Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Завистливи комшии

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Завистливи комшии

    Колеги писна ми каквото и да правя все да има някой, който да ми завижда(не го разбирайте така, както прозвуча).Ей го, оня ден си купих пасата и днес 2-ма комшии така са спрели до мен от двете страни огледало до огледало, единия даже леко е подпрял лявото огледало.Не мога да си вляза в колата.Имате ли подобни проблеми и как ги решавате?Най - лесно ми е да им изпусна или напукам гумите, щото съм си чешит малко, ама то пък бива ли така....

    #2
    Е как така, нали знаеш поговорката - не е важно аз да съм добре, важно е ти да си зле!!! Такъв е манталитета на българина. Аз като си взех моята кола, съседи и познати вместо да ми кажат - "Честито, със здраве да си я караш", ме питаха - "Е, нищо друго ли не намери"
    SKODA 105L '78
    PUNTO 1.2 MPI ELX '94
    FIAT 126p '89
    TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
    GRANDE PUNTO 1.2 '06

    Коментар


      #3
      Re: Зависливи комшии

      Dimo_J написа:
      Колеги писна ми каквото и да правя все да има някой, който да ми завижда(не го разбирайте така, както прозвуча).Ей го, оня ден си купих пасата и днес 2-ма комшии така са спрели до мен от двете страни огледало до огледало, единия даже леко е подпрял лявото огледало.Не мога да си вляза в колата.Имате ли подобни проблеми и как ги решавате?Най - лесно ми е да им изпусна или напукам гумите, щото съм си чешит малко, ама то пък бива ли така....
      Най-вероятно си мислят кой ли е този , та ми е спрял на мястото......Типично български манталитет.

      Коментар


        #4
        Re: Зависливи комшии

        harifg написа:
        Dimo_J написа:
        Колеги писна ми каквото и да правя все да има някой, който да ми завижда(не го разбирайте така, както прозвуча).Ей го, оня ден си купих пасата и днес 2-ма комшии така са спрели до мен от двете страни огледало до огледало, единия даже леко е подпрял лявото огледало.Не мога да си вляза в колата.Имате ли подобни проблеми и как ги решавате?Най - лесно ми е да им изпусна или напукам гумите, щото съм си чешит малко, ама то пък бива ли така....
        Най-вероятно си мислят кой ли е този , та ми е спрял на мястото......Типично български манталитет.
        ама то пред блока има много място и от 2-3 дни ме гледат с пасата и ... на.... абе тиквеници бе.Кръгли мишоци....Да слеза ей ся да им напукам гумите, ама пак няма да мога да си вляза в колата мамка му.

        Коментар


          #5
          На мен на първата седмица като си взех уното (то пък и е една кола...) гледах че ми е ритана бронята и гуменото уплътнение на прозореца ми е откраднато.Просто да не ти пука и ако хванеш някой да прави мизерии било то и на чужда кола си знаеш...Живи и здрави!

          Коментар


            #6
            Направи това, което не очакват. Мислят си, че ще се ядосваш и нервиш. Изчакай да стане след 22.00h. Отиди при собственика на возилото, което те е затапило. Позвъни им на вратата и с най-голямата си усмивка и любезно отношение му обясни, че трябва да слезе да си мръдне колата. Бъди любезен, но и много твърд, че да стане ясно, че колата ти трябва и няма да мръднеш докато не слезе с теб долу. Прави това всеки път, когато те запушат и избирай неудобно време (сутрин много рано или късно вечер). Ще видиш, че вече ще има дистанция около колата ти.
            преди - TIPO
            сега - VOLVO XC60

            Коментар


              #7
              dannybo написа:
              Направи това, което не очакват. Мислят си, че ще се ядосваш и нервиш. Изчакай да стане след 22.00h. Отиди при собственика на возилото, което те е затапило. Позвъни им на вратата и с най-голямата си усмивка и любезно отношение му обясни, че трябва да слезе да си мръдне колата. Бъди любезен, но и много твърд, че да стане ясно, че колата ти трябва и няма да мръднеш докато не слезе с теб долу. Прави това всеки път, когато те запушат и избирай неудобно време (сутрин много рано или късно вечер). Ще видиш, че вече ще има дистанция около колата ти.
              Аз този номер съм го правила, но рано сутрин и честно казано има файда - въпросният комшия не спира вече около моята кола.

              Коментар


                #8
                хахах ама те се имат за толкова голяма работа, че пак ще го напраят.Абе май ще издебна да стане 23 часа и ке им спукам ластиците, та поне да знаят, че не съм аз, а после ще си изляза с фиата и готово.

                Коментар


                  #9
                  Dimo_J написа:
                  и ке им спукам ластиците, та поне да знаят, че не съм аз
                  И после те твоите гуми ще спукат и..................... Бъди по-добър стратег. Направи им "любезния блицкриг" след два часа.
                  преди - TIPO
                  сега - VOLVO XC60

                  Коментар


                    #10
                    Dimo_J написа:
                    хахах ама те се имат за толкова голяма работа, че пак ще го напраят.Абе май ще издебна да стане 23 часа и ке им спукам ластиците, та поне да знаят, че не съм аз, а после ще си изляза с фиата и готово.
                    Колега според мен не бързай с пукането на гумите, защото те ще са сигурни, че си ти. Имах подобен проблем с такъв комшия преди 3 години, крайния резултат беше счупено предно стъкло на моята кола, напълнен ауспух с монтажна пяна на неговата кола и 24 часа в районното за мен заради синьото му око. Абе по- добре опитай по другия начин, да го събудиш няколко пъти, пък дано се научи.
                    НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

                    Коментар


                      #11
                      Аз имам такива комшии ама от отсрещния блок, понеже нямаше пред моя блок места се паркирах там. Един чичко най нахално излезна видя, че съм некво пишлеме и започна да ми се кара защо спирам на неговото място. Обясних му аз, а пък той най-културно ми каза, че пукал гуми и да не осъмна със спаднали 4 гуми. Е казах му, че си оставям колата тук и, че го знам кой, и че ако осъмна така както казва той няма да си познае колата след това. Най-тактично му намекнах, че имам връзки и в 9-то районно и си затрая колегата. Най-хубавото е, че на сутринта си запалих колата и си тръгнах(=> гумите си бяха здрави)
                      Lancia Lybra '00 1.8 140hp

                      Видеорегистратори

                      Коментар


                        #12
                        Хвани двама приятели да спрат с колите си така, както те са спрели до твойта.
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #13
                          dannybo написа:
                          Направи това, което не очакват. Мислят си, че ще се ядосваш и нервиш. Изчакай да стане след 22.00h. Отиди при собственика на возилото, което те е затапило. Позвъни им на вратата и с най-голямата си усмивка и любезно отношение му обясни, че трябва да слезе да си мръдне колата. Бъди любезен, но и много твърд, че да стане ясно, че колата ти трябва и няма да мръднеш докато не слезе с теб долу. Прави това всеки път, когато те запушат и избирай неудобно време (сутрин много рано или късно вечер). Ще видиш, че вече ще има дистанция около колата ти.
                          Подкрепям. Ама само първия път. Втория път следвай съвета на Киро Гледай го кога най-често излиза с колата и му я запушете с твои хора, но стойте наоколо. Даже ще е нахално да стоите на 3 метра и да кажете че колите не са ваши. Като звънне на КАТ/полиция - съвсем спокойно изчаквате 5 минути, качвате се и заминавате. Може и с бележка: Комши, ако пак ми запушиш шофьорската врата, ще платя на цигани да ти нарежат покрива с ножовка през нощта. Поздрави и лек ден.

                          Коментар


                            #14
                            Аз не бих му запушвал колата с моята, защото може да се пробва да влезе въпреки всичко и с неговата врата да огъне моята ламарина.
                            преди - TIPO
                            сега - VOLVO XC60

                            Коментар


                              #15
                              kiro_of_the_day написа:
                              Хвани двама приятели да спрат с колите си така, както те са спрели до твойта.
                              Не, просто си остави Пасат-а там, където е и паркирай Фиат-а от другата страна на колата, която ти е запушила шоф.врата и така тоя дето се е опитал да те прецака, ще остане прецакан
                              SKODA 105L '78
                              PUNTO 1.2 MPI ELX '94
                              FIAT 126p '89
                              TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
                              GRANDE PUNTO 1.2 '06

                              Коментар

                              Working...
                              X