Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Махово колело

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Махово колело

    http://greentech-bg.net/?p=36 Някой има ли такова нещо ? Какво мислите ?

    #2
    Как някой да има такова нещо, като в статията пише, че съвсем наскоро са го измислили ?Иначе какво да мисля, учил съм физика на времето в училище, имаше там един закон за запазване на енергията, който гласеше: Пълната енергия на една затворена система е константа по отношение на времето, т. е. се запазва с времето. Казано по друг начин, енергията може да се преобразува от една форма в друга, но не може да бъде създадена или унищожена. Или казано по трети начин, не можеш да изкараш повече енергия от колкото вкарваш.От друга страна, ако този PowerBeam работи вместо спирачка и акумулира енергията, натрупана от инерцията на автомобила има причина да си мисля, че ще има някаква ефективност.

    Коментар


      #3
      Е то в това няма нищо кой знае какво...Все едно детските колички с пружина, които като ги дръпнеш назад - пружината се навива, и като ги пуснеш - енергията, акумулирана от пружината ги движи напред. Принципът е същия, технологично е малко по-различно, но нищо особено.Системата KERS при F1 е подобна, но там се намесва и електричеството, докато тук е нпълно механична. Но иначе това, че увеличавало мощността със 100% е най-голямата глупост, която съм чел някъде

      Коментар


        #4
        новото BMW M5 е с такава система но по това описание което прочетох.... и мощност 100% отгоре........ бягай надалеч не си заслужава инвестицията.
        Haters Gonna Hate

        Коментар


          #5
          е аз се сещам за едни детски колички със подобен механизъм, докато ги подбутваш, редуктор развърта едно железно колело, което пък после помага във пробега на количката, инерционнто въртене на колелото помага в движението на колата
          ...хладилник, карам хладилник...

          Коментар

          Working...
          X