макар че ако си струва, мога да отделя още пари.Искам нещо което прави хубаво кафе, загрява бързо и не ми струва 1 лев кафето.
        Правилно си се ориентирал. Ще ти дам същия съвет, който дадох на един приятел миналата година. Купи си най-тежката възможна. Хвани дръжката на цедката, и се пробвай да я махнеш с една ръка, ако се движи и машината, пробвай следващата.
        Много ме привличат тия машинки на Крупс, Нескафе системата, ама като знам че работят само с капсули се притеснявам че като ми писнат кафетата на Нескафе и не мога да ги сменя. Всъщност - не съм наясно - всички капсули еднакви ли са, има ли различни системи? Иначе машинките са компактни и много красиви.
        Не ти трябва такава - много са красиви, но ако искаш да пиеш кафе, си вземи нормална машина.
        "Звучат" италиански, ама може и да са китайски
        Вече всички са китайски, няма страшно. В Африка имах една АЕГ, с повече желязо, доста масивна. После тук като си купувах, я видях същата, само че Филипс ако не се лъжа. :D В крайна сметка си взех Солак. Успех в избора! :D [/quote]

        Коментар


          #19
          Още един глас за Делонги. По-хубава кафемашина за домашна употреба няма да намериш.Имам предвид съотношението цена - качество на крайния продукт.Имам такава от 8 г. никакви проблеми! Качеството на кафето е отлично, както като я купихме така и след този период на експлоатация - ежедневна.http://www.technomarket.bg/products/...elonghi-ec-190
          "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

          ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
          Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

          Коментар


            #20
            Разгледай и моделите на Gaggia. Аз си взех кафе автомат, който работи и с мляно и с кафе на зърна... ама там цифрата е много нагоре. Иначе за Делонги се намират и резервни части, старата ми кафе машина над 10 години работи, смених и една пластмасова джаджа с разни тръбички за 15лв и това е.
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #21
              Имал съм Делонги (точно модела, който Торнадо ти е посочил) - продадох го. Не прави хубаво кафе. Моето мнение е, че ниският клас на Делонги определено не си заслужава парите.В момента съм с Бриел (нали питаш за тях - мисля, че да португалски) - кафето, което прави е много добро (няма база за сравнение с Делонги-то!). Но ако трябваше сега да купувам кафе машина от този тип, определено щях да взема Saeco. Двата основни аргумента за това са качеството на приготвеното кафе и качеството на изработка на самата машина.
              ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

              Коментар


                #22
                И аз да дам един глас за делонгито.http://www.technomarket.bg/products/...d-crema-diskИ сестра ми и нашите имат таккива. Доста приятно кафе прави.Иначе аз много харесвам Саеко - мисля че автоматични ги водят. Сипваш кафе на зърна и само слагаш чашата. Мели кафето и сама си изхвърля боклука в едно контейнерче.На старата работа имаше такива. Доста хубаво и ароматно кафе правят. Но пък и цената им е от 600 - 1000 лв, и млако се обезмисля за домашна употреба, но за офис е идеална.За машините с капсули. Аз съм срещал 3 вида капсули за 3 различни машини - Нескафе, Лаваца има, и едни Несте май се казваха. И не са съвместими една с друга. Нескафето ги продават в всички супермаркети но мисля че не са най доброто. Преди 2 години като си търсех капсули и се оказа че в българия не може да си купиш от магазин такива Несте и лаваца (за това не съм сигурен), а трябва от някъкви като търговски представители да си ги купуваш. Или поне тогава беше така. Или да си ги внасяш от чужбина ако ходиш.
                Bravo JTD 105 '98

                Коментар


                  #23
                  Аз препоръчвам Saeco.Невероятно кафе правят.Тук има такива, които се вместват в бюджета или са с до 10% в +http://www.pazaruvaj.com/kafemashini-c3174/saeco/
                  like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                  Коментар


                    #24
                    Yavor написа:
                    А ако си взема такава:http://www.technomarket.bg/products/...-kp-1006Има ли начин да си правя кафе от нормално кафе или само капсули?Жена ми е много против капсулите по принцип, аз не съм пил, но ми звучи примамливо - има доста видове напитки, това ми харесва.
                    Takaa, тази машинка е само за кафе на капсули .... и хич не си струва парите. Имахме такава в САЩ лятото. Купих я на промоция тип "разчистване ан изостанали артикули" за невероятната сума от $19 . Решихме, че ако е читава, ще си вземем такава и в БГ ама уви...останахме крайно недоволни. Е, с машината вървяха подарък по 2 броя от всички капсули, а и ние купихме по няколко кутии понеже и те бяха на неустоимата цена от по $2. Изппихме ги, но...не си струва парите. Една обикновена машина САЕКО ще ти върши много по добра работа в комбинация с хубаво кафе. Предимството на КРУПС-а с капсулите е ,че нищо не се цапа-капсулата на боклука и после друга
                    SKODA 105L '78
                    PUNTO 1.2 MPI ELX '94
                    FIAT 126p '89
                    TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
                    GRANDE PUNTO 1.2 '06

                    Коментар


                      #25
                      Каква е машината като марка значение няма за предпочитане е да е италианска. От най голямо значение каква е температурата на водата която преминава през кафето за да се получи добро на вкус и най вече ароматно кафе водата трябва да е 78С кафето трябва да е с подходяща едрина и да е КАФЕ В нас използвам Saeco(автомат) а монетните ми кафе автомати са rea vendingНай доброто кафе става тогава когато е прясно смляно по възможност всяка доза по отделно иначе се губи аромата за това и препоръчвам автомат
                      Subaru B9 tribeca 3.0
                      Peugeot 307 04
                      Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
                      Fiat Brava 1.6 16V 103

                      Коментар


                        #26
                        Избягвам капсулите. Машините са капризни. В Италия пия Лаваца капсула с машина Lavazza Black с дизайн на Pininfarina...дрън дрън една камара евро. Машината калпава!

                        Коментар


                          #27
                          +1 за делонги

                          Коментар


                            #28
                            topuzko написа:
                            Аз бих ти препоръчал да си вземеш някоя на Делонги. И в къщи и в офиса кафе машините са Делонги и съм доволен. Друго важно нещо е да има крема диск за да ти прави по-хубав каймак/пяна
                            И аз бих казал същото.Имам във вкъщи Делонги от близо 6 години и не е мръднала .

                            Коментар


                              #29
                              И ние сме с Делонги (комбинирана за еспресо и шварц) от три години, много сме доволни. Взимай Делонги и не мисли. Както каза колега по-горе и Крупс са хубави (това е Мерцедеса в кафе-машините), но евтините са много нисък клас и почти нямат общо с "истинска" Крупс (която е поне 800 лв.)
                              Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                              Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                              Коментар


                                #30
                                Делонги, от линка, който е дал Tornado-да и ма и кремадиск. На работа такава машина зверска експлоатация-по 40 кафета на ден и още работи! Аз също си купих същия модел за вкъщи.
                                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                                Коментар

                                Working...
                                X