Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ха таха, ма защо става така? (задачка)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ха таха, ма защо става така? (задачка)

    Доста е старо май, ма вижте... Винаги ми е било интересно и досега не съм откривал някаква логика, има малки разлики, ма не мисля че това е причината
    Прикачени файлове

    #2
    Ами аз така като гледам парчетата не са еднакви на двете картинки.Вижте хипотенузата на триъгълниците... горния има лека чупка, даже бих казал дъга.
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    Коментар


      #3
      Ето какво става, когато се наложат триъгълниците един върху друг. Очевидно горния е с крива хипотенуза.
      Прикачени файлове

      Коментар


        #4
        е да де, ма това пак не обяснява, защо и на двете картинки фигурите са еднакви, а се получава разлика....и на двата тръгълника хипотенузите не играят никаква роля, акоще и на окръжност да го докарат..... въпроса е от къде идва бялото квадратче.....

        Коментар


          #5
          Явно на теб трябва специално да ти се обяснява
          no pain no pain

          Коментар


            #6
            bubachko написа:
            е да де, ма това пак не обяснява, защо и на двете картинки фигурите са еднакви, а се получава разлика....и на двата тръгълника хипотенузите не играят никаква роля, акоще и на окръжност да го докарат..... въпроса е от къде идва бялото квадратче.....
            От тази разлика в двата триъгълника.Тя явно е точно колкото квадратчето.

            Коментар


              #7
              peho написа:
              bubachko написа:
              е да де, ма това пак не обяснява, защо и на двете картинки фигурите са еднакви, а се получава разлика....и на двата тръгълника хипотенузите не играят никаква роля, акоще и на окръжност да го докарат..... въпроса е от къде идва бялото квадратче.....
              От тази разлика в двата триъгълника.Тя явно е точно колкото квадратчето.
              Абсолютно точно. Ако някой иска да си изведе малко "по-математическо" обяснение ето:Подсказка 1: И двата варианта са с крива хипотенуза.Подсказка 2: Подобни триъгълници.
              Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

              Коментар

              Working...
              X