Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за сушилня Горение D64225

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Според мен в барабана има някакъв датчик за температурата, който се ползва от програмата за конкретното сушене. Да загрее повече или по-малко, според на каквото си го настроил. Когато се скапе тоя датчик, или пък управлението, нагревателя почва да се нагрява неконтролируемо. И почва не да работи по програмата, а според това тоя кликсон включил ли е изключил ли е. Което според мен не е правилно. Особено пък щом нагревателя загрява до степен да изключи не само тоя кликсон, а и защитата му, това с бутончето. Затова казвам че тоя кликсон е индикатор за нередност в случая, а не самата нередност.

    Коментар


      #17
      Не беше лошо да и почистиш кондензатора преди всичко друго. Мойта е Аристон, но като се замърси кондензатора - прането остава мокро.Даже на самата машина има инструкция веднъж месечно да се чисти кондензатора.Мойта е с LCD дисплей и като загрее машината и не се чете нищо на него.
      F31 BMW 320d

      Коментар


        #18
        Аз умишлено не го почистих, че като дойде да види дали може да е от него проблема. Според майстора (вече от Горение) точно затлачване е причината, често се случвало. Досега я ръчка и чисти на места дето аз не бих посмял да бръкна, извади бая нещо. Взе колектора със себе си да го мие с водоструйка. Според него кликсона може и да си е наред. Той няма как да го провери, защото не е въпроса само дали отваря и затваря, а и на каква температура го прави. Обясни ми че, както и мислех, сушилнята се ръководи от датчик за температурата, после е кликсона без бутона ако случайно позагрее, а кликсона с бутона вече е крайна защита. И все пак според мен тоя кликсон има проблем, може би седи постоянно отворен, за да се налага да изключи главната защита на нагревателя. Ако включваше и изключваше просто щеше сушилнята да прегрява, после като прекъсне нагревателя кликсона да изстива, после продължава да суши...и просто сушенето щеше да отнема повече време. Но пък ако е така то тогава кликсона който първия майстор сложи, макар и неоригинален, щеше да върши работа.Абе...извода е - поне веднъж месечно чистене, че да не се докарва пак до това положение.

        Коментар


          #19
          Според мен нагревателя се управлява от електроника, която както казваш има датчик вътре в барабана, а според мен някъде преди топлият въздух да влезе в барабана. Намаляването на скоростта на въздушния поток през нагревателя , поради някакво стеснение или запушване по въздуховодите, води до увеличаване на температурата му и като достигне 120 градуса, въпросният кликсон изключва. Също както при вентилаторните печки. Докато работи всичко е нормално, но ако я завиеш (спреш притока на въздуха) 100% ще се подпали, нали е от пластмаса. За да не става това има вградена защита на същия този принцип. Любопитното е защо електрониката, контролираща нагревателя, не е реагирала на повишаването на температурата. Може датчика в барабана да е дефектирал. Иначе е много добре направено с този кликсон, изпълняваш ролята на възстановяем предпазител. Срещал съм и други устройства с подобни защити от бъдещето. Като дъдеш на късо нещо и то уж изгори, но като го изключиш и после пак го включиш всичко си е нормално.
          Няма начин да няма начин!

          Коментар


            #20
            Датчика при барабана не е за температура, а за влажност. По температура нагревателя се изключва само авариино. Цялата система така е изчислена, че при нормален въздушен поток да не превишава определена температура, много по-ниска от тази на която сработват защитите. Преди няколко месеца правих една сушилня на Сименс, беше изгорял вентилатора, който обдухва нагревателя и се позаинтересувах от този тип машини.

            Коментар


              #21
              Така, днеска майстора ми донесе колектора и мога да кажа че явно причината е била в затлачване на сушилнята, защото вече два цикъла и пуснахме и няма проблеми. Дори доста бързо приключва в сравнение с друг път. Така че оттук нататък веднъж в месеца основно почистване ще правя.

              Коментар


                #22
                Такааааа...сагата продължава!Четири цикъла по-късно отново същия проблем. Звъннах в сервиза оттам ми представиха две опции1. Поръчвам им нагревател. Цена с доставки смени, всичко около 170лв.Не виждам защо да се съгласявам да сменям целия нагревател заради кликсоните при положение че самия нагревател работи. Все едно като ти е заминала свещта да сменяш двигателя. Ама не продавали кликсоните отделно. И сега заради части дето струват 10лв да дам 170лв? Освен това изобщо не са сигурни че е от това.2. Давам им сушилнята. Ще я забавят около и повече от месец. Ще я диагностицират и ще видят какво могат да направят. Цена ще ми обявят накрая, не е ясно каква, ще бъда пред свършен факт, колкото излезе толкова.Да ви приличам на куче касичка? Значи да дам сушилнята, за да започне една смяна на части, докато нацелим кое не е наред? ........................Та така, ще се наложи да продължа сам. Имаме две защити, първа за 120 градуса, втора за 150 градуса (с бутон). Защитата която сработва е втората. Ако сушилнята прегрява не би ли трябвало да сработи първата? Да приемем че първата е повредена, но първия майстор я смени и пак сработи втората. Тогава се мина с обяснението че ’не е оригинална’, но кликсона си е кликсон, би трябвало да си сработи на температурата. А сработва втората защита. А може ли проблема да е във втората защита, тази с бутона? Какво ако е започнала да сработва при по-ниска температура, примерно 60 градуса? Тогава първата (която е наред) естествено няма да сработи, защото не са стигнати 120 градуса. Сушилнята в момента е перфектно изчистена, втория майстор разглабя чак помпи да чисти, бърка къде ли не, колектора с водоструйка изми. Така че след като е сметната ако няма запушване потока да върти така че да не прегрява, значи АБСУРД да вдигне 150 градуса, че да сработи втората защита. Смъкнах ей сега втората защита, металната му шапка леко се върти около цокъла, много малко но го има лопането. Сега обмислям как да го нагрея контролирано до някаква температура, да видим ще шракне ли.

                Коментар


                  #23
                  кола

                  Смени ги тези защити да не ги мислиш все пак са 2 те до 5 лв Има ги във всички магазини за части за бяла техника
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #24
                    Ще ми се да установя че проблема е в тях, някак да ги замеря. За да не треперя после. Обикновено оставяме сушилнята и лягаме да спим. Е, естествено в началото ще я пазя седмица две...

                    Коментар


                      #25
                      stenli написа:
                      Датчика при барабана не е за температура, а за влажност. По температура нагревателя се изключва само авариино. Цялата система така е изчислена, че при нормален въздушен поток да не превишава определена температура, много по-ниска от тази на която сработват защитите. Преди няколко месеца правих една сушилня на Сименс, беше изгорял вентилатора, който обдухва нагревателя и се позаинтересувах от този тип машини.
                      Хм, сушилнята има режими различни, памук, синтетични...което предполагам значи на различни температури да ги суши. Ако е както казваш и е само с датчик за влажност, т.е. духа яко докато датчика каже ’спирай, сухо е’, как тогава става номера с различните температури за различните материи?

                      Коментар


                        #26
                        ls1 написа:
                        stenli написа:
                        Датчика при барабана не е за температура, а за влажност. По температура нагревателя се изключва само авариино. Цялата система така е изчислена, че при нормален въздушен поток да не превишава определена температура, много по-ниска от тази на която сработват защитите. Преди няколко месеца правих една сушилня на Сименс, беше изгорял вентилатора, който обдухва нагревателя и се позаинтересувах от този тип машини.
                        Хм, сушилнята има режими различни, памук, синтетични...което предполагам значи на различни температури да ги суши. Ако е както казваш и е само с датчик за влажност, т.е. духа яко докато датчика каже ’спирай, сухо е’, как тогава става номера с различните температури за различните материи?
                        За бързичко видях няколко схемички из мрежата, в които се превключват различни мощности на нагревателя, което води до промяна на температурата за различните тъкани. На една схемичка даже видях успредно на единия термопатрон /който е без бутона за възстановяване/ включена лампа с индикация за почистване. По обикновените са с таймер, по сложните са с датчик за влажност.

                        Коментар


                          #27
                          Ахаааа, сега разбирам.Днеска чак имах възможност да пробвам това с бутончето. Пухнах го във фурната заедно с датчика на един термометър, нагрявах постепенно, ами изключва си гадинката на 160 градуса. На корпуса му пише 150. Като знаем там все пак че моя термодатчик (на термометъра) не е вътре в корпуса ...баш си е наред датчика. А като си спомня как основно разглоби и почисти техника сушилнята, не виждам как може да е затлачване на сушилнята проблема. Май ще трябва да монтирам пак джаджата с бутончето към сушилнята, да навра и датчика на термометъра ми до него и да дебна един два цикъла на сушене какви температури се вдигат.

                          Коментар


                            #28
                            Аз доста време се борих с проблемите на един бойлер - дори изградих наново цялата електрическа инсталация вътре в него. Проблемите обаче си останаха и се повтаряха периодично - въпреки изцяло подменените части, въпреки чисто новата анодна защита, чисто новия нагревател, термосонди, термозащити и термостати. Накрая след 3-4 години мъки се предадох и го смених. Оказа се, че смотаният бойлер фабрично си е проблемен, т.е. на несиметрични периоди от време му се скапва термозащитата - изгаря по ток, а не от температура. Самата термозащита е 16A, а нагревателя на бойлера го дават, че е 3kW, но реално е повече - съмнявам се, че беше дори 3.5kW защото винаги тази термозащита изгаряше - стопяваха се конекторите и. А инсталацията я бях оразмерил така, че да носи на мощност от 5kW - кабелите реално си бяха като нови, но явно поради разминаване в мощностите - се получаваха проблемите. Сега бойлера е водосъдържател на лозе Това с копчето е термозащита, а другата джаджа си е термостат - явно биметалната пластина на термозащитата вече не е толкова пластична и сработва неправилно.
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #29
                              Един цифров мултицет с възможност за измерване на температура е под 10 лв. Вземи си един, сложи му датчика в близост до термопатроните и ще разбереш при каква температура изключва.

                              Коментар


                                #30
                                Стенли, точно с такъв мултицет меря. Ще я направя тая проба.Женшен, така както го казваш излиза че това без бутона един вид участва в ръководенето на сушенето, като ограничава температурата до 120 градуса (толкова пише на него). Обаче отвсякъде ми казват че това е просто защита, а са две за да е двойна защита . Един вид ако леко загрее това с биметалната пластина да сработи, обаче ако същото не сработва на 120 градуса, т.е. развали се, при прегряване вече сработва това с бутона, един вид - проблема е сериозен, вземи мерки, щото си останал само с една защита. Това с бутона днеска го нагрявах, изключва си бутончето на точните градуси. Което означава че това на 120 градуса се дъни, обаче даже и да е така остава въпроса защо тая сушилня загрява до над 150 градуса (за да изключва това с бутончето) при положение че току що е основно почистена и би трябвало да не загрява толкова.

                                Коментар

                                Working...
                                X