Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се похваля. Вече с овърклокнат лаптоп

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да се похваля. Вече с овърклокнат лаптоп

    Здравейте колеги, не мога да не се похваля колко съм доволен от "новия" си стар лаптоп. Купен е миналата година с 1.9 процесор 2Гб рам на 800Мхц марка MSIОтначало беше добре но после почна да ми се струва адски бавен...явно съм му свикнал вече...и след малко четене в международния форум на MSI намерих един пич който срещу скромно дарение ми препрограмира моя BIOS за да се отключат заключените заводски опции за овърклок.. преди това в биоса нямаше нищо за настройки на чипсета, до вчера когато получих подифицирания си биос и с много страх го флашнах и след малко настройки вече съм на 3.12Гхц процесор и памет на 879Мхц. Разликата е чудовищна...грее с една идея повече но все още е стабилен компа...за сравнение най тежката ми програма фотошоп 10 вече го зарежда за 5 секунди а преди беше за 15 засичано с хронометър за сравнение...Windows 7 го зарежда за 15 секунди, преди беше за 26....забравих да спомена че процесора е Intel Celeron dual core.
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    #2
    От 1.9 на 3.2 това с промяна на напреженията или без?И бъди сигурен , че с този клок няма да изкара дълго!Търси си отсега следващия процесор.
    FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

    Коментар


      #3
      По- скоро колега не си му свикнал, а за тази 1 година се е позадръстил с прах охладителя на лаптопа и ти е станал стар уиндоуса. А в случай, че не знаеш ЛАПТОПите имат опция да си свалят честотите, когато не се изисква голям ресурс за смятане и когато охладителя не се справя с топлината( в следствие на задръстването на радиатора)излъчвана от самите чипове. Това че си го клокнал с повече от 50 % ми изглежда меко казано смешно, при положение, че хора с настолни машини и възможност за какви ли не допълнителни охладители ги достигат, но както казах с къде къде по- скъпи и добри охладители.Както колегата каза няма да изкара дълго. Моя съвет е ако не мислиш да оправиш машината на фабрични настройки и да и направиш профилактика( почистване на радиаторите и смяна на контактната паста) направо си търси нов лаптоп.А ако компютъра се справя бавно с някой задания, които му даваш ..... вземи го прейнсталирай най- добре. Съвременните уиндоуси с безразборно ползване и почти неограничен достъп до интернет се скапва доста бързо, а ако не е прейнсталиран откакто си купил лаптопа.....Залудо трошиш машината в момента с тоя овърклок ?!!?!?!? Едно време и аз се занимавах с овърклок....... но от 5 години работя във фирма, която се занимава с продажба и поддръжка на компютри и техника и стигнах до заключението, че по- добър овърклок от смяна на компютъра няма.Успех ти пожелавам с машината и дано не я изгориш ....

      Коментар


        #4
        Insane написа:
        по добър овърклок от смяна на компютъра няма.
        Добре казано!
        Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
        ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

        Коментар


          #5
          колега моите извинения но не съм "ламер" или "бот" както обичат да казват подрастващото поколение....с овъркло се занимавам от 2002 година ввсички компютри са ми клокнати сега имам 2 преди тва съм имал оше 2...проблеми никога не съм имал.....относно този компютър, вентилатора съм го профилактирал 2 пъти от началото на октомври до сега уиндоуса не е стар или бъгъв и преди не правеше проблеми просто съм сядал и на по бързи компютри и след това моя ми се стори като стара баба...клока не е правен с покачване на напрежението на процесора а със повишаване на честотата на Front Side Bus шината която беше 200Мхц а сега е 330Мхц....в момента уча за микропроцесори и се занимавам с микроконтролери а ако не знаете че няма никакво значение колко ви е силен процесора или Рам паметта когато FSB e с ниска честота....FSB e връзката между процесора и РАМ паметта....колкото по висока честота на шината толкова по добра производителност....за колегата който не вярва ще повярва ли че при нормална работа процесора е на 60 градуса и 75-80 при натоварване при критични 90 градуса....опцията за сваляне на честотата при по висока температура съм я спрял от биоса и никога не е била пускана. При процесори на интел се нарича Intel SpeedStep...а относно колега който не вярва нека дойде и да провери лично как се държи системата и да я тестваме срещу най мощния му компютър от магазина му за поддръжка и продаване на нови компютри...също към същия колега знае ли защо има Intel Core i3 na 2.2 i na 2.4 Гхц....ами ще му кажа веднага втория вариант е със клокната ФСБ шина заводски няма нищо необичайно....производителя умишлено заключва оверклок опциите за да може потребителите да си заменят през 2 години компютрите...но самата истина е че щом съществуват в биоса значи не са сложени умишлено..... ако беше излишно биоса щеше да е написан само за дадена честота без никога да може да се променя ...както казах който не вярва да дойде до студентски да направим един "батъл" между два компа
          Fiat Bravo 1.9 JTD 100

          Коментар


            #6
            dikanio написа:
            Insane написа:
            по добър овърклок от смяна на компютъра няма.
            Добре казано!
            Глупости!! Аз мойта машина откато съм я събрал .. така както исках е пусната веднага от 1460 на 2000 без промяна на волтажа и вече кара 5та или може би 6-та година! Не виждам да и е станало нещо! Старичка е вече и съвсем скоро ще я сменям, но при добър подбор на компоненти няма никакви проблеми. При лаптопа най-много да има проблеми със охлаждането защото там охладителите са малки. Предполагам колега след като си го овърклокнал си направил необходимите стрес тестове следейки температурата и поведението на машината ?
            ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
            // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

            Коментар


              #7
              Не обръщайте внимание на рейтинга с новите на стройки не съм го обновявал
              Прикачени файлове
              Fiat Bravo 1.9 JTD 100

              Коментар


                #8
                На мен ми е много странно как си постигнал клок на 50% почти, без покачване на напреженията. Да не кажа, че ми се вижда невъзможно, да работи стабилно така, освен ако не си оставил напреженията да си ги определя автоматично, което хич не е добре. А от това колко ще изкара и колко има смисъл от овърклок си е много относително спрямо компонентите, които имаш. На мен настолната ми машина, която е с Е5200+Xigmatek S1283 стандартно на 2.5GHZ, работи вече 3 години 24/7 @4.0Ghz и нямам никакви ядове.
                ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
                Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
                Jet Black E46 M3

                Коментар


                  #9
                  Всеки е свободен да си прави собственността каквото си иска. Нито съм казал, че някой е ламер нито съм се заяждал, затова не виждам защо трябва да идвам да ми доказваш нещо. Твой си е лаптопа троши си го от главата.@@xctr, не съм казал..... НАРОДЕ идвай да ви продавам нови машини, няма смисъл от овърклок. Пак повтарям, правете собственността си каквото искате.@mitkosoft, за настолен компютър, на който може да се сложи 500 грама МЕД + вентилатори или водно охлаждане не виждам проблем да работи овърклокнат. Светнете ме само как при положение че си си купил тоя Селерод дуал кор за ~ 700 лева, който е със сметнато охлаждане да хлади компонентите и да ги държи в диапазон 40-65 градуса на честота 1900 мхз ще охлажда 3000+ мхз .... 75 -80 градуса ?!?!? ..... за да може някакъв датчик да показва, че е толкова значи самия чип е някакви си 100-тина + градуса. Което ще рече, че при продължителна работа има много голям шанс да ти се отлепи някой чип ...... Особенно на МСИ ...., Ацер, Асус и още няколко по- ниско бюджетни марки.core i3/5/7 имат разлика в честотата не заради различни FSB шини.... те просто имат различни множители. И да в някой положения по- голяма FSB шина води до бо- бърза работа, но въпроса е да има добър баланс .... Какъв е смисъла да опечеш тоя ЛАПТОП заради 1-2-3 месеца по- бърза работа с него. Ако имаш пари за нов ок твоя воля..... ако не пак си е твой проблема.Само не разбрах закакво си пуснал тема в АВТОМОБИЛЕН форум за овърклока ти на лаптопа и накрая като си казах мнението ми се скара.

                  Коментар


                    #10
                    волтажа е на 1.073V преди тва беше на 1.006 но между двете стойности не виждам разлика....предстои тези дни да направя някои тестове максимума е до 3.14 от там нататък забива....мислех да си взимам друг процесор на socket P примерно на Т3300 множителя е 10 а не 9.5 както при мен там резултатите ще са още по високи
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                    Коментар


                      #11
                      Insane, както ти казах "пържене" съм прави на всички компютри и никога ама никога не съм имал проблеми а разлика винаги се усеща в бързодействието....при колко градуса ще се разлепи чипа не мога да споря но смея да твърся че вски полупроводников елемент издържа до 150-200 градуса докато му пробият преходите а не виждам как ще стане 150 градуса след като е настроено на 90 да изключва....това е тема общи приказки така,че тука се пише за всичко освен коли...и моля те не се мъчи да ми втълпиш колко съм тъп и неук което е типично за бг форум квото и да пишеш всички се мъчат да те убедят колко си тъп. то ако става въпрос ми казваха да не си флашвам и биоса понеже съм щял да хвърля дъното и бяха много убедени като тебе...е флашнах го не съм го хвърлил....аз се водя по собствения си опит а не кво ми е казал някой...като вляза в магазин за компютри аз казвам на продавача кво искам а не той да ми казва кво да ми пробута, когато няма това което търся отивам на друг магазин докато го намеря но никога не слушам хората...имам си достатъчно знания и чета достататъчно, запознат съм с нововъведенията така че нямам притеснения, знам кое как работи и що работи и до кога ше работи. Пак ти казвам много те моля не се мъчи да ме изкараш прост и че съм направил грешка....клоквал съм много мои компютри и на други хора и никой не е казал "ела ми купи нов комп" и виж снимката по-горе и пак спори че не е възможно....някои слагат по мощни вентилатори със медни серпентини но аз не съм дизайнер няма да товаря процесора на 100% малко щи е трудно с нормална всекидневна работа да го натовариш на 100% за повече от 5 секунди....има си бенчмарк програми сваляй тествай и тогава ми казвай колко съм тъпПОЗДРАВИ
                      Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                      Коментар


                        #12
                        Ебаси, как си си изтипосал ключа за Windows-a на screenshot-а
                        Brava 1.6 16V 103hp

                        Коментар


                          #13
                          еми колега взимай ключа като искаш но нали знайш че половин България сме с този ключ :П
                          Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                          Коментар


                            #14
                            mitkosoft написа:
                            ...имам си достатъчно знания и чета достататъчно, запознат съм с нововъведенията така че нямам притеснения, знам кое как работи и що работи и до кога ше работи.
                            Колега, мен никога не ме е интересувало кой колко е тъп или колко е умен, просто знам едно, че лаптоп не се клоква, освен ако не си го прежалил. Това не е настолния, на който ако не му стига въздушното охлаждане му слагам водно, с лаптопа нещата са други. Ако си прежаля лаптопа, ще клокна с малко, примерно в твоя случай от 1.9 на 2.1 максимум и няма да съм много горд с това, а ще чакам да видя кога ще баталяса, много по-умни , печени и с опит са казали, че лаптоп не се клоква. Не защото не може, а защото ще прегрее и ще баталяса и то не процесора /те са яки кучета/ а по-скоро дънна платка, видео, батерията умира бързо, ако лапа е горещ, ей такива. Ако се изрежеш в хардуерен форум, с тоя клок, задявките ще са много по-заядливи, просто там и децата знаят, че лаптоп не се колква.
                            Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                            Коментар


                              #15
                              Insane, както ти казах "пържене" съм прави на всички компютри и никога ама никога не съм имал проблеми а разлика винаги се усеща в бързодействието....при колко градуса ще се разлепи чипа не мога да споря но смея да твърся че вски полупроводников елемент издържа до 150-200 градуса докато му пробият преходите а не виждам как ще стане 150 градуса след като е настроено на 90 да изключва....това е тема общи приказки така,че тука се пише за всичко освен коли...и моля те не се мъчи да ми втълпиш колко съм тъп и неук което е типично за бг форум квото и да пишеш всички се мъчат да те убедят колко си тъп. то ако става въпрос ми казваха да не си флашвам и биоса понеже съм щял да хвърля дъното и бяха много убедени като тебе...е флашнах го не съм го хвърлил....аз се водя по собствения си опит а не кво ми е казал някой...като вляза в магазин за компютри аз казвам на продавача кво искам а не той да ми казва кво да ми пробута, когато няма това което търся отивам на друг магазин докато го намеря но никога не слушам хората...имам си достатъчно знания и чета достататъчно, запознат съм с нововъведенията така че нямам притеснения, знам кое как работи и що работи и до кога ше работи. Пак ти казвам много те моля не се мъчи да ме изкараш прост и че съм направил грешка....клоквал съм много мои компютри и на други хора и никой не е казал "ела ми купи нов комп" и виж снимката по-горе и пак спори че не е възможно....някои слагат по мощни вентилатори със медни серпентини но аз не съм дизайнер няма да товаря процесора на 100% малко щи е трудно с нормална всекидневна работа да го натовариш на 100% за повече от 5 секунди....има си бенчмарк програми сваляй тествай и тогава ми казвай колко съм тъпПОЗДРАВИ
                              Ако така ще си говорим съм клоквал и съм се ебавал с компютри от 98-ма година ...... Ако искаш тествай си при колко градуса ще се разлепи някой чип. При мен в сервиза ежеседмично идват лаптопи с разлепени видео чипове на НЕ овърклокнати машини от нормална работа с тях.Видял съм много неща през не много дългия ми опит с ремонта им и прочее. Това, че процесора ще издържи 80-90 градуса съм сигурен, все пак е интел, ама с тоя селерон съм сигурен, че видео чипът е вграден на дъното демек ползва същия охладител с топлонна тръба на процесора и това, че си дигнал на процесора работната температура от ~50 на около 80 значи че видео чипът и той работи с ПОНЕ 30 градуса отгоре. Бенчмаркове си пускам и си тествам.... не ме мисли мене. Никъде не казах че си тъп, нито искам да те убеждавам в нещо. Ти след като го повтори няколко пъти се съмнявам ти как мислиш за себе си. А щом се хвалиш с клок на лаптоп ...... Твоя воля повтарям вече като за дете на 5 годинки: твой си е лаптопа имаш правото да го правиш каквото си пойскаш с него.И само последно нещо ...... в лаптопа от прегряване изгаря всичко друго, но не и процесора.... просто около него има доста други елементи, които от топлата среда на работа се развалят много по- бързо. Както и споменатия видео чип, който е най слабото звено в един лаптоп. Особенно ако е запоен директно на дънната платка, а не е на слот.Енджой дъ райд енд донт блейм ми уен ю ниид сървис съпорт. Поздвави.

                              Коментар

                              Working...
                              X