Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изроди ли са лекарите?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    jenshen73 написа:
    Казваш - уникална ти е професията, а и знам, че е такава - защо още седиш в България и се мъчиш? Няма какво да те задържа - нямаш дете, нямаш добра работа, нямаш никакви отговорности - хващай самолета и в Англия - там ще те посрещнат с отворени обятия да им правиш топлото... Всъщност - с уникалната си професия можеш и в Дубай да работиш - на тях ще им правиш вентилацията.
    Не разбирам защо си написал всичко това, че и останалото, дето не съм го цитирал.Дали имам дете - не знам...официално не;Дали имам добра работа - по-скоро е добраДали имам отговорности пък изобщо няма как да знаеш... и за твое сведение - имам много отговорности.Уникалната ми професия не е тая, дето прави топло и студено и вентилация... Това ми е общата специалност.Имам друга специализация, която наистина е уникална, но няма нужда да ти обяснявам за нея... и да, с нея си изкарвам парите, колкото и да са те.Дали ще ида някъде другаде или ще си седя на село също си е моя абсолютно лична работа и не виждам причина да го споменаваш изобщо, точно пък ти.За да не излизаме от темата. Виж хубаво тази снимка.Това детенце е на мои много близки хора. Почина тази година от най-обикновен ГРИП. И не защото от грип не се мре, а защото през цялото време са разигравали майката в болницата, и защото в крайна сметка се оказало, че не му е поставена правилната диагноза. Утре на негово място може да е твоя син.И да, даваха и за него по телевизията. По БТВ.Ако аз сгреша в мой проект, и стане авария, от която загинат хора (съвсем възможна ситуация), аз ще вляза в затвора. Със сигурност. Защо за една моя грешка да влизам в затвор, а за аналогична грешка на доктор да казваме - ми такава била волята Божия.... а??!!??!?!??!Цялата ни система е сбъркана. Цялата. Като почнеш от политиците и стигнеш до обикновените хора.... Ценностната ни система е сбъркана. Ето затова не ща да ми се раждат деца в България.
    Прикачени файлове

    Коментар


      #92
      Имортале, просто ти се падна на дневния ред бе Пък и само протестираш срещу България, а още си тук. Та за това те наковах. Ама пък и ти явно не си ми чел края - мой колега се гътна от настинка преминала в бронхопневмония. За ТРИ дни у дома в леглото. С ПРАВИЛНА диагноза при това. Е, да, ако беше умрял в болница - щяха да го съобщят по телевизията, вероятно или ако беше дете на 3 години. От обикновен грип в България не се мре. За да се гътне това дете от грип е имало и някакви други усложнения - сериозни при това. А и не виждам причината загрижените, като мен родители да не си купуват всеки сезон по една опаковка тамифлу - за всеки случай. Не струва милион.Наш съсед в Калиманци си замина от оня вирус дето хваща бебета и деца до не помня колко години - Вирусен Менингит, а човека беше на 71. Диагнозата му я поставиха след аутопсията. Защото ходи на 100 лекари и в 100 държавни и частни клиники и никой не се е сетил да направи или поиска да се направи лумбална пункция защото не е имало нито симптоми нито причина. И така. Ама който си мисли, че една болест се хваща лесно... Особено ако е нова или екзотична. На мой колега наскоро му откриха хипокампална склероза... заради една аритмия и редки безпричинни по негови думи загуби на съзнание.
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #93
        Доста от лекарите са под всякаква критика, но в днешнно време с това безпаричие хората се променят, знам ли. Но така или иначе, хора умират постоянно. Слушах по новините за последната починала родилка, но не хванах съвсем детайлите по проблема и. Че има лекарски грешки така е, но можеби в момента твърде много се рови от медиите, за да се намери новина, тъй като е нещо актуално в момента. Чета сега от коментарите Ви относно здравеопазването, като цяло - живея в Англия вече от около една година. Имах нужда от лекарска помощ, тъй като доста дълго време имах бъбречни проблеми. Регистрирах се в местнния медицински център към националния си осигурителен институт. Единственото което поискаха от мен е доказателство за адрес. Представих банково извлечение, на което имаше адреса ми и вече см регистрирана. Няма такса, няма ти си чужденец..живееш ли тук легално с адрес, имаш право на здравеопазване. Ходих за по-обстойни изследвания в голямата местна болница, лекарите са с изключителна етика! Докато ми правижа ехография на бъбреците лекарката ме покри обстойно, за да не би случайно, да ми се види бельото и аз да се почувствам некомфортно. Изключителна етика и правила. Е, в случай, че работиш, естествено си плащаш тукашния вид осигуровки и то надвишавайки определен доход на година отдържането за такси е 50% от това, което си изкарал. Средна годишна заплата е 23 000 паунда - плащаш относително 10-15% от дохода. Ако получаваш повече от 40 000 на година плащаш 50% такси Звучи смешно малко, ама ето от къде идват хубавите болници :о)
        Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

        Коментар


          #94
          @SokOtPraskova: То това не е тайна, че хубавите болници идват от хубавите данъци. Здравната осигуровка в България е 8% от възнаграждението по договор, като не трябва да забравяме, че има много хора на минимални или 4 часови договори. Като пример - 270лв. е минималната работна заплата, а не малка част се осигуряват на нея - деловодител в НАП е на 270лв. трудов договор и съответно в бюджета от нея влизат 21.60лв./месец. Сложи към 500 000 цигани, ползващи същите тия здравни услуги, а през живота си не са платили и лев, сложи и не малкото незаконно работещи и се получава една красива картинка.Имаше период от време в който с моите ежемесечни данъци можех спокойно да плащам пенсиите на двете ми живи баби + половината инвалидна пенсия на баща ми, а мои познати тогава се гордееха, че не плащат и стотинка на "гадната" държава, но междувременно ползваха безплатното образование, детски градини и болници...
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #95
            jenshen73 написа:
            @SokOtPraskova: То това не е тайна, че хубавите болници идват от хубавите данъци. Здравната осигуровка в България е 8% от възнаграждението по договор, като не трябва да забравяме, че има много хора на минимални или 4 часови договори. Като пример - 270лв. е минималната работна заплата, а не малка част се осигуряват на нея - деловодител в НАП е на 270лв. трудов договор и съответно в бюджета от нея влизат 21.60лв./месец. Сложи към 500 000 цигани, ползващи същите тия здравни услуги, а през живота си не са платили и лев, сложи и не малкото незаконно работещи и се получава една красива картинка.Имаше период от време в който с моите ежемесечни данъци можех спокойно да плащам пенсиите на двете ми живи баби + половината инвалидна пенсия на баща ми, а мои познати тогава се гордееха, че не плащат и стотинка на "гадната" държава, но междувременно ползваха безплатното образование, детски градини и болници...
            Чакай бре колега,ето ти спомена нещо за здравеопазването във Англия че било трагедия,ето сега колежката ти казва за какво иде реч,ама ти пак не падаш по гръб.Тук като отидеш и им развалиш седянката и те гледат на кръв,а какво остава да ти пожелаят приятен ден.Аз съм лежал доста по болници и на такива неща съм се нагледал че не ми се пише много е за писане.Дадеш ли им парички и дистанционното за климатика ще ти дадат и кабелната ще ти платят,а да не говорим че кабелната беше 3 лв за 24 часа и 0,50 ст за маймунката.Да изроди са всичките до един и сестрите и те.

            Коментар


              #96
              Когато вътрешния министър изнесе в парламента записите на Горно Оряховските лекари по случая с мъртвото бебе беше нададен голям вой от опозицията в парламента и от лекарския съюз.Сега мълчат като насрани . Че има кадърни лекари това е факт,но че има голяма част от лекарите които са пишман лекари и това е верно.
              Фиат Панда 1.2 2006година
              Синджира си идва ,а козата я няма...

              Коментар


                #97
                Край! Няма да им легна на лекаритеЕВГЕНИЙ ДАЙНОВ

                Коментар


                  #98
                  Orcinus написа:
                  Край! Няма да им легна на лекаритеЕВГЕНИЙ ДАЙНОВ
                  Добре написано......
                  Alfa 156 2.0 TS
                  Alfa 156 20VTurbo
                  Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                  Locost TF1 3.0V6

                  Коментар


                    #99
                    Много истина има в статията! Липсата на морал, хуманност или ако щете поне малко човещина, води до такива резултати. Увеличението на смъртните случай в медиите според мен се дължи на това, че хората набраха смелост, че може и да има възмездие. Няма укриване, няма "чадъри", а шефа на лекарския съюз и на комисията по етика видяха, че ако продължават със същата риторика по медиите, може да им изтинат местенцата, понеже защитавайки некадърниците превръщат цялото лекарско съсловие в техни заложници.
                    Няма начин да няма начин!

                    Коментар


                      За лекарите, наркопласьорите и ХристосОгнян Попкутуев[quote:4130051696]Лекарските грешки. Тази фраза се превърна в парола през последните седмици за тези, които с лека ръка хвърлят упрек върху съсловието, което май единствено се бори за живота у нас.Ние сме страна на парадоксите не отскоро. При смъртен случай на близък сме готови да платим колкото ни кажат за погребални услуги. После ни преджобват още веднъж за място на гробищата и ковчег. Следва трети кръг - пазарене за противни еднотипни мраморни плочи. Плащаме чинно и гледаме да не разсърдим някой циганин на гробищата, защото може да ни скрои номер и изпращането на скъпия покойник да се превърне в грозна драма. Мълчим пред абсурдите на погребалната индустрия и се оставяме доброволно на рекета. Покрай училищата се продава дрога, както някога край стадионите семки или на синдикален протест кебапчета. С тази дрога убиват децата ни. Скърцаме със зъби, но не отиваме да протестираме пред полицейското управление, което си прави оглушки, нито пред прокуратурата, нито пред съда, който пуска с лека ръка всеки наркопласьор, който си е платил по веригата. Наркотрафикантите и наркобосовете пък въобще не стигат и до там. Не е ясно защо не пискаме, не скачаме и не браним най-свидното - децата си! Няма обяснение и за изумителната ни пасивност, когато научим за проява на поредна детска агресивност, за жертвите на домашно насилие: осакатени деца, захвърлени пеленачета, пребити съпруги, битови кървави драми, самоубийства и пр.Но сме хипер активни, когато нещо неприятно се случи с нас или наш близък в болнично заведение. ,,Тия лекари се увълчиха!

                      Коментар


                        "Е ти па си мноо убав".

                        Коментар


                          Сетих се и за един лаф на Иво Сиромахов..., също по темата, ако "ми разбирати" :"Пенсионерката Димитрова влезе в банката, видя че всички гишета работят и няма опашка и отиде да вдига скандали в поликлиниката."

                          Коментар


                            Сериозно ли искаш да сравняваме умозаключенията на бай Пешо селяндура с тези на един лекар? Във всяка нация лекаря е синоним на интелигентност. Тея докторски излияния по-горе крещят ’абе, аз нямам ли право да съм мошеник? Щом някой може да краде, да не си плаща, да мрънка щото не е разбрал - ми значи и аз имам право!’. Само че не, нямаш право, щото си лекар, умен човек и ако неукия простак можем да го оправдаем, то за интелигентния лекар оправдание по тая линия няма. Може би са прави лекарите че хората без медицинско образование няма как да ги разберем прави ли са криви ли са когато става дума за медицина, но докторите са тези които трябва да се хванат да си изметат къщичката. Те трябва да решат кое, как, защо, колко, а те ползват интелекта си за да цоцат от системата кинтите. Тъпака с лупа в ръка е зяпач, лекаря с лупа в ръка може да стане подпалвач. И когато им кажеш - абе, нещо не е наред, хора мрат, има небрежност, отговора вместо да е -ами, дайте да направим това и това, е - мчи стига сте мрънкали и вие сте същите.

                            Коментар

                            Working...
                            X