Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Уиндоус 7 32 или 64 битова версия?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Уиндоус 7 32 или 64 битова версия?

    Колеги,трябва да преинсталирам уиндоуса и се престраших да мина от ХР на 7-ца. Питането ми е каква версия на 7-ца да сложа, 32 или 64 битова?Процесора ми е интел кор 2 дуо Т 5750 с 3 ГБ рам. Дали няма да срещна проблеми с програмното обезпечаване,ако сложа 64 битова версия?
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    #2
    Re: Уиндоус 7 32 или 64 битова версия?

    64 битовата мисля че беше добре да се слага при 4гб рам

    Коментар


      #3
      Windows x86 "вижда" само 3.25-3.5ГБ RAM, дори да имаш повече физически. Ако смяташ да слагаш повече RAM някой ден, ще ти трябва x64, ако ли не, не ти трябва. Аз съм с x64 и проблеми с програми не съм имал, единствено с една мрежова карта 3Com, за която се оказа, че има драйвери само за 32бит Уиндоус. Разлика в бързината на компютъра няма да усетиш, с която и да е версия.
      Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
      ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

      Коментар


        #4
        Re: Уиндоус 7 32 или 64 битова версия?

        freeedom написа:
        64 битовата мисля че беше добре да се слага при 4гб рам
        мда защото 32-ката разпознава и използва само 3...личен опит. 64-ката върви по добре като цяло...поне аз бях по-доволен от нея...но и 32 си е перфектно...надали ще имаш каквито и да е проблеми с програми и каквото и да е...аз поне не срещнах а бях с 64 около година и съм инсталирал какви ли не простотии...всичко си работи...
        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

        Коментар


          #5
          от близо година и половина на домашния съм 64 бит той е с 4 рам а на Лаптопа пак съм 64бит той пък е с 3 рам и досега проблеми не съм имал много съм доволен
          Шофирай разумно, на пътя не си сам.
          Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
          Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
          Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

          Коментар


            #6
            Ако смяташ да ползваш компютъра за игри препоръчвам ти 32 битовата операционна система. 64 битовата се използва за сървъри + това товари процесора, да не кажа голяма дума , 2 пъти-повече от 32 битовата.П.П. има начин 32 битовата операционна система да разчете 4 GB-рам, независимо от това дали е Windows, Linux, Mac-oc и т.н.

            Коментар


              #7
              Почити 2г. съм със 7 Ultimate 64бит на 2GHz AMD Sempron x64 с 1GB рам... пуснал съм си Aero и си върви перфектно. Виндовса си ми дава 3.1 на неговия си тест и да не казвам голяма дума, но върви даже по-гладко и приятно от ХР... С програми досега ядове съм нямал освен със стария Скайп - понеже не обичам новите версии трябваше да си сваля Skype 3.6, защото 3.8 има някакъв дефект документиран и не иска да върви на Вин7.Смело се мятай на 64бит версията и си свиркай, въпреки че не ги обичам аз лично съм много приятно изненадан и доста доволен от този модел на Малкитемеки

              Коментар


                #8
                Сложи си тая която ще можеш да я активираш безпроблемно.Едва ли си се насочил към легалният вариант.Доколкото ме светнаха зора бил да уцелиш подходящ ключ за джама.Инак и аз съм с 7 Ultimate 32бит.
                FIAT FORUM BULGARIA
                Ракията е над политиката

                Видео от Италфест 2011

                Коментар


                  #9
                  Краси има Ultimate версии които се активират автоматично, ползвам такава повече от две години.
                  Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                  Коментар


                    #10
                    И аз 2 години и нещо бях с нелегален х64 Ultimate, след което се сдобих с легален такъв и впечатленията ми са повече от добри! Не съм имал никога никакви проблеми - нито с х32, нито с х64 приложения! Много добра ОС!

                    Коментар


                      #11
                      batproho написа:
                      Краси има Ultimate версии които се активират автоматично, ползвам такава повече от две години.
                      Именно това ми е идеята.Важно е да знаеш какво слагаш ,за да няма после ядове.
                      FIAT FORUM BULGARIA
                      Ракията е над политиката

                      Видео от Италфест 2011

                      Коментар


                        #12
                        А с безжичната "мрежа" на W7 64бика, някой да среща трудности? Защото аз имам, и то много идиотски: като гася лаптопа и "увисва" 10минути /винаги/ на черно-сив екран, бръмчащ и мучащ ... тогава гасне! Ако съм с изключено "уифи" проблем няма! Затова и ползвам 64битовата ултимейт виста, много стабилна и по-адекватна от ХР!!!
                        Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                        Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                        http://www.keepfighting.ms

                        Коментар


                          #13
                          Разполагам с 64 битова профешънъл версия - оригинална и 32 битова ултимейт с крак. Мога да сложа и двете. Компа ми е с 3 ГБ РАМ,но може да му сложа по-нататък и още една плочка от 4 ГБ,като махна 1 ГБ,който е в момента. Игри не играя! Искам да попитам какво кара лаптопа да минава в режим на стенд бай,когато му затвориш дисплея? Има някакво ключле или....? Сменях на лаптопа вентилатора,като за целта се наложи да го разглобя на части.След подмяната спря да минава в режим стенд бай при затваряне на екрана.
                          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                          Коментар


                            #14
                            Програма

                            И аз да питам ще станели РС по бързо да работи от сега ако се смени XPSP 3 със WIN 7 или от 32 на 68 РС е почти новAMD athlon ii x2 250 3.0
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              #15
                              achov написа:
                              Ако смяташ да ползваш компютъра за игри препоръчвам ти 32 битовата операционна система. 64 битовата се използва за сървъри + това товари процесора, да не кажа голяма дума , 2 пъти-повече от 32 битовата.
                              Колега, недей така сега Определено не товари повече процесора.Отделно - при сегашните цени на DDR 3 паметта си е направо грехота да си с по-малко от 4 гиги.Ето ти и един пример, в който официално се препоръчва точно 64-битовата Седмица, при това именно за игра (НОВА ИГРА).Recommended System RequirementsOS: Windows 7 SP1 64-bitDirectX: DirectX 11Processor: 3.0 GHz Intel Core 2 Quad or AMD EquivalentMemory: 4 GBHard Drive: 18 GBGraphics card (AMD): 1024 MB RAM ATI Radeon 6950Graphics card (NVIDIA): 1024 MB RAM NVIDIA GeForce GTX560Sound Card: DirectX CompatibleKeyboard or Gamepad or Steering WheelDVD Rom DriveOnline: 512 KBPS or faster Internet connectionhttp://gamingdialog.com/2011/11/15/need-for-speed-the-run-pc-minimum-and-recommended-system-requirements

                              Коментар

                              Working...
                              X