Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за BMW 725TDS

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Само ще вметна приключенията на съсед със същата кола и двигател. Веднъж смени целия двигател, защото се оказа, че ремонта излиза на същата цена и последната година 2 пъти беше с кола под наем за по седмица, поради ремонти по колата. Иначе човека си я харесва и не иска да я сменя
    Ползвайте мигачи!
    Sometimes I feel like screaming

    Коментар


      #47
      приятел този двигател пука много главата имат проблем с охлаждането не е случайно прозвището за този мотор "картунко"най добрия мотор на бмв за мен е 3.0комънрейл върви много и гори малко
      STILO JTD

      Коментар


        #48
        Приятел, питаш за БМВ във ФИАТ форум??? Защо не разровиш БМВ форума, между спама и хвалбите изникват и верни работи. Само трябва да пресееш! Моят съвет е една ,,ромска" сентенция: Послушай сърцето си, а не разума!
        Fiat Marea Weekend ELX 1.6 16V /// Lancia Delta 2 LE 1.6 16V /// Renault 21 GTS 1.7mpi

        Коментар


          #49
          колега трябва да си луд, да си смениш астра 2004 година, с такъв издухан нафтов кощник на 1 милион километра от 1997 година... карай си колицата и не се вкарвай във филми постояно да си в сервиз и да набиваш грешни пари в свършила кола

          Коментар


            #50
            ТДС е умряла каруца. Иначе 7-цата винаги си заслужава, особено този модел. По-добре потърси запазено 730 д от последните - 2000-2001 г.И си заслужава всякак повече дори от чисто нова Астра или какъвто и да е подобен курник.
            Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V - Ex
            Alfa Romeo 166 2.4 JTD - Ex
            Volvo S60 Sport 2.4D

            Коментар


              #51
              ако е на под 700 000 км го взимай ,иначе 2,5 тдс-а е чудесен двигател стига предишните собственици да не са го третирали като 2,5 ама бензинов .Хубавото ,е че за тоя мотор се знае всичко и навсякъде ги правят. за турбините са си консуматив на около 250 000 .Авт.скоростна кутия рано или късно ще се счупи (1500-2500 за ремонт) знам уникален майстор ,нафтовата помпа и тя ще сдаде багажа или поне на лейка ще стане ,това са ти от предвидимите скъпи ремонти, които може да очакваш ,но поне никога вече няма да си купиш браво или астра (което си е минус от фин.гл. точка хаха )
              фиатче Браво 2.0

              Коментар


                #52
                tomazo написа:
                ако е на под 700 000 км го взимай ,иначе 2,5 тдс-а е чудесен двигател стига предишните собственици да не са го третирали като 2,5 ама бензинов .Хубавото ,е че за тоя мотор се знае всичко и навсякъде ги правят. за турбините са си консуматив на около 250 000 .Авт.скоростна кутия рано или късно ще се счупи (1500-2500 за ремонт) знам уникален майстор ,нафтовата помпа и тя ще сдаде багажа или поне на лейка ще стане ,това са ти от предвидимите скъпи ремонти, които може да очакваш ,но поне никога вече няма да си купиш браво или астра (което си е минус от фин.гл. точка хаха )
                Ето едно що годе прилично мнение конкретно по темата.И аз от край време я дъвча благодарение на наблюденията ми.2.5 тдс не е лош вариант стига да случиш на обгрижен автомобил. Вярно е че си има и недостатъци и консумативи като всеки друг мотор. Карах известно време такъв седмак и съм пукал глава, пръскал съм радиатор, и съм сдробявал перката на турбината и какво ли още не, но това е от "силното" каране. Единствено водна помпа ще ти се наложи да смениш, всичко друго е божа работа. Мотора е изключително лесен за обслужване особено ако имаш полеви условия. Относно турбините, понеже имах две, едната съм я пращал в софия за ремонт при един пич само турбини прави, върнаха я кукличка с нова перка ново лагерче и нов клапан. Общо взето както обичам да казвам - за всичко си има хора а и тази кола наистина си заслужава грижите
                Bravo 1.6 16v
                Mondeo 97 1.8TD

                Коментар


                  #53
                  Аз пък немога да разбера защо продължавате да я дъвчите тая тема, след като колегата явно се е отказал.

                  Коментар

                  Working...
                  X