Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Могат ли да ми напишат акт, без да ме спират?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Е и какво ни пречи като са спрели там ??? Лично за мен е без значение дали в храстите ,дали в шумата са се скрили .важното е да ги има на пътя и да санкционират нарушителите . Като си изряден във всяко едно отношение нищо не могат да ти сторят. Ама да караш с 80 при ограничение 40 и да се сърдиш че са скрили не мисля че е редно. По правилно е въобще да не знаем от къде може да изкочи катаджия та да караме както се изисква . :D
    Фиат Панда 1.2 2006година
    Синджира си идва ,а козата я няма...

    Коментар


      #47
      nikolovvd написа:
      Само едно уточнение, за да не останат някой с впечетление, че съм някаква недосегаема мутра!Както на вас, така и на мен ми пишат актове, пращат ми електронни фишове и ме проверяват за изправност на фарове, наличие на винетки, ГТП, застраховки, аптечки, пожарогасители и т.н. Актовете ми са доста на рядко - на 5 години веднъж. Имам (за сега) само един електронен фиш за 54-55 км/ч в населено място, защото не съм отчел изменение в законовата уредба, че поставянето на знак 40 на единият от коловете на табелата за начало на населеното място, означава, че ограничението важи за цялото населено място. Общо взето за последните 7-8 години това са ми двете санкции, т.е. не съм светец! Много пъти са ми правили проверки, но когато всичко е по правилата нещата започват с "Добър ден" и завършват с "Приятен път". Често пътувам с включено записващо устройство и разни тарикати, криещи се с радари в храстите или край пътя после пишат обяснения. Като този: http://vbox7.com/play:4b990f8d87
      Защо си толкова сигурен ,че автомобилът не е правомерно спрял ?Това е цивилен автомобил без обозначения и точно това му е работата да снима тарикати каращи над ограничението .Ако е застанал явно тогава няма смисъл .Друго е вече ,ако те стопират със стоп палка ,но такова нещо не видях на клипа така че не си ти човека който ще каже къде да стои кола със камера която снима .Точно това е смисълът на занятието .Така че ти си снимай колкото си искаш и си пускай клипчета.

      Коментар


        #48
        Е и какво ни пречи като са спрели там ???
        На тези които карат нормално сигурно не им пречи пречи им на тези които бримчат и накрая може и да не стигнат там за където са тръгнали.

        Коментар


          #49
          Защо тогава пишем и се възмущаваме, че имало хранилки, че дебнели зад завои, храсти и т.н. Нещо двоен стандарт се получава.До колкото си спомням по закон трябва да се обозначат и освен това в Чл.98 от ЗДвП ясно е казано, че не може да се спира пред вход, гараж и други подобни. Нарушение, което в случая е установен факт или само аз го виждам.
          Няма начин да няма начин!

          Коментар


            #50
            nikolovvd написа:
            Защо тогава пишем и се възмущаваме, че имало хранилки, че дебнели зад завои, храсти и т.н. Нещо двоен стандарт се получава.До колкото си спомням по закон трябва да се обозначат и освен това в Чл.98 от ЗДвП ясно е казано, че не може да се спира пред вход, гараж и други подобни. Нарушение, което в случая е установен факт или само аз го виждам.
            Какво нарушение виждаш като цитираният член от теб не се отнася за автомобили на полицията харесва ли ти или не това е.Тази кола е цивилна и за нея не се отнася това нещо което се отнася за автомобил със отличителни знаци ,а именно да стои във храсти над храсти и тем подобни неща.Това е все едно да кажеш ,че стационарната камера е сложена преди някой завой.Мое мнение карай си нормално и не би трябвало да имаш никакви проблеми от такова естество .

            Коментар


              #51
              nikolovvd написа:
              Защо тогава пишем и се възмущаваме, че имало хранилки, че дебнели зад завои, храсти и т.н. Нещо двоен стандарт се получава..
              Ами ти защо удари полицая между веждите и го свали на земята ??? Нещо май двоен стандарт се получава .
              Фиат Панда 1.2 2006година
              Синджира си идва ,а козата я няма...

              Коментар


                #52
                коцев написа:
                nikolovvd написа:
                Защо тогава пишем и се възмущаваме, че имало хранилки, че дебнели зад завои, храсти и т.н. Нещо двоен стандарт се получава..
                Ами ти защо удари полицая между веждите и го свали на земята ??? Нещо май двоен стандарт се получава .
                А ти вярваш ли това ,че е го направил ,аз не .Всеки се прави на мъж във форумите ама във действителност не е така .

                Коментар


                  #53
                  Абе то и един приятел не го проверяват за желязо с детектор като влиза в съда Показва им документ че има пирони в крака от операция ХАХАХ.Аз пък започвам да вярвам, че е проснал полицая. Все пак в България се снимаха доста кинопродукции. Може да е бил статист в някой филм. Де да знае човек. П.С. ...всички знаем че не трябва да се крият в храстите (аз нямам нищо против и в шахтите да се крият и да ме спират от там, като си карам нормално не ме спират), ама къде го пише. Аз съм виждал един член в ЗДвП в който пише, че при проверка полицая трябва ясно да се обозначи, т.е. въпрос на тъпкувание. Пише ПОЛИЦАЯ не патрулния автомобил. Освен това, той като те спре и се представи ...сержант (май вече не са сержанти) Иванов, с униформа е ...има нагръден знак, при поискване се легитимира и със служебна карта ...мисля че е спазено условието. Отделно до колкото съм запознат от популистки ход им е забранено да стоят в храсти и т.н. но това е на базата на някаква вътрешна наредба или инструкция до която външен човек няма достъп. Т.е. те може да си нарушават някаква вътрешна наредба но ти не си сигурен че я има, нали така? Някой казал, че не може. На базата на какво не може. Примерно аз ако говоря по телефон изрично си пише в закона, че не мога да говоря. Къде пише, че не могат да се крият в храсти. (ако някой може да ми представи линк, наистина ще съм му благодарен, защото аз наистина не съм в час къде пише че не може)

                  Коментар


                    #54
                    През нощта сигналът за спиране може да бъде подаден и с описваща полукръг червена светлина.
                    Някой виждал ли е вечер да му светят с червено фенерче - аз не съм......
                    Сигнал за спиране може да бъде подаден и от движещ се полицейски автомобил или мотоциклет чрез постоянно светещ или мигащ надпис "ПОЛИЦИЯ - СПРИ!"
                    Да приемем че някой е виждал такива с червено фенерче, бас държа че никой не е виждал тоя мигащ надпис.......а тълкуванието на тоя член не те задължава вечер да спреш ако някой завърти буркани зад теб, правиш му път, той минава пред теб, ако намали си го изпреварваш и така.......аз тва им изтъкнах на тия хайвани дето маса време се влачиха зад мен по Тракията - те се кьориха маса време го търсиха в ЗДП, добре че им казах че тва го пише в ППЗДП и така......
                    Alfa 156 2.0 TS
                    Alfa 156 20VTurbo
                    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                    Locost TF1 3.0V6

                    Коментар


                      #55
                      Чувството да си недосигаем е голяма работа .Само да застана за десетина минути на пътя ще видя че поне 7-8 от десет преминали коли водачите им говорят по телефона.Срещнах вчера извън града даже един като караше бусче да е заръ вал пластмасовата чашка с кафето в устата си и да кара . постоянно прехвърчават покрай теб коли с затъмени странични и задни стъкла. Кои са те и защо законите не важат за тях? Където има нарушения на паркирали или спрели коли повечето са с еднакви числа на номерата .Слагайки си примерно номер 4444 вече се чувстваш от друга планета и всички трябва да се съобразяват с теб. Керишлък на всяка крачка и за това сме на това дередже.Още не било изяснено кой е карал колата дето уби 6 деца на Великден в Симеоновград?Ужас. Шест жертви и да не се знае кой е карал колата убиец. Това на какво ви навежда ? На това че пак с връзки и лъжи ще се оттърве виновника.
                      Фиат Панда 1.2 2006година
                      Синджира си идва ,а козата я няма...

                      Коментар


                        #56
                        коцев написа:
                        Чувството да си недосигаем е голяма работа .
                        То и за катаджиите важи същото - щото са недосегаеми и си мислят че държат закона и всеки от нас, и така........иначе ако знаеш за какви надници става дума на смяна лятоска ще ти настръхне косата......
                        Alfa 156 2.0 TS
                        Alfa 156 20VTurbo
                        Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                        Locost TF1 3.0V6

                        Коментар


                          #57
                          Надниците им ги дават такива които постоянно нарушават правилника . Я си карай като трябва пък да видим какви надници ще изкарват на смяна .
                          Фиат Панда 1.2 2006година
                          Синджира си идва ,а козата я няма...

                          Коментар


                            #58
                            Могат ли да ми напишат акт, без да ме спират?

                            Вчера мой приятел италианец остана без книжка за 1 година и глоба от 4 000 евро .В неделя пил четири кампарита , след което отишъл да си купи пица на 2 км. от дома си.Връщайки се излетял от пътя , отъркалял колата и зачакал полицията .Каза ми , че веднага са го отвели в болницата за наблюдение , както и за кръвна проба .И опппааааааа....0,8 промила ( разрешени 0,5 ).Забележете как на третия ден е без книжка , а Италия не се слави с бързото си правораздаване .
                            FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                            FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                            Коментар


                              #59
                              Дано доживеем и тук да има такива бързи присъди.
                              Фиат Панда 1.2 2006година
                              Синджира си идва ,а козата я няма...

                              Коментар


                                #60
                                коцев написа:
                                Дано доживеем и тук да има такива бързи присъди.
                                Дано дано . :D

                                Коментар

                                Working...
                                X