Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Впечатления от Samsung Galaxy Tab 8.9 (или подобен Дроид) ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Впечатления от Samsung Galaxy Tab 8.9 (или подобен Дроид) ?

    Колеги,тия дни ме нападнаха мисли и влечения за смартфон/таблет. Като везните клонят към таблет - горе долу на същите цени са, а таблет повече си заслужава. Още повече, че 4-5" тава не ми се вижда удобна за говорене. айФон 4(с) пък е крехък с тия стъкла, а конкуренция с подобен размер (3,5") нещо не мога да си харесам. Дилемата ми е главно между Галаксито 8.9 и айПад 2 (16 + 3г). Шефа ми отказа служебен лизинг (без оскъпяване разбира се) на айпад, което общо взето го изключва като вариант. Най-вероятно ще взема Галаксито на лизинг от Мтел, като смятам да го изплатя по-рано. Ходих да го гледам и бях на косъм да го взема, но консултанта се оказа доста незапознат и ме издразни. Още повече, че почти нищо не можах да усетя от устройството. Интернета не можа да подкара - нямали безжична мрежа в офиса, нито от хотспота на телефона му. Пълен цирк. В Глобул го нямали, но ако съм искал можели да ми поръчат... е добре, ама искам да пробвам устройството. В Плесио/Мултидрама дали го има изложен за тестове ?Всякакви мнение и впечатления ще са ми полезни
    In JTD I believe, in Nm I trust !

    #2
    Само изразявам ЛИЧНОТО си мнение като потребител на таблети. iPad 2 си заслужава всяка стотинка. Galaxy-та Flyer-и и всекви подобни са много далече все още от истината. Нито правя реклама на марка нито имам вземане-даване с някой, просто са ми минали през ръцете и съм си изградил мнение.

    Коментар


      #3
      Ако не е спешно аз бих изчакал да излезе Уиндоус8 (май пролетта?) който ще е таблет ориентиран като интерфейс. После ще ни заринат в уин таблети, както преди няколко години в нетбукове.За Айпада имай предвид че вероятно януари февруари ще се анонсира следващия модел, дали ще е айпад3 или просто поизслъскан айпад2 още не се знае. Но да не стане така да си вземеш сега айпад пък след два месеца да се плескаш по челото.

      Коментар


        #4
        То не е спешно, но доста съм навит. Сега правя ресърч, няма да се мятам веднага. За айпада знам. Работя в магазин на Епъл, но пак не мога да го взема по-изгодно. С технологиите винаги скоро излиза нещо ново и по-лъскаво. При всички положения първо ще си оправя колата. Много искам да чуя мнението на някой с галакси Yellow_Flash_Colorz_PDT_31пс: Приятелката ми е в Щатите, но и от там по груби сметки айпад-а не излиза много по-изгодно ...
        In JTD I believe, in Nm I trust !

        Коментар


          #5
          Ако искаш съвместимост с всичко останало - се налага да избягваш iPad и Андроид. Остава кажи речи един читав модел за таблет - това е Acer Iconia Tab w500, който е със Windows 7. Лично аз, ако реша да се оборудвам с подобна мобилна екстра - ще взема този. Но иначе - iPad2 е върха на гъзарията - голям разтеглен iPhone, също толкова тънък, лек и издържлив от към захранване (батерия). Но аз искам програмно обезпечаване и съвместимост...
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #6
            jenshen73 написа:
            Ако искаш съвместимост с всичко останало - се налага да избягваш iPad и Андроид.
            Каква несъвместимост с "всичко останало" има при iPad и Android? Приложенията ли са им малко, не се разпознават ако ги закачиш към телевизор (през HDMI, стига съответният модел таблет да има), домашно PC с windows, лаптоп.Android се развива с огромни темпове, а сравнението, че имало един единствен читав таблет - Икония W500, е просто много странно...а не си от хората, дето са на Вие с тези неща. Да не говорим, че Google трябва да са много малоумни, за да зарежат собствената си безплатна за потребителите ОС и да почнат да им набутват отново платените бози на Майкрософт. @mnpenchev - какво означава "много далече от истината"? Има си почитатели на едното и другото. Нормалният, средностатистически американец обожава айпад, защото "всичко си има и работи безупречно (почти)"на мен също ми допада, но не ми допада липсата на свобода и къстъмизация, с която не разполагам с ОС-а на Епъл (без джейлбрейк, разбира се). МНого може да се пише по темата, но ще се разделят хората на два лагера. Към автора - доколкото виждам, не искаш 10.1 инча модел, иначе веднага бих ти препоръчал още малко да поизчакаш (до след нова година), след което да си вземеш на ПОД цените на Епъл един четириядрен Асус Трансформър Прайм.А ако не ти се чака и не щеш 10.1 модел - Галакси 8.9 е много добър таблет, стабилен като работа, невероятен дисплей, невероятен тъч, бърз. Минусите са - Самсунг станаха до болка известни с адски бавната и на моменти липсваща поддръжка по отношение на ъпдейтите на операционната система за таблетите си и нямаш слот за СД-карта.

            Коментар


              #7
              Orcinus, понеже нали трябва да сме позиция и опзиция, хайде да те перна ребром:iPad2, получаваш поща, трябва да разпечаташ писмото. Принтер изцяло Windows базиран, свързан към Windows XP машина в чужд офис. Как процедираш и колко гимнастики трябва да направиш за да си свършиш работата? Същата работа с Андроид-а. Хайде без постулати "ама те са ок, ама ок, ама ок. Не са ок Андроид и iPad - и на двете операционните системи са за мобилни телефони, а не за мобилни компютри. Има кръпки, хакове и кракове, но един нормален човек иска да може да си върши работата без да разсъждава излишно как да я свърши днес.Тъй, безплатната OS на Гугъл е нищо повече от един хак на FreeBSD. Шарен, украсен и тунингован да върви на мобилни телефони. И не, няма да се разделят хората на два лагера, щото днес се сблъсках за пореден път със средностатистическият потребител на компютри "Инсталирай ми моля те Office 2007, щото с 2003 не мога да чета новите документи", аз казвам "Има филт..." и ме прекъсват - "не, не искам да се мъча с разни глупости, по-лесно ще ми е така", а дори не ме изчакаха да се доизкажа. Ти уж си умно момче, а трябва да ти обяснявам по много?
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                В момента пиша от IPad 2 и да виакажа нищо несъвместимо няма в него, като изключим флаша, ама не е болка за умиралка...За батерията няма да говорим, забравям кога е зареждан, а дисплея е просто феноменален. Камерите не ги бива, ама и без това не ги ползвам. Безжичния му адаптор е с чувствителността на този на лаптоп, т.е. По добре от телефона, определено. Приложения - стотици хиляди - платени, безплатни, кракнати, само да занеш къде да ги търсиш. Самсунга не ми е познат, не съм го ползвал, но Айпада е страхотен. Откакто го имам (3 месеца) ползвам лаптопа само да си сваля нещо на флашката.
                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                Коментар


                  #9
                  Yavor написа:
                  В момента пиша от IPad 2 и да виакажа нищо несъвместимо няма в него, като изключим флаша, ама не е болка за умиралка...За батерията няма да говорим, забравям кога е зареждан, а дисплея е просто феноменален. Камерите не ги бива, ама и без това не ги ползвам. Безжичния му адаптор е с чувствителността на този на лаптоп, т.е. По добре от телефона, определено. Приложения - стотици хиляди - платени, безплатни, кракнати, само да занеш къде да ги търсиш. Самсунга не ми е познат, не съм го ползвал, но Айпада е страхотен. Откакто го имам (3 месеца) ползвам лаптопа само да си сваля нещо на флашката.
                  И хайде сега разпечатай нещо от тоя прословут iPad. Да кажеш, че не съм си играл с него - да ти повярвам. Всеки божи ден ми е в ръцете. Готина вещ, но за мен функционалността му приключва с прегледа на пощата и новините.
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #10
                    Ами аз лично не мога и да искам...И от лаптопа не мога....Нямам принтер... Вярно е че някои неща са със затруднена функционалност, доколкото знам има начини за принтиране, чрез интсталиране на допълнителни приложения. Все пак си е доста специализирано устройство. Но това дето го може, го може с финес
                    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                    Коментар


                      #11
                      jenshen73 понеже си по запознат (извинявам се за писането ми към теб на "ти"), ми обясни - хората си взимат таблет с идеята да не ползват лаптоп или нетбук или каквата и да е там джаджа? На мен ми е странно да се бъркат двете устройства. Мобилния компютър си е мобилен, таблета си е таблет, ако обаче е обратното ... нямам думи. По темата, автора каквто ще каже - искаш таблет или мобилен компютър? Ако искаш таблет-моб. компютър, jenshen73 ти е дал отговора. Ако не е това, какво искаш точно? Надявам се да не засегна някой от тук писещите, ама така ми дойде .

                      Коментар


                        #12
                        Пиша набързо, защото точно излизам. Мобилен компютър имам. Търся таблет, чието потребление ще се застъпи почти с нещата, за които ползвам компа. Който всъщност седи ’докнат’ на бюрото с месеци със свързан към него външен монитор. Както и мисля, че с таблета ще ми е доста по-мотивиращо четенето на книги. Имам проблем с четенето на дълъг текст на компютър. Скайп, Фейсбук, имейли, следенете на google reader и още някои форуми. Разбира се филми, музика някакви. Навигацията е голям плюс също. Игри от край време на играя, така, че ... То всъщност друг ’бонус’ би ли имало ако изчакам по-мощният XOOM 2 (примерно) ?
                        In JTD I believe, in Nm I trust !

                        Коментар


                          #13
                          googo написа:
                          Пиша набързо, защото точно излизам. Мобилен компютър имам. Търся таблет, чието потребление ще се застъпи почти с нещата, за които ползвам компа. Който всъщност седи ’докнат’ на бюрото с месеци със свързан към него външен монитор. Както и мисля, че с таблета ще ми е доста по-мотивиращо четенето на книги. Имам проблем с четенето на дълъг текст на компютър. Скайп, Фейсбук, имейли, следенете на google reader и още някои форуми. Разбира се филми, музика някакви. Навигацията е голям плюс също. Игри от край време на играя, така, че ... То всъщност друг ’бонус’ би ли имало ако изчакам по-мощният XOOM 2 (примерно) ?
                          ако 1300 лв. не те притесняват - виж на Фуджицу таблета е с Win 7 - при това лиценза е включен в цената

                          Коментар


                            #14
                            googo написа:
                            с таблета ще ми е доста по-мотивиращо четенето на книги. Имам проблем с четенето на дълъг текст на компютър.
                            Абсолютно си прав! И аз с тази цел бях взел едни 7-инчов таблет и доста книги прочетох - после като го смених с 10.1 - ами голям ми е за четене на книги и мааалко неудобничък И още една разлика между айпада и галаксито - резолюцията, а и по-важното - 4:3 екран на айпада срещу 16:10 за галаксито.

                            Коментар


                              #15
                              Orcinus написа:
                              googo написа:
                              с таблета ще ми е доста по-мотивиращо четенето на книги. Имам проблем с четенето на дълъг текст на компютър.
                              Абсолютно си прав! И аз с тази цел бях взел едни 7-инчов таблет и доста книги прочетох - после като го смених с 10.1 - ами голям ми е за четене на книги и мааалко неудобничък И още една разлика между айпада и галаксито - резолюцията, а и по-важното - 4:3 екран на айпада срещу 16:10 за галаксито.
                              Колега, пълноценно ли използваш таблета ? Малко ме притеснява дали няма да си метна парите на вятъра... Досега не съм ползвал таблет и не съм сигурен напълно в намеренията си. Точнo за това съм се насочил към 8,9 инчовото Галакси. В Мултирама разгледах и един Acer, който беше малко по-евтин, но с 32ГБ и повечко входове. 10 инчов и по-тежък - към 750 грама. Усещането с него в ръце беше по-готино от галакситата. Принципно бюджетният диапазон, към който съм се насочил е 1000 лева. Засега ги нямам, та ще взема нещо на лизинг и смятам да го погася по-рано. Или безлихвен заем от познат. Но все пак на първо време е да стегна колата, като след като го направя ще пуснат и коледните промоции ( и бонуси ). Най-добре ще е ако някой ми покаже сетъпнат и настроен таблет. Това дето го правя в момента е като да купуваш кола без тест драйв
                              In JTD I believe, in Nm I trust !

                              Коментар

                              Working...
                              X