Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се похваля. Вече с овърклокнат лаптоп

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    стана ми интересна тази тема и реших да се включа и аз, с не толкова задълбочени мисли за клокването и аз съм против, да си пържиш компютъра (пък бил той и лаптоп) за некви си 200-300Мхз отгоре няма смисъл. да не говорим и че сега цените са такива , че за +20-30лв. се взима процесор с точно толкова Мхз отгоре.Към колегата който учи микропроцесори с изказването "..но самата истина е че щом съществуват в биоса значи не са сложени умишлено..... ако беше излишно биоса щеше да е написан само за дадена честота без никога да може да се променя " само да те подсетя, че дъната са универсални и може да се слагат различни процесори за това ги има тези опции, а са заключени по друга причина. Добре си прочел, че ФСБто е връзката м/у процесора и паментта, а прочел ли си че всичко що е на дъното и комуникира с процесор и памет зависи от тази честота. Всички ПСИ шини всички връзки м/у контролерите в двата моста на дъната (понякога са вградени в един). Та ако не си уцелил точната честота за да се саморегулират монижителите и на другите компоненти може да изплющиш нещо много по-скъпо от процесора което ще ти коства ново дъно. което в случая с лаптопа ще е на цената почти на нов (еко не намериш точно същото втора ръка).Да видях, че твойте честоти не са +200-300 ами отгоре, а и каза че обичаш да четеш, ами прати тогава скрийншотове не на умрелия рейтинг на Вистата ами на някой реномиран тест (по-горе ти казаха да го тестваш за стабилност, prime95 примерно). както и някоя програмка която следи напрежения, честоти и най вече температури да се ориенртираме какво всъщност си направил. както и това не давай общия рейтинг на виндоса защото той взима под предвид най-ниската стойност и каквото и да правиш с процесора няма да се промени ако примерно диска ти е някакъв мъртвец.И последно тези 5 сецунди които си спечелил за фотощопа и още толкова при зареждане на виндоса пак казвам според мен не си заслужават риска.п.с.пардон може и със 7 да си, бърка ме изгледа на менюто, ако не си махаи Вистата моментално
    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
    182A4.000 IAW49F
    LPG - Lovato EasyFast
    ----------------------------
    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

    Коментар


      #17
      mitkosoft написа:
      но смея да твърся че вски полупроводников елемент издържа до 150-200 градуса докато му пробият преходите а не виждам как ще стане 150 градуса след като е настроено на 90 да изключва....
      Тия полупроводникови технологии много напреднали....Не съм чел последните два броя на SMT Magazine и китайците направили революция в производството на компоненти.... Не мога да разбера какъв е смисъла на темата? Искаш да се похвалиш ли? Регистрирай се в хардуер.бг и давай.....Като "клокнеш" някое ЕКУ - опиши как си го направил в автофорум.И без лоши чуства
      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

      Коментар


        #18
        Re: Да се похваля. Вече с овърклокнат лаптоп

        mitkosoft написа:
        Здравейте колеги, не мога да не се похваля колко съм доволен от "новия" си стар лаптоп. Купен е миналата година с 1.9 процесор 2Гб рам на 800Мхц марка MSIОтначало беше добре но после почна да ми се струва адски бавен...явно съм му свикнал вече...и след малко четене в международния форум на MSI намерих един пич който срещу скромно дарение ми препрограмира моя BIOS за да се отключат заключените заводски опции за овърклок.. преди това в биоса нямаше нищо за настройки на чипсета, до вчера когато получих подифицирания си биос и с много страх го флашнах и след малко настройки вече съм на 3.12Гхц процесор и памет на 879Мхц. Разликата е чудовищна...грее с една идея повече но все още е стабилен компа...за сравнение най тежката ми програма фотошоп 10 вече го зарежда за 5 секунди а преди беше за 15 засичано с хронометър за сравнение...Windows 7 го зарежда за 15 секунди, преди беше за 26....забравих да спомена че процесора е Intel Celeron dual core.
        Имам наличен доста добър Intel Core2Duo за символични пари. Голяма заблуда е, че тия гигахерци работят МНОГО ама много по-добре, това селеронче е взело-дало още с излизането от конвейра, но ти си го знаеш де. А за зареждането нали знаеш, че не е толкова важен само процесора, а и твърдият диск, който е слабото звено? Аз съм с Core i3-2100T, който същия тоя Фотошоп го зарежда за същото време - просто диска ми е като твоя - бавен твърд диск за лаптоп....
        mitkosoft написа:
        волтажа е на 1.073V преди тва беше на 1.006 но между двете стойности не виждам разлика....предстои тези дни да направя някои тестове максимума е до 3.14 от там нататък забива....мислех да си взимам друг процесор на socket P примерно на Т3300 множителя е 10 а не 9.5 както при мен там резултатите ще са още по високи
        Е как не виждаш разлика бе? 0.067V - не са малко, но не са и много. Тоя процесор го караш на прага на издръжливостта му, но той ще оцелее - другите неща, които пече няма.Бах що глупости има в твоите писания... Интересно ми е на рафта ми кръстен "Гробище за домашни любимци" защо вече има 6 умрели от прегряване неклоквани лаптопи???
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #19
          Re: Да се похваля. Вече с овърклокнат лаптоп

          mitkosoft написа:
          ...Windows 7 го зарежда за 15 секунди, преди беше за 26....забравих да спомена че процесора е Intel Celeron dual core.
          Какъв точно е седмицата?Мисля ,че различните версии(Home Premium,Professional,Ultimate) ще се зареждат за различно време.
          FIAT FORUM BULGARIA
          Ракията е над политиката

          Видео от Италфест 2011

          Коментар


            #20
            Re: Да се похваля. Вече с овърклокнат лаптоп

            Интересно ми е на рафта ми кръстен "Гробище за домашни любимци" защо вече има 6 умрели от прегряване неклоквани лаптопи???
            това е щото напоследък забелязвам тенденция хората да си държат лаптопите къде ли не, в скута, на колената, на покривката, на леглото, общо взето къде ли не само не и на масата, на твърда повърхност без покривка и нищо да не запушва "дупките" за охлаждане
            Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
            182A4.000 IAW49F
            LPG - Lovato EasyFast
            ----------------------------
            "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

            Коментар


              #21
              mitkosoft прегледах ти 2 коментара и от тях можеш да получиш 1 съвет от мен:купи си от тези подложките за лаптопи с внедрените отдоло охладители. Не clock-вай видеокартата и няма да имаш никакви проблеми. Относно Операциона система, препоръчвам ти Linux Fedora 16.Игнорираи коментарите от сорта: Ще изгори, това не е хубаво, трето, пето. Единственното което трябва да направиш, е, че когато лаптопа го използваш вкъщи, махай батерията и го оставяй само на зарядно, че иначе с тези ресурси които дърпа след оувърклок батерията ти ще загине за отрицателно време.Поздрави.

              Коментар


                #22
                achov написа:
                mitkosoft прегледах ти 2 коментара и от тях можеш да получиш 1 съвет от мен:купи си от тези подложките за лаптопи с внедрените отдоло охладители. Не clock-вай видеокартата и няма да имаш никакви проблеми. Относно Операциона система, препоръчвам ти Linux Fedora 16.Игнорираи коментарите от сорта: Ще изгори, това не е хубаво, трето, пето. Единственното което трябва да направиш, е, че когато лаптопа го използваш вкъщи, махай батерията и го оставяй само на зарядно, че иначе с тези ресурси които дърпа след оувърклок батерията ти ще загине за отрицателно време.Поздрави.
                Че той е прежалил целия лаптоп, какво да и пази на батерията? И какво казваш - зарядното няма да изгори? Я се порови за темата на Торнадо за свиркащото захранване
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар

                Working...
                X