Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Могат ли да ми напишат акт, без да ме спират?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Малко сме с изкривено отношение и представа за полицаите. Не са ме спирали често, два пъти дори са ме глобявали - заслужено, а в другите пъти не мога да се оплача - били са вежливи, или са оказвали съдействие. Миналата година ме спряха за изгоряла лампа на фара - не я бях забелязал, защото тъкмо бях изкарал колата от гаража. Казах им, че имам резервна и ще я подменя и ми пожелаха лек ден. При Самоков едни понечиха да ме спрат - тъкмо на излизане от града, после се усетих, че малко съм попревишил скоростта, но само като видяха, че има дете на детската седалка, ми направиха знак да продължавам. Когато жена ми раждаше в Плевен, ме спряха в едно село преди града и тъкмо да ми вземат талона, като им казах защо бързам (карах с 60 на влизане в селото), ми го върнаха и ме пуснаха. Така че, не са толкова черни, колкото ги описваме...
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

    Коментар


      #32
      dikanio написа:
      nikolovvd, поздравления, ако това е истина. Но това можеш да си позволиш да го направиш, само ако ти самия работиш в системата на МВР или МО и то доста нагоре в йерархията, или имаш много дебели връзки. То ако всеки така можеше да бие безнаказано катаджии, един здрав няма да остане :D
      Не разбрах за какво го поздравяваш ,като пише пълни глупости.Май много екшън филми е гледал напоследък .

      Коментар


        #33
        коцев написа:
        Колега ,пишеш от позицията на човек който не е пострадал от кражба на имущество. Ако ти бяха разбили апартамента и ти вземат компютъра ,телевизора и други неща щеше да пишеш точно обратното . Страх лозе пази казваме ние старите хора . Приятно не приятно ,то трябва да спираме когато ни махнат. Така са ме учили преди 44 години ,така го спазвам и сега .
        Когато преди 200 и кусур години Америка беше все още свободна страна, един от техните мъдри тогава президенти беше казал че "Този който е готов да жертва свобода за сигурност, в крайна сметка не заслужава и двете"........
        Alfa 156 2.0 TS
        Alfa 156 20VTurbo
        Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
        Locost TF1 3.0V6

        Коментар


          #34
          Незнам колко общо имаш със СОТ-а, но когато влизам, в която и да е Съдебна палата, НСБОП, ДАНС и ОДП в страната никога не ме проверяват за метални предмети. Няма да ти обяснявам повече. Ако искаш вярвай, ако искаш недей. Когато някой от системата на МВР си позволява да се гаври с хората, нарушава грубо правилата за движение, като кара срещу колите в еднопосочна улица, без значение с личен или служебен автомобил И ВЪОБЩЕ работи против честта на пагона, трябва да бъде сложен на мястото му, т.е. извън ситемата. Иначе тази държава няма да се оправи НИКОГА. Всички, които получават заплата от данъците на хората трябва да знаят, че трябва да служат на хората, а не да се облагодетелстват, подхранвайки корупцията!
          Няма начин да няма начин!

          Коментар


            #35
            tomny написа:
            Искам да поясня за доказването. Редовно съставените актове имат доказателствена сила до доказване на противното. Тоест, ако катаджията е написал акта без процесуални пропуски и нарушения, той (акта) е доказателство за нарушението.
            Именно - всеки от тях може да напише каквото си иска, дори и да не е истина - неска даже спорихме с колега как е възможно тва - вика ми ако имам свидетел до мене - ми викам пише му и на него акт че е без колан на пасажерската седалка и той автоматично отпада като страна по случая.......Контрола е никакъв, закона е рехав, търпи много широко тълкувание, 95% от нещата се правят и прилагат единствено и само за пари, оттук нататък няма какво да говорим.......единственото хубаво нещо е че както имат те това право на действие, така и ответната страна има възможност на такова, въпроса е че не всеки може, иска, и му се занимава......
            Alfa 156 2.0 TS
            Alfa 156 20VTurbo
            Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
            Locost TF1 3.0V6

            Коментар


              #36
              nikolovvd написа:
              Незнам колко общо имаш със СОТ-а, но когато влизам, в която и да е Съдебна палата, НСБОП, ДАНС и ОДП в страната никога не ме проверяват за метални предмети. Няма да ти обяснявам повече. Ако искаш вярвай, ако искаш недей. Когато някой от системата на МВР си позволява да се гаври с хората, нарушава грубо правилата за движение, като кара срещу колите в еднопосочна улица, без значение с личен или служебен автомобил И ВЪОБЩЕ работи против честта на пагона, трябва да бъде сложен на мястото му, т.е. извън ситемата. Иначе тази държава няма да се оправи НИКОГА. Всички, които получават заплата от данъците на хората трябва да знаят, че трябва да служат на хората, а не да се облагодетелстват, подхранвайки корупцията!
              Абе колега, поне ти вярваш ли си като ги пишеш тези работи? Да не си някой автор на фантастики ? Ти още малко ще кажеш, че и Бойко ти звъни сутрин да ти иска разрешение дали може да си влезне в кабинета. Слезни на земята. Ние не сме от Чепръчене (нищо против жителите). Ти ако имаш такъв социален статус ...едва ли ще караш Фиат и ще висиш в този форум. Нищо против форума, но за да ти се кланят ред височайши особи, ти не си от простолюдието и не се занимаваш с елементарни неща като нас П.С. ..оня като го трупира катаджията, поне да го беше и застрелял (както прави Чък Норис) А иначе такива дето им пускат палки и не спират и после другите им дават акъл да си намери двама които да кажат че не са го спирали и е играл карти в тях и т.н., мога само да им пожелая някой да ги чукне (или да ги одере) и да напусне мястото на произшествието. После като се обадиш в КАТ и кажеш че те е ударил СА АБАБ АА ... да ти кажат че си го записал грешно и е СА ББАА АА и да не ти признят застрахователите щетата. Просто аман от хитреци. Били грешно записали

              Коментар


                #37
                Право в десятката . :D
                Фиат Панда 1.2 2006година
                Синджира си идва ,а козата я няма...

                Коментар


                  #38
                  ////Punto//// написа:
                  nikolovvd написа:
                  Незнам колко общо имаш със СОТ-а, но когато влизам, в която и да е Съдебна палата, НСБОП, ДАНС и ОДП в страната никога не ме проверяват за метални предмети. Няма да ти обяснявам повече. Ако искаш вярвай, ако искаш недей. Когато някой от системата на МВР си позволява да се гаври с хората, нарушава грубо правилата за движение, като кара срещу колите в еднопосочна улица, без значение с личен или служебен автомобил И ВЪОБЩЕ работи против честта на пагона, трябва да бъде сложен на мястото му, т.е. извън ситемата. Иначе тази държава няма да се оправи НИКОГА. Всички, които получават заплата от данъците на хората трябва да знаят, че трябва да служат на хората, а не да се облагодетелстват, подхранвайки корупцията!
                  Абе колега, поне ти вярваш ли си като ги пишеш тези работи? Да не си някой автор на фантастики ? Ти още малко ще кажеш, че и Бойко ти звъни сутрин да ти иска разрешение дали може да си влезне в кабинета. Слезни на земята. Ние не сме от Чепръчене (нищо против жителите). Ти ако имаш такъв социален статус ...едва ли ще караш Фиат и ще висиш в този форум. Нищо против форума, но за да ти се кланят ред височайши особи, ти не си от простолюдието и не се занимаваш с елементарни неща като нас П.С. ..оня като го трупира катаджията, поне да го беше и застрелял (както прави Чък Норис) А иначе такива дето им пускат палки и не спират и после другите им дават акъл да си намери двама които да кажат че не са го спирали и е играл карти в тях и т.н., мога само да им пожелая някой да ги чукне (или да ги одере) и да напусне мястото на произшествието. После като се обадиш в КАТ и кажеш че те е ударил СА АБАБ АА ... да ти кажат че си го записал грешно и е СА ББАА АА и да не ти признят застрахователите щетата. Просто аман от хитреци. Били грешно записали
                  Изпревари ме .Щях да му го напиша аз това .Знае ли човек може той да е Рамбо български. Yellow_Flash_Colorz_PDT_07

                  Коментар


                    #39
                    Ако са искали да те спират, щяха да те спрат, нямаше да ти записват номера само. Явно за друго е било. Тая вечер мене ме спряха че бях направил съзнателно нарушение, поговорихме си човешки, и ме пуснаха, а вие тука в егати филмите изпадате от едно каране на патрулка зад вас.
                    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                    FIAT БРАВО 1.2 16v
                    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                    Коментар


                      #40
                      sota, ////Punto//// , момчета когато съм се качил за първи път на Фиат Ритмо, някой от вас не са били родени, а други са се учили да пишат. Освен това, който ме познава и сме се срещали на живо знае кой съм, какво карам и други подробности. С други думи ... без думи.От друга страна оставяйки се да ви мачкат се превръщате в неволни съучасници. Както е казал Хитър Петър в едноимения филм - "Като се подлагаш, на подлога ставаш". Подлогата е един уред, който се използва в болниците. Всички сме на ясно, че всяко стадо си има и мърша. Аз поне се опитвам да отстраня мършата според възможнастите си, а вие както желаете. Лесно е да изповядваш някакви принципи, но е много трудно да живеете по тях.
                      Няма начин да няма начин!

                      Коментар


                        #41
                        nikolovvd написа:
                        sota, ////Punto//// , момчета когато съм се качил за първи път на Фиат Ритмо, някой от вас не са били родени, а други са се учили да пишат. Освен това, който ме познава и сме се срещали на живо знае кой съм, какво карам и други подробности. С други думи ... без думи.От друга страна оставяйки се да ви мачкат се превръщате в неволни съучасници. Както е казал Хитър Петър в едноимения филм - "Като се подлагаш, на подлога ставаш". Подлогата е един уред, който се използва в болниците. Всички сме на ясно, че всяко стадо си има и мърша. Аз поне се опитвам да отстраня мършата според възможнастите си, а вие както желаете. Лесно е да изповядваш някакви принципи, но е много трудно да живеете по тях.
                        Ем колега точно за това че не се познаваме, е тъпо да седнеш да се хвалиш как си пребил полицай и никой не смеел да ти каже нищо. Оставям настрана факта дали е лъжа или истина, в нормална държава ако направиш това ще си полежиш на топло, а тука се правим на бай ганьовци- тип ти знаеш ли кой съм аз че ще ме спираш.
                        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                        FIAT БРАВО 1.2 16v
                        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                        Коментар


                          #42
                          ////Punto//// написа:
                          ...едва ли ще караш Фиат и ще висиш в този форум. Нищо против форума, но за да ти се кланят ред височайши особи, ти не си от простолюдието и не се занимаваш с елементарни неща като нас
                          Колегата никъде не е казал, че кара ФИАТ...В интерес на истината - от цялата работа повярвах само, че не го проверяват Николов за метални предмети като влиза в институциите Щото го знам какво работи Ама ако ви кажа, след това трябва да ви застрелям

                          Коментар


                            #43
                            Много рейнджъри тука!

                            Коментар


                              #44
                              Колегата никъде не е казал, че кара ФИАТ... В интерес на истината - от цялата работа повярвах само, че не го проверяват Николов за метални предмети като влиза в институциите Щото го знам какво работи Ама ако ви кажа, след това трябва да ви застрелям .
                              Такива ,като колегата хич не ги плащам както се казва.И ти не знаеш аз какво работя така че аре да не говориме глупости ,че темата беше за друго май......И както написах по горе акт на колегата може да му се напише когато е сниман ,когато е спрян за проверка може да не му напишат акт спрялите го за проверка, ако е извършил нарушение и не веднага на място ,а може после ,като същите съставят докладна записка със мястото на извършване на нарушението и характера на самото нарушение и на базата на нея може да бъде извикан или във КАТ Пътна полиция със призовка или във съответното РУП на МВР по районна и там да му бъде съставен акт за него.

                              Коментар


                                #45
                                Само едно уточнение, за да не останат някой с впечетление, че съм някаква недосегаема мутра!Както на вас, така и на мен ми пишат актове, пращат ми електронни фишове и ме проверяват за изправност на фарове, наличие на винетки, ГТП, застраховки, аптечки, пожарогасители и т.н. Актовете ми са доста на рядко - на 5 години веднъж. Имам (за сега) само един електронен фиш за 54-55 км/ч в населено място, защото не съм отчел изменение в законовата уредба, че поставянето на знак 40 на единият от коловете на табелата за начало на населеното място, означава, че ограничението важи за цялото населено място. Общо взето за последните 7-8 години това са ми двете санкции, т.е. не съм светец! Много пъти са ми правили проверки, но когато всичко е по правилата нещата започват с "Добър ден" и завършват с "Приятен път". Често пътувам с включено записващо устройство и разни тарикати, криещи се с радари в храстите или край пътя после пишат обяснения. Като този: http://vbox7.com/play:4b990f8d87
                                Няма начин да няма начин!

                                Коментар

                                Working...
                                X