Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

гедоре размери

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    гедоре размери

    колеги, 1/4 имам, 3/8 имам 1/2 имам и знам за какъв размер става въпрос, но съм виждал по голям размер от 1/2, и мисля че би трябвало да се води 3/4 ? някой знае ли така ли е ? понеже искам да си купя по голям от 1/2

    #2
    След 1/2 следва 3/4 като размер,дори и при гедорето.Камъните над 32 са за 3/4 тресчотка.
    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
    ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

    Коментар


      #3
      Само да допълня, с малка тресчотка на голям камък- рано или късно повреждаш тресчотката, а с голяма тресчотка и малък камък- късаш болт или повреждаш резбата при натягане.По тази причина много сервизи за смяна на масло повреждат пробките на алуминиевите картери.

      Коментар


        #4
        1’ се води. Сигурно говориш за камионджийските или ако си виждал някои развиват гайките на главините с 1’. 3/4 се среща много рядко според мен, аз лично наживо не съм виждал 3/4
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          значи може и 1 да е, абе ползвах такъв размер като си стрягах гайките на двата вала на скоростната кутия като си сменях петата, ама го бях взел от един сервиз, камъка е 30, обаче не обърнах внимание на 1/2 ли беше, направо го взех с едно каре към него и два удължителя към него, а тези удължители бяха дебели 2 пъти колкото един от 1/2, аз искам два такива удължителя точно за гайки на главини и такива по яки места където се стяга здраво

          Коментар


            #6
            Точно 3/4 е следващия и то много използван размер на квадрата! При мен са от 24 нагоре!

            Коментар


              #7
              Камъкът 36 за гайката на карето е за 3/4 удължител/тресчотка.А и едва ли има по голяма гайка или болт по размер по колата ти.
              Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
              ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

              Коментар


                #8
                В редки случаи се срещат и 36 на 1/2, но не препоръчвам. Скъсах няколко "квадрата" и накрая го заварих за рамото :D
                Alfa 159 SW 2.4 Ti
                Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                Коментар


                  #9
                  gamma написа:
                  В редки случаи се срещат и 36 на 1/2, но не препоръчвам. Скъсах няколко "квадрата" и накрая го заварих за рамото :D
                  Рамото и то се троши, на 1/2 е по тънко :D

                  Коментар

                  Working...
                  X