Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Могат ли да ми напишат акт, без да ме спират?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Могат ли да ми напишат акт, без да ме спират?

    Нарушението, което направих е, че не спрях на знак "Стоп". Завивайки надясно, ги виждам от другата страна на моята посока (вече късно), препсувах и даже намалих, за да не сгазя претичващия от насрещното катаджия. Такъв обаче нямаше, защото вече си бяха хванали една касичка. Продължавам аз спокоен, обаче гледам в огледалото една патрулка, очевидно друга, защото тия първите нямаше как да се качат в колата и да обърнат толкова бързо. Нямаше звукова или светлинна сигнализация, но караха около 150м много близо зад мен, предполагам, за да ми запишат номера, и след това отбиха. Възможно ли е да са ми написали акт или по някакъв начин да са отразили нарушението, или само са направили рутинна проверка на колата и респективно на мен като собственик? p.s. Колко точки и пари се взимат за това нарушение?
    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

    #2
    Не могат.Ако са ти правили снимка да,но иначе няма как да ти пишат.Трябва да те извикат в КАТ.Според мен 2-рата патрулка е карала заради друго случайно зад теб.Ако са искали да те санкционират щяха да те настигнат и да ти пуснат бурканите да те отбият.
    FIAT BRAVO 1.6
    FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
    LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

    Коментар


      #3
      по памет - за това нарушение глабота е 20 лв. - т.е. фиш, не акт...
      Fiat Punto 1.1-Синята птица
      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

      Коментар


        #4
        Никой не може да ти напише акт, ако ти не присъстваш там и не го подпишеш.То иначе не е нужно и да присъстваш на мястото на нарушението. Могат да си пишат актовете до изпълнение на плана на случайно избрани (от томбола, примерно) водачи, без да излизат от топлите си канцеларийки в КАТ...

        Коментар


          #5
          Re: Могат ли да ми напишат акт, без да ме спират?

          dikanio написа:
          Нарушението, което направих е,
          Свири си "Щракам си със пръсти.....".....
          Alfa 156 2.0 TS
          Alfa 156 20VTurbo
          Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
          Locost TF1 3.0V6

          Коментар


            #6
            Immortal написа:
            Никой не може да ти напише акт, ако ти не присъстваш там и не го подпишеш.То иначе не е нужно и да присъстваш на мястото на нарушението. Могат да си пишат актовете до изпълнение на плана на случайно избрани (от томбола, примерно) водачи, без да излизат от топлите си канцеларийки в КАТ...
            MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
            "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
            R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

            Коментар


              #7
              Immortal написа:
              Никой не може да ти напише акт, ако ти не присъстваш там и не го подпишеш.То иначе не е нужно и да присъстваш на мястото на нарушението. Могат да си пишат актовете до изпълнение на плана на случайно избрани (от томбола, примерно) водачи, без да излизат от топлите си канцеларийки в КАТ...
              В ЗДП постоянно се внасят все по-глупави промени, и тоя момент сигурно не е далече. Не следя новите закони, затова помислих, че може и да е настъпил вече.
              Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
              ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

              Коментар


                #8
                Re: Могат ли да ми напишат акт, без да ме спират?

                dikanio написа:
                Нарушението, което направих е, че не спрях на знак "Стоп". Завивайки надясно, ги виждам от другата страна на моята посока (вече късно), препсувах и даже намалих, за да не сгазя претичващия от насрещното катаджия. Такъв обаче нямаше, защото вече си бяха хванали една касичка. Продължавам аз спокоен, обаче гледам в огледалото една патрулка, очевидно друга, защото тия първите нямаше как да се качат в колата и да обърнат толкова бързо. Нямаше звукова или светлинна сигнализация, но караха около 150м много близо зад мен, предполагам, за да ми запишат номера, и след това отбиха. Възможно ли е да са ми написали акт или по някакъв начин да са отразили нарушението, или само са направили рутинна проверка на колата и респективно на мен като собственик? p.s. Колко точки и пари се взимат за това нарушение?
                Не могат по горе посоченият начин да ти напишат акт .Единствено може да ти се запише номера и със една докладна и във КАТ и там да те извикат и да ти напишат акт.Така че не се притеснявай.

                Коментар


                  #9
                  Re: Могат ли да ми напишат акт, без да ме спират?

                  sota написа:
                  dikanio написа:
                  Нарушението, което направих е, че не спрях на знак "Стоп". Завивайки надясно, ги виждам от другата страна на моята посока (вече късно), препсувах и даже намалих, за да не сгазя претичващия от насрещното катаджия. Такъв обаче нямаше, защото вече си бяха хванали една касичка. Продължавам аз спокоен, обаче гледам в огледалото една патрулка, очевидно друга, защото тия първите нямаше как да се качат в колата и да обърнат толкова бързо. Нямаше звукова или светлинна сигнализация, но караха около 150м много близо зад мен, предполагам, за да ми запишат номера, и след това отбиха. Възможно ли е да са ми написали акт или по някакъв начин да са отразили нарушението, или само са направили рутинна проверка на колата и респективно на мен като собственик? p.s. Колко точки и пари се взимат за това нарушение?
                  Не могат по горе посоченият начин да ти напишат акт .Единствено може да ти се запише номера и със една докладна и във КАТ и там да те извикат и да ти напишат акт.Така че не се притеснявай.
                  И каква е докладната? Демек на какво основание? Винаги при запис на номера може да стане грешка и реално да е бил друг. Моя е 0878, а на виновника е бил примерно 0078. Не е видял просто.Те казват, че съм бил там, аз казвам, че не съм. Те са двама и аз автоматично казвам, че през това време съм бил в нас с жената си сме правили .....Хайде нека доказват, че реално съм бил там.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    кола

                    Само да не го викнат в Кат колегата да са му записали № и за това иначе акт не може да му напишат Мисля че такива неща записват в едни ТЕФТЕРИ подобни неща или ако не са го снимали което се изключва за момента .
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      Единствено могат да те санкционират за превишена скорост, ако са имали радар и камера в автомобила. Дори да си бил пиян до козирката или друсан нищо не могат да ти направят. Само по свидетелски показания, без доказателства, всеки съдия ще отсъди в твоя полза и едва ли има толкова тъп началик, който да напише акт по думите на служителите си.
                      Няма начин да няма начин!

                      Коментар


                        #12
                        Имам връзки. Ако черпиш на следващата форумска среща, ще звънна да уредя да не те глобяват Така че нема да се пуашиш. Случайност е било.

                        Коментар


                          #13
                          ogi28b написа:
                          Имам връзки. Ако черпиш на следващата форумска среща, ще звънна да уредя да не те глобяват Така че нема да се пуашиш. Случайност е било.
                          Корупция!!!
                          BMW E90 320D
                          ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                          ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                          ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                          Коментар


                            #14
                            blagun написа:
                            ogi28b написа:
                            Имам връзки. Ако черпиш на следващата форумска среща, ще звънна да уредя да не те глобяват Така че нема да се пуашиш. Случайност е било.
                            Корупция!!!
                            Подкрепям! Все пак, както знаем, корупцията е храната на демокрацията :D
                            Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                            ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                            Коментар


                              #15
                              dikanio написа:
                              blagun написа:
                              ogi28b написа:
                              Имам връзки. Ако черпиш на следващата форумска среща, ще звънна да уредя да не те глобяват Така че нема да се пуашиш. Случайност е било.
                              Корупция!!!
                              Подкрепям! Все пак, както знаем, корупцията е храната на демокрацията :D
                              Колега, според мен няма страшно!Преди няколко месеца изпаднах в подобна ситуация, при която не спрях на стоп палка..... (НЕ ПРАВЕТЕ ТАКА!!!)Не искам да навлизам в подробности, защото ще претърпя множество критики....Но като цяло не съм имал проблем след това!!! (нарушението ми беше доста по-страшно от твоето)
                              BMW E90 320D
                              ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                              ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                              ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                              Коментар

                              Working...
                              X